“Kobiece Twarze 2018”

Pani Beata Hernik-Janiszewska, prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci została laureatką V. jubileuszowej edycji Plebiscytu Gospodarczego “Kobiece Twarze”. Kapituła przyznała jej 1. miejsce w kategorii OSOBOWOŚĆ.

Prezes naszej fundacji została wybrana głosami Kapituły spośród 30 nominowanych Pań – kobiet aktywnych, niezależnych, odnoszących sukcesy w życiu prywatnym, zawodowym oraz działalności społecznej.

W tym roku Kapituła Plebiscytu „Kobiece Twarze” spotkała się 26 listopada we Wrocławiu w siedzibie Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Wyniki obrad przedstawiono 10 grudnia, podczas finałowej gali w Zamku Książ pod Wałbrzychem. Gościem i jednocześnie współprowadzącym galę był Jacek Borkowski

– To wyjątkowa nagroda z wielu powodów. Rekomendację mojej osoby złożyła wolontariuszka Magda, co świadczy o tym, że działania Fundacji są ważne, dobre, potrzebne i zauważalne. Nagroda daje organizacji, którą prowadzę możliwość szerszego działania w imieniu dzieci chorych i ich rodzin. To właśnie Mamom naszych podopiecznych  ją  dedykuję, bo to one są Kobietami Wyjątkowymi, które często rezygnują z siebie w imię miłości do własnego dziecka.

Osobiście czuję się ich ambasadorką, zmotywowaną jeszcze bardziej do bycia sprawczą – mówi Beata Hernik prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. – Z myślą też o nich chcemy stworzyć pierwszy na Dolnym Śląsku Dom Opieki Wyręczającej, ponieważ dzieci przewlekle i nieuleczalnie chore potrzebują profesjonalnej opieki medycznej, a ich opiekunowie wytchnienia w sytuacjach szczególnych, m.in. kiedy i ich dotknie choroba. Niebywałą przyjemnością było dla mnie odebranie tej nagrody z rąk prof. Alicji Chybickiej – dodaje Beata Hernik.

Plebiscyt „Kobiece Twarze” opiera się na wzajemnym inspirowaniu się, motywowaniu, edukowaniu. Skierowany jest przede wszystkim do kobiet, ale nie tylko, ponieważ efektem mają być równe prawa płci przejawiające się między innymi w życiu społecznym czy gospodarczym. Jak jest ten zamysł realizowany? Przez cykliczne spotkania Forum Kobiecych Twarzy oraz coroczną edycję Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze”.

W Plebiscycie nagradzane i wyróżniane są: właścicielki firm, kobiety zarządzające przedsiębiorstwami, prezeski fundacji lub stowarzyszeń, debiutujące w biznesie, ale także firmy i produkty dla kobiet. Przez te pięć lat napłynęło setki zgłoszeń. Każde zgłoszenie, nagroda, wyróżnienie mają dla nas symboliczny wymiar, bo są realizowaniem celu, dla jakiego powstał plebiscyt.