Mikołajki 2018

Znajdujesz się na

Tradycyjnie, jak co roku, przyszedł tak wyczekiwany przez naszych podopiecznych i ich rodzeństwo, czas na spotkanie z Mikołajem. Elfy na długo przed tym wydarzeniem szykowały prezenty, a nasi wolontariusze dekoracje, smakołyki oraz zabawy i warsztaty. W niedzielę 9. Grudnia, po raz kolejny skorzystaliśmy z gościnnych murów Starej Garbarni, przy ul. Wielkopolskiej, gdzie przybyło z rodzinami ponad 180 dzieci, a wśród nich 30 pacjentów hospicyjnych.

Wszyscy goście mieli możliwość wysłuchania zespołu „Good Sounds” z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich oraz Chóru „Medici Cantantes” Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W ramach warsztatów, wszystkie chętne dzieci ozdabiały pierniczki, bombki na choinkę, przygotowywały kartki świąteczne, korzystały z możliwości pomalowania twarzy specjalnymi farbami oraz zaplatania warkoczyków.

Jedną z niezwykłych atrakcji na tegorocznych Mikołajkach była możliwość przywdziania stroju i zbroi wikinga.  W ramach gier i zabaw animację z chustą Klanza poprowadziła w sposób spektakularny Elf Agnieszka. Punktualnie o 14.00 przybyło… dwóch Mikołajów i rozpoczęła się najważniejsza dla najmłodszych część uroczystości. Widać było uśmiechnięte buzie naszych podopiecznych, a nawet łzy… wzruszenia i szczęścia.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, wolontariuszom, którzy umożliwili nam organizację tego niezwykłego spotkania. Podczas uroczystych podziękowań w trakcie imprezy pani prezes Beata Hernik, pani dyrektor Marta Golnik i pan doktor Przemysław Koniński wymienili 48 firm, instytucji oraz osób, które wsparły nas finansowo lub organizacyjnie w tym przedsięwzięciu. Jeszcze raz dla nich wszystkich: Szacun! …i mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok.