Nasze akcje

Dzięki wydarzeniom i inicjatywom łączymy ludzi, którzy chcą pomagać i promować ideę hospicyjnej opieki. 

Znajdujesz się na

Akcje

które organizujemy

Wielkie Tchnienie Życia - logo
 

Wielkie Tchnienie życia – co to za akcja?

To coroczne obchody Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. 

W każdą drugą sobotę października spotykamy się, by świętować ten dzień w szczególny sposób. Organizujemy wówczas  wesoły happening! Ubrani na niebiesko,  przy dźwiękach muzyki, łapiemy się za ręce i próbujemy otoczyć wrocławski Ratusz. Mamy ze sobą transparenty i głośno mówimy o tym, że hospicjum to też życie. 

Szczególnym symbolem tego dnia są wszechobecne bańki mydlane – to nasz symbol pięknego i kruchego życia.  

Logotyp Nadzieja zamiast bukietu

Nadzieja zamiast bukietu – jak to działa? 

Dzięki życzliwości młodych par zbieramy pieniądze dla podopiecznych Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Nowożeńcy deklarują rezygnację z weselnych bukietów od gości i proszą ich, by równowartość ceny bukietu wpłacić na konto wrocławskiego hospicjum.
Zebrane pieniądze należy przelać na nasze konto: 69 1140 1140 0000 2052 8800 1001 (PLN) z dopiskiem “Nadzieja zamiast bukietu” lub skontaktować się z pracownikiem Fundacji w celu ustalenia najwygodniejszego sposobu przekazania pieniędzy. Jeśli Waszym życzeniem będzie obecność naszych Wolontariuszy podczas ceremonii ślubnej, którzy zbiorą pieniądze do puszki, prosimy o kontakt.

Dokumenty do pobrania

Kontakt: 
Specjalista ds. wolontariatu
Katarzyna Lubiszewska
katarzyna.lubiszewska@hospicjum.wroc.pl
795 524 909

Akcje

które nas wspierają

Czym jest Pomagajek?

To jeden z wrocławskich krasnali. Ma piękną kolekcję gadżetów i łakoci, dzięki którym może wspierać Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci!

Jak możesz pomóc?

Po prostu – zrób zakupy u Pomagajka.
Możesz to zrobić w sklepach stacjonarnych we Wrocławiu lub za pośrednictwem strony www. Krasnal Pomagajek część dochodu ze sprzedaży przekaże na realizację celów naszego domowego hospicjum.

Czym jest Idea Fair Play?

To wrocławska platforma, która wspiera inicjatywy społeczne, łącząc fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe z osobami i firmami im przychylnymi. Idea Fair Play dostarcza i segreguje ubezpieczenia ludziom, którzy wskazują organizacje non-profit, by następnie przekazać im połowę zysków ze sprzedaży ubezpieczeń.

Jak możesz pomóc Wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci?

Każdy z nas ubezpiecza – siebie, dzieci, auto, mieszkanie. Właśnie przy tej okazji można pomóc podopiecznym Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci! Wybierając ubezpieczenie za pośrednictwem strony www.ideafairplay.pl – sprawiasz, że 50% z przychodu firmy jest przekazane na realizację naszych celów. Czyli pomaganie!

Czym jest Fani Mani?

To serwis, który jest prowadzony przez Fundację FaniMani. Poprzez platformę organizacje społeczne – jak nasza – mogą zbierać fundusze na realizację celów, przy okazji… Twoich zakupów w Internecie. 

Jak możesz pomóc Wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci?

Fani Mani daje możliwość pomagania nam przy codziennych zakupach on-line, które robimy coraz częściej! Kupując internetowo poprzez Fani Mani wskazujesz organizację, której chcesz pomóc. Czyli nas! Sklep internetowy, w którym zrobisz zakupy przekaże nam część swojego zysku. Bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Czy sztuką może pomagać?

Oczywiście! Artyści włączają się w akcje pomagania najczęściej przekazując różnego rodzaju artefakty, dzieła. W ten sposób w pomoc dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci włączył się artysta-fotograf, Michał Sadowski

Jak możesz pomóc?

Zapraszamy do zakupy zdjęć autorstwa Michała Sadowskiego. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na realizację celów statutowych naszej  organizacji. Artystyczne zdjęcia można kupić poprzez stronę: sadowski.photography lub facebook.com/PolishExplorer/

Masz pytania?

Chętnie na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami i weź udział w naszych akcjach.

Specjalista. ds. projektów
Balbina Bujak

balbina.bujak@hospicjum.wroc.pl
795 524 909

Zbuduj z nami
Dom Opieki
Wyręczającej