Nasze akcje

Dzięki wydarzeniom i inicjatywom łączymy ludzi, którzy chcą pomagać i promować ideę hospicyjnej opieki. 

Znajdujesz się na

Akcje

które organizujemy

„Kasztanki dla Hospicjum” to bardzo aktywna zbiórka darów natury, przez cały miesiąc październik. Kasztany są skupowane i dalej z nich są produkowane leki oraz różnego rodzaju kremy.

Uczniowie zbierając kasztany pomagają nieuleczalnie chorym dzieciom w ten sposób uczą się empatii, dodatkowo się integrują oraz mają kontakt z naturą.

Kasztany można przekazywać do 3 namiotów zlokalizowanych na boisku Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu. Wjazd w godzinach pracy szkoły od ulicy Chemicznej.

Na większą ilość od ok. 200 kg organizujemy transport. W sprawie dostarczenia kasztanów proszę o kontakt email lub telefoniczny. Bardzo prosimy o uzupełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego.

Podsumowanie akcji robimy w listopadzie. Dyplomy za udział w akcji przesyłane są do Państwa drogą elektroniczną do końca listopada.

Jest to wydarzenie organizowane przez Fundację z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki
Paliatywnej. Ten dzień zawsze przypada w drugą sobotę października. Wielkie Tchnienie Życia zawsze
świętujemy w sposób radosny i pogodny.
Spotykamy się co roku na Rynku we Wrocławiu przy pomniku Fredry, staramy się okrążyć ratusz wraz
z radosnymi okrzykami i muzyką. Puszczamy także bańki mydlane, które są symbolem dzieciństwa,
zabawy i marzeń, ale także symbolem kruchości życia.
Oczywiście im więcej osób, tym więcej uśmiechów i radości. Zapraszamy każdego chętnego do
uczestniczenia z Nami w ten dzień.

Lista do zapisów na Wielkie Tchnienie Życia

Nadzieja zamiast bukietu – jak to działa? 

 

Dzięki życzliwości młodych par zbieramy pieniądze dla podopiecznych Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Nowożeńcy deklarują rezygnację z weselnych bukietów od gości i proszą ich, by równowartość ceny bukietu wpłacić na konto wrocławskiego hospicjum.
Zebrane pieniądze należy przelać na nasze konto: 69 1140 1140 0000 2052 8800 1001 (PLN) z dopiskiem “Nadzieja zamiast bukietu” lub skontaktować się z pracownikiem Fundacji w celu ustalenia najwygodniejszego sposobu przekazania pieniędzy. Jeśli Waszym życzeniem będzie obecność naszych Wolontariuszy podczas ceremonii ślubnej, którzy zbiorą pieniądze do puszki, prosimy o kontakt.

Dokumenty do pobrania

 
Kontakt: 
Koordynatorka Akcji
Martyna Fliger 
martyna.flieger@hospicjum.wroc.pl
795 524 909

Akcje

które nas wspierają

Czym jest Pomagajek?

To jeden z wrocławskich krasnali. Ma piękną kolekcję gadżetów i łakoci, dzięki którym może wspierać Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci!

Jak możesz pomóc?

Po prostu – zrób zakupy u Pomagajka.
Możesz to zrobić w sklepach stacjonarnych we Wrocławiu lub za pośrednictwem strony www. Krasnal Pomagajek część dochodu ze sprzedaży przekaże na realizację celów naszego domowego hospicjum.

Czym jest Idea Fair Play?

To wrocławska platforma, która wspiera inicjatywy społeczne, łącząc fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe z osobami i firmami im przychylnymi. Idea Fair Play dostarcza i segreguje ubezpieczenia ludziom, którzy wskazują organizacje non-profit, by następnie przekazać im połowę zysków ze sprzedaży ubezpieczeń.

Jak możesz pomóc Wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci?

Każdy z nas ubezpiecza – siebie, dzieci, auto, mieszkanie. Właśnie przy tej okazji można pomóc podopiecznym Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci! Wybierając ubezpieczenie za pośrednictwem strony www.ideafairplay.pl – sprawiasz, że 50% z przychodu firmy jest przekazane na realizację naszych celów. Czyli pomaganie!

Czym jest Fani Mani?

To serwis, który jest prowadzony przez Fundację FaniMani. Poprzez platformę organizacje społeczne – jak nasza – mogą zbierać fundusze na realizację celów, przy okazji… Twoich zakupów w Internecie. 

Jak możesz pomóc Wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci?

Fani Mani daje możliwość pomagania nam przy codziennych zakupach on-line, które robimy coraz częściej! Kupując internetowo poprzez Fani Mani wskazujesz organizację, której chcesz pomóc. Czyli nas! Sklep internetowy, w którym zrobisz zakupy przekaże nam część swojego zysku. Bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Czy sztuką może pomagać?

Oczywiście! Artyści włączają się w akcje pomagania najczęściej przekazując różnego rodzaju artefakty, dzieła. W ten sposób w pomoc dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci włączył się artysta-fotograf, Michał Sadowski

Jak możesz pomóc?

Zapraszamy do zakupy zdjęć autorstwa Michała Sadowskiego. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na realizację celów statutowych naszej  organizacji. Artystyczne zdjęcia można kupić poprzez stronę: sadowski.photography lub facebook.com/PolishExplorer/

Masz pytania?

Chętnie na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami i weź udział w naszych akcjach.

Koordynator Wolontariatu
Krzysztofa Warda

krzysztofa.warda@hospicjum.wroc.pl
516 290 619

Zbuduj z nami
Dom Opieki
Wyręczającej