O Fundacji

Każdego dnia, 24 godziny na dobę docieramy z pomocą do podopiecznych naszego domowego hospicjum.

Znajdujesz się na

Misja Fundacji

Moment, w którym z ust lekarzy padają słowa “leczenie dziecka jest niemożliwe” lub “więcej nie da się zrobić – zakończyliśmy leczenie” to dramat dla każdych rodziców.  Co dalej? W opiece nad chorym dzieckiem pomaga Fundacja “Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.  To domowe hospicjum – dzieci są z bliskimi w swoich domach, rodzice, opiekunowie korzystają ze wsparcia personelu, specjalistów hospicjum.

Pierwsze takie Hospicjum dla Dzieci na Dolnym Śląsku

Siedziba naszego hospicjum to Wrocław, działamy jednak na całym Dolnym Śląsku. Dojeżdżamy tam, gdzie  jesteśmy potrzebni. Jesteśmy dostępni całą dobę, żeby pomóc opanować ból, strach, bezradność.

Pomagamy w opiece nad dziećmi chorymi neurologicznie, genetycznie, onkologicznie, tym, które ucierpiały w wypadkach. Zapewniamy dostęp do sprzętu medycznego, rehabilitujemy, wspieramy psychicznie dzieci i ich rodziny. Rozdajemy prezenty i spełniamy marzenia – bo uśmiech też leczy!

100% Dolnego Śląska - 1,5% dla Hospicjum

Pomóż, póki jestem – to słowa, które widzimy w oczach dzieci. Ty też możesz pomóc, przekazując swój 1,5% podatku.

Fundacja “Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” to organizacja pożytku publicznego. Rozliczając PIT możesz przekazać nam 1,5% podatku – to podstawa naszego budżetu. Dzięki 1,5% kupujemy sprzęt medyczny, środki higieniczne, opłacamy rehabilitację. Dzięki temu pomoc dla podopiecznych hospicjum jest bezpłatna.

Podopieczni

Podopieczni Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci to niezwykłe osobistości! Mają swoje charaktery, swoje zdolności, talenty. Jedni lubią podróże autem, drudzy – pociągami. Jednych zadowalają gry i zabawy, drugich – głośne śpiewanie! 

Każde dziecko, które jest objęte opieką domowego hospicjum, jest inne.  Łączy je jedno – codzienne zmaganie się z chorobą. Spotkania z lekarzami, pobyty w szpitalach, rehabilitacja, leki… To rzeczywistość ich i rodzin. I choć fizycznie dzieci są słabe, mają nieopisaną wewnętrzną siłę. Mimo wszystkich trudności – na ich twarzach często gości uśmiech, a radość sprawiają drobnostki.
Poznaj bliżej naszych małych bohaterów – podopiecznych Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

Jak pomagamy w hospicjum?

Zespół Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Jesteśmy dla Was. Jesteśmy z Wami. Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebujecie.

Przyjaciele i Ambasadorowie

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci nie istniałaby bez oddanych Przyjaciół i wspierających Ambasadorów. Z nimi pomagamy, z nimi organizujemy kolejne akcje, z nimi budujemy świadomość społeczną dotyczącą opieki hospicyjnej.
W Hospicjum zawsze jesteś wśród przyjaciół. Możemy na siebie liczyć, bo od tego są przyjaciele. Dziękujemy, że jesteście z nami.
Kolaż zdjęć z ambasadorami hospicjum
Okładka magazynu Promyki nadziei

Promyki nadziei

„Promyki nadziei” to pismo redagowane przez ludzi, którzy współtworzą Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Na jego łamach swoim doświadczeniami dzielą się rodziny pacjentów i ich opiekunowie, personel medyczny i wolontariusze. 

„Promyki nadziei” to pismo otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi przeżyciami lub refleksjami. Tutaj dowiesz się wszystkiego o pracy hospicjum. I przeczytasz historie ludzi, dla których nadzieja, to codzienne i konkretne działania.

Projekty

Opieka Wytchnieniowa
w domu

Opieka Wytchnieniowa
w domu

Dowiedz się więcej

Opieka Wytchnieniowa stacjonarna - Żmigród

Opieka Wytchnieniowa stacjonarna - Żmigród

Dowiedz się więcej

Opieka Wytchnieniowa – Wrocław

Opieka Wytchnieniowa – Wrocław

Dowiedz się więcej

Projekt Dzierżoniów – rehabilitacja na terenie gminy

Projekt Dzierżoniów – rehabilitacja na terenie gminy

Dowiedz się więcej

Media o nas

Chcesz napisać o Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym.

Kontakt do mediów:
Małgorzata Krzykała

Specjalista ds. PR
795 524 913 malgorzata.krzykala@hospicjum.wroc.pl