Ambasadorowie
i Przyjaciele

To ludzie i organizacje, z którymi organizujemy kolejne akcje, z nimi budujemy świadomość społeczną dotyczącą opieki hospicyjnej.

Znajdujesz się na

Ambasadorowie

Nie ważne, co w życiu robisz. Ważne, jak bije Twoje serce. Naszymi Ambasadorami są sportowcy, artyści, dziennikarze i przedsiębiorcy. Ludzie, którzy o pomaganiu mówią prosto i naturalnie. Bo pomaganie jest proste. I naturalne.
 
Kinga Preis

Kinga Preis

POLSKA AKTORKA TEATRALNA I FILMOWA

O pomaganiu mówi tak: „Mam zdrowe dziecko i wiem, że to szczęście. Od 2008 roku pomagam dzieciom, które mierzą się z cierpieniem. Pomóż i Ty.” 

Katarzyna Stoparczyk

Katarzyna Stoparczyk

DZIENNIKARKA RADIOWA I TELEWIZYJNA

O pomaganiu mówi tak: „Parafrazując słowa mądrego Starego Doktora, można powiedzieć: Kiedy cierpi Dziecko, razem z nim cierpi cały świat. I ten świat jest zobowiązany do tego, aby mu pomóc. Także Ty i ja. Bo to jest w życiu najważniejsze.”

Sebastian Stankiewicz

Sebastian Stankiewicz

AKTOR I ARTYSTA KABARETOWY

Czym jest dla niego pomaganie? „Pomaganie jest naturalne dla mnie, jak oddychanie. Nie zastanawiam się nad tym. Nie dyskutuje z tym. Jeśli jest potrzeba, staram się zawsze pomóc. Tak po prostu. Polecam każdemu.”

Sebastian Mila

Sebastian Mila

PIŁKARZ REPREZENTACJI POLSKI W LATACH 2003 – 2015

Co mówi o pomaganiu? „Pomóc może każdy, a przecież nic nas to nie kosztuje. To ważny mecz dla chorych dzieci, najważniejszy w ich życiu – starajmy się o tym pamiętać. Pomóżmy razem wesprzeć Fundację “Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Podajmy rękę nieuleczalnie chorym dzieciakom.”

Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski

AKTOR TEATRALNY I FILMOWY

O pomaganiu mówi krótko: „Warto pomagać innym, a nie myśleć tylko o sobie.” 

Paweł Rańda

Paweł Rańda

POLSKI WIOŚLARZ, WICEMISTRZ OLIMPIJSKI, MEDALISTA MISTRZOSTW ŚWIATA I EUROPY

O pomaganiu mówi tak: „Pomaganie innym powinno być rzeczą tak normalną, jak kupowanie codziennie chleba. Uważam, że bezinteresowna pomoc to mój obowiązek. Zdobywając medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, stałem się osobą publiczną, która powinna być dobrym wzorcem. Mam dwójkę dzieci i staram się uczyć ich dawania siebie, a nie wszechobecnego nastawienia na branie. Dzieci to nasz skarb, a kiedy znajdą się na krawędzi, zróbmy wszystko, żeby uśmiech towarzyszył im każdego dnia.”

Członkowie Kabaretu Neonówka

Kabaret Neonówka

ROMAN ŻUREK, MICHAŁ GAWLIŃSKI, RADOSŁAW BIELECKI

Michał Sadowski

PRZEDSIĘBIORCA, WŁAŚCICIEL STARTUPU BRAND24

Jak sam mówi, pomaganie jest dla Niego “największą nagrodą i przywilejem”. Chciałby zarażać tą inicjatywą wszystkich dookoła

Maciej Święty

ARTYSTA

Pomaganie to dla mnie świetna terapia na poprawę humoru, sobie i drugiej osobie. To podwójna energia, która daje kopa do działania. Jako dziecko lubiłem dostawać prezenty. Obecnie więcej radości daje mi robienie prezentów innym. Uśmiech drugiego człowieka to najlepsza nagroda.

Przyjaciele

O sile przyjaźni nie stanowi liczba rzeczy, które można razem zrobić. Ale liczba rzeczy, których nie trzeba już wyjaśniać. Nasi przyjaciele wierzą w nas tak samo mocno, jak my wierzymy w nich.