Żółty marsz Pól Nadziei i Festyn Nakrętkowy

Żółty Marsz Życia tradycyjnie jak co roku rozpoczęliśmy przy Rondzie Reagana, na pl. Grunwaldzkim. W tym roku dzień marszu przypadł na 20 czerwca, wyruszliśmy o godzinie 8:30.

Chwilę później w cudownych nastrojach, z otwartymi serduchami i świadomością, że pomaga nam tak wiele placówek oświatowych uczestniczących w akcji Pola Nadziei ruszyliśmy na Pergolę przy Hali Stulecia by również uczestniczyć w Festynie Nakrętkowym.

Żółty Marsz Nadziei jest wyrazem solidarności małych i dużych mieszkańców Dolnego Śląska z chorymi dziećmi i ideą ,,Hospicjum to też życie’’. W marszu uczestniczyły placówki biorące udział w akcji Pola Nadziei i Nakrętki dla Hospicjum.

Frekwencja, nastroje i co równie ważne pogoda dopisały jak zawsze.

Tuż po przybyciu na Pergolę rozpoczęliśmy wspólną zabawę z naszymi gośćmi oraz ich opiekunami. Dzielnie wspierał nas wolontariat pracowniczy z BNY Mellon. Uczestnicy wydarzenia mogli m.in brać udział w quizie a ogromną popularnością cieszył się pokaz baniek mydlanych zorganizowany przez pana Michała i Romana. Na stoisku Uniwersytetu Przyrodniczego kłębiły się tłumy, pletliśmy warkoczyki a dzieciaki przygotowywały zdrowe, owocowe szaszłyki.

Słońce grzało bezlitośnie, mała fontanna stanowiła wytchnienie dla najbardziej rozgrzanych a radość na twarzach uczestników świadczyła o tym, że atmosfera pikniku udzieliła się wszystkim.

Dziękujemy za przybycie i zachęcamy do dalszego wsparcia, bo to dzięki Waszej pomocy możemy działać i pomagać tym, który tego wsparcia najbardziej potrzebują.

Do zobaczenia za rok 🙂