Noworoczny Koncert Charytatywny

Realizujemy projekt, który zwiększa dostępność opieki dla chorych z obszarów wiejskich Dolnego Śląska

Znajdujesz się na

Idea akcji

Od ponad 10 lat, wraz z Kabaretem Neo-Nówka (Radek Bielecki, Michał Gawliński i Roman Żurek) gromadzimy artystów, którzy grają koncert charytatywny. W trakcie koncertu odbywają się liczne wydarzenia, aukcje, z których dochód zasila konto Fundacji „Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci”. 
Logotyp akcji Noworoczny Koncert Charytatywny

Archiwum

120.400 zł – tyle zebraliśmy podczas 11. Koncertu Charytatywnego.
Dziękujemy współorganizatorom, bez wsparcia których organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia byłaby zdecydowanie trudniejsza.
Hala Stulecia
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS)

Dziękujemy naszym sponsorom, którzy wspierając finansowo produkcję naszego wydarzenia sprawili, że taka a nie mniejsza kwota zostanie przeznaczona na
wykończenie naszego Domu Opieki Wyręczającej “KOKOSZKA”

Hotel InVite
Toyota & Lexus Dobrygowski
Drukarnia Osiedlowa
Bilety24.pl

Dziękujemy naszym ukochanym patronom medialnym, którzy zadbali o promocję naszego koncertu
Radio Ram
Radio Wrocław
Co Jest Grane

I dziękujemy Wam – Kochani! Będąc z nami w tym dniu, każdy z Was dołożył cegiełkę do budowy naszej “KOKOSZKI“. To dzięki Waszej hojności okazanej zarówno w trakcie licytacji, loterii czy przy zakupie przedmiotów w naszym sklepiku, dziś możemy się cieszyć z tej ogromnej kwoty.


W 2020 roku cały dochód z koncertu został przeznaczony na budowę Domu Opieki Wyręczającej. Cel to wyjątkowy ponieważ Fundacja podjęła się trudu realizacji marzenia rodzin, rodziców i opiekunów, gdyż dzieci przewlekle i nieuleczalnie chore potrzebują profesjonalnej opieki medycznej, a ich opiekunowie wytchnienia w sytuacjach szczególnych, m.in. kiedy i ich dotknie choroba.

Udział w 10. Jubileuszowej edycji wzięli: Kabaret Neo-Nówka, Mela Koteluk, Robert Janowski.

Wylicytować można było m.in.: lot samolotem, indywidualne zwiedzanie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego z Prezesem Radosławem Ratajszczakiem czy książkę z wpisem Noblistki Olgi Tokarczuk.

Koncert w Narodowym Forum Muzyki, skończyliśmy z wynikiem 201 272,30 zł!

9. Noworoczny Koncert Charytatywny odbył się 20 stycznia, tym razem w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. Prowadzącymi był oczywiście Kabaret Neo-Nówka. Goście wieczoru: Kabaret Młodych Panów, Pełech&Horna oraz John Porter

W czasie koncertu przygotowaliśmy kilka atrakcji m.in. aukcję charytatywną, atrakcyjną loterię fantową, kwestę oraz sklepik aukcyjny. W sumie udało nam się pozyskać 161,781,97 zł!

28 stycznia odbył się 8. Koncert Noworoczny na naszą rzecz. Oczywiście prowadzili go Kabaret Neo-Nówka. Gośćmi wieczoru byli: Ania Rusowicz, Mikromusic i Chór Chłopięcy NFM. W czasie koncertu odbyły się aukcje charytatywne, loteria fantowa i kwesta. Uzbieraliśmy kwotę aż 204 327,05 zł!

ZOBACZ RELACJĘ

Sobota 28 stycznia 2017 roku była absolutnie wyjątkowa. W sali głównej Narodowego Forum Muzyki spotkali się ludzie, dla których pomaganie jest naturalne jak śmiech, bo on towarzyszył wszystkim cały wieczór. Na przemian ze łzami wzruszenia. Wśród gości byli rodzice podopiecznych, przyjaciele, dobrodzieje i sympatycy fundacji, a także Ci, którzy chcieli zobaczyć swoich scenicznych ulubieńców w pięknych wnętrzach Narodowego Forum Muzyki. 

Spotkanie rozpoczął Radek Bielecki z Beatą Hernik-Janiszewską prezeską Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz doktorem Waldemarem Gołębiowskim założycielem naszego hospicjum. Przy tej okazji każdy z członków kabaretu otrzymał pamiątkowa grafikę z okazji 7-lecia owocnej współpracy. Muzycznie spotkanie rozpoczął chór dziecięcy z Zespołu Szkół w Miękini wspierany przez muzyków i solistów m.in. ze studium musicalowego przy Teatrze Capitol.  Chór nagrał w grudniu płytę z kolędami, którą następnie kwestował. W sumie mali i duzi śpiewający ludzie przekazali nam aż 5 127,21 zł. Bardzo dziękujemy!

Na scenie wystąpiła Alicja Janosz w nowym repertuarze oraz Kuba Sienkiewicz Trio z hitami Elektrycznych Gitar w wersji akustycznej. Lekarzy tego wieczoru było na scenie wielu. Oprócz doktora Gołębiowskiego i Kuby Sienkiewicza wystąpiła chirurg Monika Pfanhauser. Kobieta o wielu talentach zaśpiewała piosenkę z musicalu Metro. Po tym utworze do gości na scenie dołączył kolejny lekarz – doktor Adam Domanasiewicz znany z pionierskich operacji transplantacji kończyn. Oboje zaanonsowali obraz na aukcję, którego byli darczyńcami. To reprodukcja obrazu Zdzisława Beksińskiego. Kluczowy jest motyw ręki, na którym – pod artystyczną opieką Wandy Ozieranskiej – dodali oryginalne sygnatury pacjenci po rekonstrukcji ręki. Piotr Tchórz, który jako pierwszy człowiek na świecie miał przeszczepioną rękę w wadzie wrodzonej i Damian Szwedo, któremu przeszczepiono rękę utraconą w wypadku. Spotkanie obu pacjentów było okazją do rozmowy, wymiany wrażeń i myśli, formą integracji i rehabilitacji. Obraz został zlicytowany za rekordową kwotę 51 000 zł!

Pozostałe fanty płynnie znajdowały swych nabywców dzięki wielkiej sile perswazji trójki kabareciarzy z Neo-Nówki: Radka Bieleckiego, Michała Gawlińskiego i Romana Żurka. Szacun! Pluszowa panda, która maszerowała z Magdą Kasprzyk przez cztery miesiące pokonując 4000 km znalazła nowy dom, a na nasze konto wpłynie niebawem z tego tytułu 4000 zł (bo PAN.DA 4000). Piękny obraz Mały Książę Sławomira Wrembla będzie zdobił ścianę domu, którego właściciel zdecydował się zapłacić za płótno 31 000 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy licytowali, podbijali i dopingowali stających w szranki o zwycięstwo. Ci, którym zasobność portfela nie pozwalała na szaleństwa aukcji pozostała Loteria Koncertowa – co 4. los wygrywał, a wszystkie pomagały.

Było mnóstwo wzruszeń, spotkań, uścisków, zaskoczeń, splotów okoliczności i ludzkich losów. To był wspaniały wieczór dający wielką wiarę w ludzi jako wspólnotę. 7. Noworoczny Koncert Charytatywny zamykamy kwotą 221 529,11 zł. Szacun! Te pieniądze zapewnią kilka miesięcy rehabilitacji domowej dla naszych podopiecznych.

ZOBACZ RELACJĘ

Z wpływów za cegiełki, darowizn i datków do puszek oraz fantastycznych aukcji mamy aż 135 457,56 zł. Wystarczy nam to na pokrycie kosztów związanych z zakupem leków dla wszystkich podopiecznych na 8 miesięcy. Wielkie ukłony od naszego fundacyjnego zespołu! Za pomoc, udział, wsparcie, życzliwość. Koncert odbył się w Narodowym Forum Muzyki.

ZOBACZ RELACJĘ

Nasz jubileuszowy koncert odbył się i było pięknie. Przepona została przećwiczona, bo Radek i Michał z Neo-nówki pokazali na co ich stać. Piękne kobiece głosy – Magda Kumorek, The Crackers i Girls on Fire – dostarczyły wzruszeń i poruszeń. Licytacje w tym roku były rekordowe! A całość wpływów (z biletów, aukcji i datków do puszek) to 35 960 zł!  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji oraz tym, którzy zaufali nam i kupili bilet.

Wszystkie pozyskane środki przeznaczymy na rehabilitację domową małych pacjentów z Dolnego Śląska. Średni miesięczny koszt rehabilitacji jednego dziecka to ok. 800 zł, a przy ponad 250 podopiecznych potrzeby są duże. 

Pożegnaliśmy gościnną salę Filharmonii Wrocławskiej.

ZOBACZ RELACJĘ

Po raz kolejny spotkaliśmy się w Filharmonii Wrocławskiej. Gośćmi byli m.in.: Martyna Jakubowicz, L.U.C., Jadwiga Tomczyńska, Natalia Lubrano z Zespołem oraz Piotr Damasiewicz Projekt. Koncert poprowadził jak zwykle kabaret Neo-Nówka przy wsparciu Żarówek.
W czasie koncertu odbyła się aukcja charytatywna, a na niej unikatowy dwupłytowy album winylowy Możdżer, Danielsson, Fresco – The Time z autografami, możliwość nagrania w studio radiowym profesjonalnej, pamiątkowej audycji i …

Było pięknie. Akcje cudowne, prowadzący w rewelacyjnej formie, a publiczność – z sercem na dłoni. Pozyskaliśmy 23 006,27 zł. Wystarczy na miesiąc rehabilitacji dla 25 dzieci.

25 stycznia odbyła się trzecia edycja Koncertu, tym razem w Filharmonii Wrocławskiej. Było i wstęgi cięcie, i przemowa, i występy muzyczne przedniej jakości, i aukcje z przebierankami i pierścionkiem na sznurku. I goście hojni i radośni. Zabawa i przyjemność.

Jak zwykle gospodarzami koncertu byli panowie z Kabaretu Neo-Nówka i zespół Żarówki. A muzykującymi gośćmi – L.U.C, Me Myself and I, Janek Samołyk, Formacja Chłopięca Legitymacje i RADOSNY. Wszyscy związani z Dolnym Śląskiem. I to jest ważne, bo nasza Fundacja też działa na terenie województwa dolnośląskiego. Każdy kto był z nami podarował coś od siebie chorym dzieciom. Wszystkie pozyskane pieniądze (23 023,17 zł )przeznaczone zostały na zakup sprzętu medycznego dla dzieci.

6. stycznia w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbył się nasz koncert. Prowadzili go Kabaret Neo-Nówka i zespół Żarówki. W czasie trwania koncertu licytowano m.in.: lekcję wioślarstwa na Odrze z Pawłem Rańdą, anioła wykonanego przez Mamę jednej z naszych byłych podopiecznych, wejście na trening Śląska Wrocław, koszulkę Sebastiana Mili z autografem. Dotychczas koncert cechował się dużą spontanicznością, a zabawa była przednia. W tym roku potwierdzili swój udział artyści o dobrych sercach m.in.:
LEGITYMACJE, JOSE TORRESHAVANA DREAMS, MIKROMUSIC, JARECKI, GRUBSON, L.U.C, PIŁKARZE ŚLĄSKA WROCŁAW.

ZOBACZ RELACJĘ

 

8 grudnia 2010 roku w siedzibie Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci pojawił się Radek Bielecki z wrocławskiego kabaretu Neo-Nówka. Jako posłaniec dobrej nowiny – zaproponował, że razem z Michałem Gawlińskim i Romanem Żurkiem z kabaretu zgromadzą artystów, którzy zagrają koncert charytatywny, prowadzony przez kabaret Neo-Nówka. 

I tak oto niecały miesiąc później, zorganizowaliśmy razem pierwszy Koncert w Filharmonii Wrocławskiej.