Pola nadziei

Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.

Znajdujesz się na

Pola Nadziei – co to?

Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. W ramach działań projektowych zajmujemy się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizujemy zbiórki publiczne i zgromadzone środki przekazujemy na opiekę paliatywną.
Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację „Marie Curie” Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Są to działania podejmowane wyłącznie przez hospicja na terenie całej Europy.
Logotyp akcji Pola Nadziei
Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. W ramach działań projektowych zajmujemy się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizujemy zbiórki publiczne i zgromadzone środki przekazujemy na opiekę paliatywną.
Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację „Marie Curie” Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Są to działania podejmowane wyłącznie przez hospicja na terenie całej Europy.

Jak Pola Nadziei wspierają Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”?

Przyjaciele naszego hospicjum – firmy, szkoły i przedszkola organizują się i jesienią wspólnie sadzą cebulki żonkili, które są symbolem nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworzą całe pola nadziei. Ścięte, rozdawane są na ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki pozwalają na zaspokajanie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum.

Promowanie idei hospicyjnej

W ramach prowadzonych działań edukujemy na terenie całego województwa dzieci i młodzież szkolno-przedszkolną. Na prelekcjach edukacyjnych odczarowujemy obraz hospicjum jako miejsca smutnego. Pokazujemy, że nasi pacjenci jak każde dziecko, najbardziej lubią śmiać się i bawić. Prelekcje wskazują też uczniom możliwości rozwoju i zaangażowania się w wolontariacie.

Archiwum

Pola Nadziei kwitną wirtualnie!

Wiosna to tradycyjna pora, kiedy wraz z wolontariuszami szkolnymi ruszamy na żonkilowe kwesty.

Szkoły i przedszkola przyłączają się do Polonadziejowego ruchu i wspólnie działamy na rzecz tych, którzy potrzebują naszej pomocy. I choć w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, kwiaty żonkili nie zostaną zebrane z przyszkolnych ogródków, to my nadal działamy.

Pola Nadziei przenoszą się i będą kwitnąć online!

Zachęcamy do udziału w zbiórce finansowej poprzez zrzutka.pl pod linkiem:

https://zrzutka.pl/umkn7d

Rok temu podczas wiosennych kwest udało się nam uzbierać ponad 30 tysięcy złotych.
Obecnie Fundacja ma pod swoimi skrzydłami 61 pacjentów, którym stara się przywrócić uśmiech i radość z życia codziennego, dzięki leczeniu, rehabilitacjom i wsparciu niezbędnego sprzętu medycznego.

Pomóż nam nieść nadzieję tam gdzie potrzeba. Niech te pola dobra rozkwitną na dobre niezależnie od tego co się dzieje!

Wykaż się kreatywnością – polonadziejowe konkursy dla dzieci i młodzieży.

W związku z obchodzonymi już po raz 11 finałami kampanii Pola Nadziei zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie rysunkowym i literackim.

Konkursy kierowane są do przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych i spokojnie można w nich wziąć udział siedząc bezpiecznie w domu.

Motyw przewodni? Niezmiennie od lat – Żółty żonkil symbolem życia!

Stwórz pracę rysunkową w formacie A3 pionowo, dowolną techniką lub napisz wierszowany utwór.

Na prace czekamy do 4 czerwca.

Zwycięskie dzieła zostaną opublikowane, a laureaci otrzymają upominki-niespodzianki.

Więcej szczegółów i regulaminy konkursowe dostępne są w zakładce Pola Nadziei

Wydarzenia epidemiologiczne, które miały miejsce, niestety uniemożliwiły nam realizację celów, które zakładaliśmy w ramach programu Pola Nadziei w roku szkolnym 2019/20. Niestety nie udało mi się odwiedzić wszystkich z Państwa w ramach prowadzenia spotkań edukacyjnych. Z żalem odwołane zostały i nie odbyły się kwesty, a żonkile nie zostały zerwane z pól i przyszkolnych ogródków.

Jednak dzięki waszemu wsparciu, prowadzeniu zbiórek online, zaangażowania wolontariuszy w inne formy pomagania, nasze Pola Nadziei dzielnie kwitły w sercach wszystkich. Dziękujemy serdecznie za ogrom wsparcia, ciepłych słów i symboliczne gesty, które pozwoliły nam pomimo wszystko nieść pomoc potrzebującym małym pacjentom hospicyjnym.

W tym roku szkolnym udało nam się pozyskać wspólnymi siłami 24 427,15 zł. Za każdy grosz wrzucony do puszki czy to tradycyjnej, czy wirtualnej dziękujemy wszystkim darczyńcom z całego serca. Udało się nam również zorganizować kolejną już edycję konkursu plastycznego i literackiego „Żółty żonkil symbolem życia”, prace zwycięzców pojawią się w kolejnej edycji kalendarza.

Kolejna, już 9. Edycja akcji Pola Nadziei organizowanych przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci już za nami. W tym roku szkolnym udział w programie wzięło ponad 100 szkół i przedszkoli z terenu całego Dolnego Śląska. W trakcie roku szkolnego udało się odwiedzić ponad 30 zgłoszonych placówek i przeprowadzić działania edukacyjne w formie prelekcji.

To właśnie na tych spotkaniach mieliśmy możliwość poznać się jeszcze lepiej. Dzieci i młodzież miały wyjątkową okazję spotkać się z pracownikiem i wolontariuszami hospicjum, którzy opowiadali o tym, co robimy dla naszych pacjentów. Była to okazja poznania bliżej naszych podopiecznych i posłuchania na temat sposobu sprawowania opieki paliatywnej. To właśnie takie spotkania, jak i zaangażowanie wszystkich wychowawców przynoszą niesamowite rezultaty. Dzięki waszej aktywności udaje się nam z roku na rok powiększać drużynę dobrych serc, prawdziwych wolontariuszy gotowych nieść pomoc tam, gdzie jej bardzo potrzeba.

Dzięki zaangażowaniu każdej placówki udało nam się pozyskać rekordową sumę 112 750,30 zł. Są to środki, które pozwolą nam robić to w czym jesteśmy najlepsi – nieść pomoc terminalnie chorym dzieciom małym pacjentom, którzy są pod opieką naszego hospicjum.

Całą akcję, jak co roku podsumował odbywający się 17 czerwca wielki pochód – „Żółty Marsz Życia”. Wzięły w nim udział placówki z całego województwa, za tą obecność wszystkim dzieciom i pedagogom bardzo dziękujemy. Wspólnie maszerowaliśmy ulicami Wrocławia propagując hasło „Kwiat dla Ciebie, dla mnie nadzieja”.

Zakończyła się kolejna, już VIII edycja Pól Nadziei.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich przyjaciół Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” w tym roku udało nam się zebrać 102128,08 złotych.

W akcję zaangażowanych było 112 placówek szkolnych i przedszkolnych z terenu całego województwa dolnośląskiego. Uczniowie i przedszkolaki, jak co roku, sadzili jesienią żonkile, jako symbol życia. Symbol, który wiosną w pełni rozkwitł i przekazywał całemu światu, że osoby nieuleczalnie chore są tuż obok nas, że ŻYJĄ i mają podobne, jak zdrowi ludzie, marzenia i pragnienia.

Wszyscy zaangażowani w działania Pół Nadziei, brali udział w szkoleniach  i zajęciach edukacyjnych na temat tego, jak działa hospicjum. Wspólnie uczestniczyli w zajęciach tematycznych, plastycznych i artystycznych. Odbywały się kwesty w szkołach, a także w galeriach handlowych. Z pomocą wolontariuszy fundacji, udało się zorganizować wiele ciekawych inicjatyw.

Całą kampanię podsumował Żółty Marsz Życia. Był to wielki pochód na terenie miasta Wrocławia, podczas którego wszyscy uczestnicy Pól Nadziei mieli okazję pokazać światu, jak piękne jest życie i że warto o nie walczyć.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do kolejnego sukcesu Pól Nadziei. Ogromne brawa należą się  uczniom, przedszkolakom i wolontariuszom, którzy włożyli całe swoje serce w organizację działań „polonadziejowych”. Składamy również gorące podziękowania opiekunom grup, bo to właśnie dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy, jak co roku, przekazywać dobre idee.

Następna edycja Pól Nadziei odbędzie się już niebawem. Zachęcamy do pozostania z nami i śledzenia informacji na stronie.

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce- Karolina Wiercioch Szkoła Podstawowa nr 50 we Wrocławiu

II miejsce- Karolina Ossowska ZSP nr 12, Przedszkole nr 8 we Wrocławiu

III miejsce- Szymon Drwal Przedszkole nr 54 we Wrocławiu

Zakończyliśmy Pola Nadziei 2016/2017.  Uczestniczyło  w nich 136 placówek – 68 z Wrocławia i 68 z pozostałej części województwa.  Dzieci i młodzież z opiekunami i nauczycielami organizowały festyny i kwesty oraz brały udział w akcjach, do których my zapraszaliśmy. Kwestowaliśmy kalendarze, piękne ozdoby wielkanocne otrzymane do dzieci. Zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny. Jak zawsze udał się Żółty Marsz Życia. Za wszystko dziękujemy. Kończymy ten wspólny rok pomagania kwotą 107 834,42 zł. Czekamy na was w kolejnej edycji już od września.

Z przyjemnością pragniemy poinformować o zakończeniu konkursu plastycznego „Żółty Żonkil Symbolem Życia”. Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Oliwia Sikorska  6b Szkoła Podstawowa w Radwanicach

II miejsce- Jakub Kuczkowski 3P Zespół Szkół nr 4 Wrocław

III miejsce Magdalena Sikora Przedszkole nr 57 Wrocław

Zakończyliśmy akcję Pola Nadziei 2015/2016. Jak zwykle dzieci, młodzież i ich opiekunowie fantastycznie się zaangażowali. Jednym ze stałych elementów akcji był Żółty Marsz Życia – pokojowa, optymistyczna demonstracja,. Tym razem maszerowaliśmy z Bonifraterskim Centrum Opieki Hospicyjnej. Pokazaliśmy, że osoby nieuleczalnie chore są tuż obok nas, że ŻYJĄ i mają podobne, jak zdrowi ludzie, marzenia i pragnienia. W roku szkolnym 2015/2016 w Polach nadziei uczestniczyło 125 placówek, które zebrały 136 190,69  zł. Dziękujemy. Z kolejna edycją startujemy już we wrześniu. Nie może Was zabraknąć.

Szanowne Panie, Szanowni Panowie
Kochane Wolontariuszki, Drodzy Wolontariusze
Wspaniali Polonadziejowcy. 
Tym razem ugości nas Galeria Dominikańska.
Pola Nadziei w Galerii Dominikańskiej
Będzie słodkie szaleństwo, bo szkoły i przedszkola przynoszą nam muffiny.
Po co? Do kwestowania. Wpadajcie, szukajcie nas i życzliwie pomagajcie. Zobaczcie jakie cudeńka dostaliśmy ze Szkoły Podstawowej nr 1.
Mamy pachnący jeszcze farbą kalendarz PoloNadziejowy na rok 2015.

Podziękowania za udział w 4.edycji Pól Nadziei

Drodzy Uczestnicy, oto wyniki tegorocznych konkursów:

KONKURS PLASTYCZNY

Gratulujemy:

1 miejsce: Gabriela Hajdasz, Klaudia Szalaty, lat 19, Wolontariat ZS 3 ul Szkocka 64 Wrocław

2 miejsce: Aleksandra Gerszendorf, lat 15, Publiczne Gimnazjum w Pęgowie

3 miejsce: Zuzanna Tuzinowska, lat 4, Zespół Żłobkowo-Przedszkolny nr.3 im kard. Joachima Meisnera ul Wolska 9, 54-076 Wrocław

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Gratulujemy:

1 miejsce: Ania Staniec, lat 12, Szkoła Podstawowa nr 15

2 miejsce: Ewa Wolny, klasa VI a, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11

3 miejsce: Alicja Dudkowiak, Gimnazjum nr 27

KONKURS LITERACKI

Gratulujemy:

1 miejsce: Anita Zapała, wiersz “Kraina szczęśliwa”, Publiczne Gimnazjum w Przyłęku

2 miejsce: Aleksandra Powchowicz, klasa 6b, Szkoła Podstawowa w Gaworzycach

3 miejsce: Igor Dmytrowski, lat 7,5, Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy

Marsz Życia

18 maja (niedziela) – Żółty Pochód Życia godz. 1500-1700. Wyruszamy spod Muzeum Narodowego i maszerujemy w kierunku Hali Stulecia.

Dziękujemy za współpracę w 3. edycji Pól Nadziei Kochani, w ostatni weekend bardzo wiele się działo – wolontariusze Fundacyjni i szkolni dali z siebie wiele. Znowu było polonadziejowo. Dodatkowo miło nam poinformować, że do oddania krwi zgłosiło się 227 osób. Krew oddało 185 dawców, co dało 83,250 litry zebranej krwi przekazanej do szpitali dziecięcych. 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Żółty żonkil symbolem życia”
W konkursie wzięło udział 76 uroczych prac. Uczestnikami konkursu były dzieci przedszkolne i uczniowie (przedział wiekowy uczestników od 4 do 17 lat). Jak zawsze w takim przypadku mieliśmy dużą trudność w wyborze pierwszych trzech miejsc. Ponieważ wrażliwość i wiek autorów był zróżnicowany postanowiliśmy dodatkowo wyłonić 3 wyróżnienia. Każde dzieło było wyjątkowe.

Gratulujemy:

Marii Szymczyk – kl. 1 gimnazjum, Dolnośląski Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących – za zajęcia I miejsca,

Zuzannie Bald – kl. 3, SP nr 2 we Wrocławiu – za zajęcia II miejsca,

Lence Paczek – lat 4, Przedszkole nr 57 „Mały Książę” we Wrocławiu – za zajęcie III miejsca,

Powstał kalendarz PoloNadziejowy z wizerunkami prac plastycznych dzieci i młodzieży ze szkół dolnośląskich, które brały udział w zeszłorocznym konkursie “Żółty żonkil symbolem życia”. 

Inauguracja Pól Nadziei zakończona. 14 października br. na terenie Magnolia Park posadzono ponad 2000 cebulek żonkilowych. Uczestnikami ogrodniczych sympatycznych zmagań byli wolontariusze szkół uczestniczących w akcji oraz chętni Wrocławianie.

Akcja odbyła się 26 maja 2012 r. Udało nam się zebrać 97 209 zł. To świetny wynik, za który dziękujemy! Będziemy mogli ufundować turnusy rehabilitacyjne dla 39 dzieci lub 3 miesiące rehabilitacji dla 70 potrzebujących dzieci. 

Gratulujemy wygranych w konkursie:

Natalii Kozubskiej – kl. 6, SP nr 83 we Wrocławiu – za zajęcia I miejsca,
Weronice Baranowskiej – kl. 3, SP w Chocianowie – za zajęcia II miejsca,
Darii Klis – kl. II, LO, Niepubliczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wrocławiu – za zajęcie III miejsca, oraz Zuzannie Kłapkowskiej, kl. 6, SP w Pustkowie Żurawskim – za zajęcie III miejsca

Od 9 do 17 kwietnia 2011 r. na ulicach, w parkach, w centrach handlowych (Galeria Dominikańska, Arkady Wrocławskie, Marino, Pasaż Grunwaldzki, Magnolia), we Wrocławskim Parku Wodnym i pod kościołami można było spotkać wolontariuszy z żółtymi żonkilami, naklejkami, balonami. Wrzucając datek do puszki przechodnie mogli włączyć się do akcji.

16 kwietnia 2011 r. na Wyspie Bielarskiej Fundacja wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Gremium MC Poland zorganizowało zbiórkę krwi pod nazwą Motoserce 2011 połączoną z festynem. 

Odbyła się zbiórka krwi dla dzieci, koncerty rockowe, wystawa motocykli, pokazy walk rycerskich, pokazy pierwszej pomocy, znakowanie rowerów przez policjantów.

Loteria z nagrodami dla oddających krew. Dla każdego krwiodawcy było przekazywane 20% zniżki do Wrocławskiego Parku Wodnego.

Tego samego dnia (16 kwietnia 2011 r.) na wrocławskim Rynku rozpoczęła się wystawa fotografii pokazująca życie jednej z podopiecznych Hospicjum dla Dzieci i jej rodziny. 

Finał naszych działań odbył się  17 kwietnia 2011 r. W samo południe (1200) zaprosiliśmy wszystkich chętnych ubranych na żółto pod Muzeum Narodowe. Stamtąd ruszył Żółty Pochód Życia, który Fundacja współorganizuje z Towarzystwo Pomocy Hospicjum Bonifratrów i Wrocławskim Towarzystwem Opieki Paliatywnej. Przemarsz zakończył się pod Halą Stulecia.

Patroni honorowi: Wrocławskie Kuratorium Oświaty, Dolny Śląsk

Patroni Medialni: TVP Wrocław, Radio Rodzina, Gazeta Wyborcza, Echo miasta, Tygodnik Niedziela

Współpraca: Magnolia Park, Arkady Wrocławskie, Marino, Pasaż Grunwaldzki, Sky Tower