Wrocławski Bieg Sponsorowany

Bieg, podczas którego łączymy charytatywność ze sportem i przedsiębiorczością. Aby pobiec, trzeba znaleźć sponsorów, które zapłacą za fizyczny wysiłek biegacza.

Znajdujesz się na

Bieg sponsorowany – jak to działa?

Idea biegu sponsorowanego jest piękna i prosta. Dzieci i młodzież startujące we współzawodnictwie szukają sponsorów, którzy zapłacą kilka złotych np. 5 zł za jedno okrążenie, które pokona dziecko. Szybkość nie ma znaczenia – można biec, truchtać, iść – ważne jest dedykowanie swojego czasu i wysiłku innym.
Logotyp Wrocławskiego Biegu Sponsorowanego
Młodzi uczą się przedsiębiorczości, przełamują swoje ograniczenia, planują, jak dotrzeć do sponsorów, kogo poprosić o wsparcie. Uczniowie ofiarowują swój czas i witalność, a sponsorzy wpływy finansowe, które trafią do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na rehabilitację dla podopiecznych. Cała akcja ma wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.

Podczas Biegu Sponsorowanego łączymy charytatywność ze sportem i przedsiębiorczością. Obowiązuje prosta reguła – aby pobiec, trzeba znaleźć sponsorów (osoby lub instytucję), które zapłacą za fizyczny wysiłek biegacza.

Harmonogram XI Wrocławskiego Biegu Sponsorowanego 2024

1.      9.45-10.00 rozgrzewka dla dzieci w wieku 5-10 lat

2.      10.00 oficjalne rozpoczęcie biegu

3.      10.05-10.30 bieg dzieci w wieku 5-10 lat

4.      10.15-10.30 rozgrzewka dla biegaczy 10-15 lat

5.      10.30- 11.30 bieg biegaczy 10-15 lat

6.      11.15 -11.30 rozgrzewka biegaczy 15 +

7.      11.30-12.30 bieg biegaczy 15+

8.      12.30 zakończenie biegu

Gdzie odbywa się Bieg Sponsorowany?

Biegamy zwyczajowo wokół Pergoli przy Hali Stulecia, każde okrążenie ma około 450 m. Jego przebiegnięcie jest udokumentowane pieczątką na specjalnej karcie kontrolnej. Wspólnie biegamy i bawimy się, ale pamiętamy o celu, który nam przyświeca.

Kto może być biegaczem, kto może być sponsorem?

Biegaczem może być każdy. Z roku na rok biega co raz więcej dorosłych, w akcję chętnie angażują się dzieci i młodzież – przychodzą biegać całymi klasami!
Najlepszymi sponsorami okazują się rodzice, dziadkowie, ale i zaprzyjaźnione firmy. Sponsorzy, płacą na rzecz hospicjum za każde pokonane przez biegacza okrążenie. Sponsor nie musi ofiarować dużo, wystarczy 2, 5, 10 zł za okrążenie. Od biegacza zależy, ile okrążeń przebiegnie i jaką kwotę uzbiera.

Tak bieganie pomaga Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci!

Zebrane środki finalnie trafiają na konto Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” i są przeznaczane na potrzeby podopiecznych. Cały dochód z biegania zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji, a w szczególności na zakup materiałów medycznych i turnusy rehabilitacyjne dla terminalnie chorych dzieci.

Archiwum

Wrocławski Bieg Sponsorowany znowu na fali 🙂
Po dwuletnim okresie pandemicznym wracamy z wielkim przytupem. Tegoroczny Bieg Sponsorowany przyciągnął wielu chętnych biegaczy i to nie tylko dzieci z dolnośląskich Szkół Podstawowych ale i prywatne osoby. W biegu wystartowało ponad 900 uczestników w tym zgłosiło się 50 placówek szkolno-edukacyjnych z całego terenu Dolnego Śląska wszystkim bez problemu udało się ukończyć tyle okrążeń ile zasponsorowali sponsorzy. Dzięki wysiłkowi biegaczy i ich sponsorom zebraliśmy 133 712,52 zł. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy w przyszłym roku.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci po raz pierwszy spotkała się z ideą biegu sponsorowanego w 2012 roku. Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie Zdroju zwrócił się do nas, abyśmy byli beneficjentami organizowanego przez nich biegu. Efekt tego działania był dla nas zaskoczeniem, bo przyniósł aż 18 000 zł, a rok później 25 000 zł. W Kudowie biegi organizowane są od siedmiu lat.

A oto chlubne statystyki czyli to, czym możemy się pochwalić po pierwszym Wrocławskim Biegu Sponsorowanym

Weronika Sapota i Oliwia Stępień z klasy 1a, z Gimnazjum z Zespołu Szkół w Bielanach Wrocławskich pozyskały aż 20 sponsorów dla siebie! Brawo dziewczyny! 

Izabela Strachulska, nauczycielka ze SP nr 113 we Wrocławiu pozyskała aż 600 zł od sponsorów

Za nami drugi Wrocławski Bieg Sponsorowany.  Pierwszy Dzień Wiosny czyli Dzień Wagarowicza świętowaliśmy 20 marca 2015 r. na Pergoli przy Hali Stulecia. Było nas – dorosłych i dzieci – wiele ponad 1300 osób. Mieliśmy wspólny cel – pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom dając swój wysiłek i czas.

W imprezie wzięło udział 7 przedszkoli, 13 szkół podstawowych, 9 gimnazjów i 12 szkół ponadgimnazjalnych oraz zespołów szkół. Bardzo nas cieszy, że do biegu włączyły się placówki spoza Wrocławia.

Po raz pierwszy tak tłumnie wystartowali dorośli. Mimo roboczego dnia udało się! Chcieć to móc! Było pogodnie, tłumnie i radośnie. W kategorii „dorośli” udało Wam się pozyskać 18 495,50 zł, a dzieci i młodzież zdobyły aż 45 837,73 zł. W sumie zakończyliśmy bieg kwotą 64 333,23 zł!

Dzięki tym pieniądzom do domów nieuleczalnie chorych dzieci na Dolnym Śląsku dojadą rehabilitanci, by ćwiczeniami zniwelować ból. Uda się opłacić cały miesiąc rehabilitacji domowej dla wszystkich Podopiecznych. Bo najważniejszym celem Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci jest dbać o jak najwyższą jakość życia chorych dzieci – uśmiech i brak bólu. Dziękujemy dużym i małym za uczestnictwo, zaangażowanie, dobre serca i sportowego ducha. Dziękujemy wszystkim, którzy byli pomocni przy organizacji biegu: Hali Stulecia http://halastulecia.pl/ , Liceum Ogólnokształcącemu nr XI, PWST Wrocław http://www.pwst.wroc.pl/ , Tyberiuszowi Kowalczykowi http://tyberian.pl/  i Krzysztofowi Lipińskiemu, Danucie Mulicy, Pawłowi Rańdzie, Czesławowi Skórze i Rafałowi Skórze, Markowi Budce http://www.malowanielinii.pl/ . I oczywiście wolontariuszom fundacji i wolontariuszom Catlin oraz Credit Suisse.

21 marca 2016 na Pergoli przy Hali Stulecia odbył się Wrocławski Bieg Sponsorowany. Biegało 1560 młodych uczestników oraz ok. 50 dorosłych. Najmłodsze były przedszkolaki, które mknęły w specjalnie dla nich wydzielonym czasie. Po każdym okrążeniu (459 m) uczestnik dostawał pieczątkę potwierdzającą pokonanie dystansu. Ile pieczątek – tyle okrążeń w nogach.  

Dorosły rekordzista przebiegł 54 okrążenia! Wcześniej uczestnicy wysilali się w inny sposób szukając sponsorów: opowiadali o idei biegu, o tym komu ta pomoc służy. Jak wywiązali się z tego zadania? Wspaniale. Pokazali sobie i nam, że są wrażliwymi ludźmi. Chęć pomagania dała bardzo wymierny wynik.  Dzieciom i młodzieży udało się zebrać aż 66 385,63 zł! Dorośli zebrali 7 616,10 zł. W sumie zakończyliśmy bieg kwotą  74 001,73 zł!

Dzięki Wam, wszystkim uczestnikom, przez ponad pół roku będziemy mogli kupować strzykawki, opatrunki, rurki tracheostomijne i wiele innych materiałów medycznych dla naszych podopiecznych. Nie wszyscy biegali we Wrocławiu. Znalazły się sposoby, by brać udział we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym będąc w… Bolesławcu.  

 

 

Dzięki tym pieniądzom do domów nieuleczalnie chorych dzieci na Dolnym Śląsku dojadą rehabilitanci, by ćwiczeniami zniwelować ból. Uda się opłacić cały miesiąc rehabilitacji domowej dla wszystkich Podopiecznych. Bo najważniejszym celem Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci jest dbać o jak najwyższą jakość życia chorych dzieci – uśmiech i brak bólu. Dziękujemy dużym i małym za uczestnictwo, zaangażowanie, dobre serca i sportowego ducha. Dziękujemy wszystkim, którzy byli pomocni przy organizacji biegu: Hali Stulecia http://halastulecia.pl/ , Liceum Ogólnokształcącemu nr XI, PWST Wrocław http://www.pwst.wroc.pl/ , Tyberiuszowi Kowalczykowi http://tyberian.pl/  i Krzysztofowi Lipińskiemu, Danucie Mulicy, Pawłowi Rańdzie, Czesławowi Skórze i Rafałowi Skórze, Markowi Budce http://www.malowanielinii.pl/ . I oczywiście wolontariuszom fundacji i wolontariuszom Catlin oraz Credit Suisse.

Pierwszego dnia wiosny ludzie z dobrymi sercami, o sportowym duchu spotkali się na Pergoli przy Hali Stulecia. Tam odbył się po raz czwarty Wrocławski Bieg Sponsorowany. Biegało ponad 2400 uczestników. Najmłodsze były przedszkolaki. Po każdym okrążeniu (459 m) uczestnik dostawał na karcie kontrolnej pieczątkę potwierdzającą pokonanie dystansu. Chęć pomagania dała bardzo wymierny wynik.  Dzieciom i młodzieży udało się zebrać aż 102 898,16 zł!  Biegający dorośli zebrali 3 760 zł. W sumie zakończyliśmy bieg kwotą 106 658,16 zł!

Cały dochód z biegania przeznaczony jest na cele statutowe fundacji, a w szczególności na zakup materiałów medycznych dla chorych dzieci. Naszym celem jest opieka nad dziećmi nieuleczalnie lub przewlekle chorymi z terenu całego Dolnego Śląska. W ich własnych domach. Bo tam człowiekowi jest najbezpieczniej, najlepiej, najbardziej u siebie. Jesteśmy więc hospicjum domowym. Z drugiej strony jesteśmy hospicjum mobilnym, bo nasz zespół jest w ciągłym ruchu – jeździ, dowozi, pomaga, edukuje.

Opiekujemy się 33 dzieci w stanie terminalnym i 253 dzieci nieuleczalnie chorych w stabilnym stanie. Działamy na terenie całego województwa dolnośląskiego. Dbamy o jak najwyższą jakość życia chorych dzieci, ich uśmiech i brak bólu. Dzięki Wam jest to prostsze. Dziękujemy!

Nie wszyscy biegali we Wrocławiu. Znalazły się sposoby, by brać udział we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym będąc w… Bolesławcu czy Głogowie lub biegając kilka dni później

Wszystkim dziękujemy, gratulujemy i niecierpliwie oczekujemy kolejnego spotkania.

W tym roku w związku z zimowa aurą zmieniliśmy charakter naszego wydarzenie.

Odbył się 5. Wrocławski MARSZ Sponsorowany!

Dla bezpieczeństwa i wygody spacerowaliśmy wokół Pergoli. Było wesoło i kolorowo!

Udało nam się zgromadzić aż 96 309,38 zł

W tym roku, podczas biegu udało nam się zebrać aż 156 564,54 zł!