XII Kudowski Bieg Sponsorowany

Znajdujesz się na

Ostatni weekend września na stałe wpisał się do naszych kalendarzy jako wizyta w Kudowie-Zdrój i udział w Biegu Sponsorowanym. W tym  roku odbyła się już trzynasta edycja tej imprezy charytatywnej, którą organizuje Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II. Dzieci i młodzież poświęcają swój czas i wysiłek na pomoc potrzebującym Kudowianom oraz podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Nad całością czuwa zaangażowanie i pełne pomysłów Grono Pedagogiczne, wspierają  rodzice i wiele instytucji. Sam Bieg poprzedziły miesięczne zabiegi uczniów w celu pozyskania sponsorów. Odbyły się w tym dniu imprezy towarzyszące: loteria fantowa, kiermasz cebulek kwiatowych, przetworów, książek używanych, licytacja i „kawiarenka pod chmurką”. Wieczorem odbył się koncert zespołu „Rymcerze”.

Na miejscu byli również oczywiście wolontariusze fundacji, którzy prowadzili animacje dla wszystkich uczestników biegu. Nasza wiewiórkowa maskotka dzielnie brała udział w biegu i zagrzewała do wysiłku.

Organizatorom i uczestnikom udało się pozyskać i przekazać na rzecz Fundacji czek o wartości 55 000 zł. Z całego serca dziękujemy za ten hojny gest i wspólnie spędzony czas.