XI Koncert Charytatywny za nami!

Znajdujesz się na

29 stycznia 2023 roku zapamiętamy na długo. Kilka minut po godzinie 18:00, we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia, Kabaret Neo-Nówka przywitał zgromadzonych gości rozpoczynając tym samym to wyczekiwane przez nas wszystkich wydarzenie.
Zanim na scenie pojawili się pierwsi artyści, prezeska Fundacji Pani Beata Hernik –Janiszewska, przedstawiła w swoim wystąpieniu m.in. historię budowy Domu Opieki Wyręczającej, na wykończenie którego przeznaczony został cały dochód z koncertu.
Za dotychczasowe wsparcie w pozyskaniu środków pieniężnych, które pozwoliły zakończyć pierwszy etap budowy, pani Prezes podziękowała zaproszonym na scenę Pani profesor Alicji Chybickiej oraz posłance na Sejm RP Pani Mirosławie Stachowiak-Różeckiej.
Kolejnym miłym akcentem było wręczenie przez Panią Kingę Preis nagrody zwycięzcy konkursu na
nazwę DOW.

Po części oficjalnej na scenie pojawił się zwycięzca V edycji The Voice Kids Mateusz Krzykała, który przy akompaniamencie Macieja „Świętego” Święcickiego zaprezentował przygotowany materiał rozgrzewając publiczność przed pierwszą zaplanowaną w tym dniu aukcją.
Mimo, że z powodu choroby w składzie Neo-Nówki zabrakło Romana Żurka, Radek Bielecki i Michał Gawliński w swoim niepowtarzalnym stylu zachęcali rozbawioną publiczność do licytowania prezentowanych- czasami w dość osobliwy sposób – dzieł.
Wielkie brawa zebrała po swoim występie Grupa MoCarta, która udowodniła, że nikt tak jak oni nie potrafi łączyć wysokiej kultury z humorem.
Natomiast Radek Bielecki kolejny raz udowodnił, że nazywanie go człowiekiem renesansu, absolutnie
nie jest na wyrost. W utworach muzycznych, które zaprezentował na scenie, zarówno teksty jak i
muzyka zwyczajnie niosły. Wisienką na torcie był wyczekiwany przez wszystkich duet Smolik//Kev Fox. Cóż można powiedzieć o mistrzach? Zwyczajnie porwali publiczność z krzeseł! Energia, którą wysłali do publiczności była iście kosmiczna! W odpowiedzi na gromkie brawa po ich występie, Panowie powrócili na scenę z bisami.

XI Koncert Charytatywny przeszedł do historii, chociaż nadal żywo komentujemy i wspominamy tamten wieczór. Tego dnia hasło, które promujemy w naszej działalności czyli „HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE”, przybrało najpiękniejszą formę. Dziękujemy za Waszą obecność, uśmiech i przyjaźń.
Niebawem, jak tylko podsumujemy wszystkie wpłaty, poinformujemy Was, jaką ostatecznie kwotę wspólnie zebraliśmy.