Wrocławski Bieg Sponsorowany

Wrocławski Bieg Sponsorowany to impreza niezwykła. W tym jednym dniu w roku spotykamy się wszyscy, żeby wspólnie świętować nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale i radość życia codziennego pacjentów hospicjum.

 

Podczas Wrocławskiego Biegu Sponsorowanego łączymy charytatywność ze sportem i przedsiębiorczością. Obowiązuje prosta reguła – aby pobiec trzeba znaleźć sponsorów (osoby lub instytucję), które zapłacą za fizyczny wysiłek biegacza. Najlepszymi sponsorami okazują się rodzice, dziadkowie, ale i zaprzyjaźnione firmy. Sponsorzy, płacą na rzecz hospicjum za każde pokonane przez biegacza okrążenie. Sponsor nie musi ofiarować dużo, wystarczy 2, 5, 10 za okrążenie. Teraz tylko od biegacza zależy ile okrążeni uda mu się przebiec i jaką kwotę uzbiera.

Biegaczem może być każdy, dzieci w wieku szkolny i przedszkolnym przybywają na teren biegu całymi klasami. Z roku na rok biega również co raz więcej dorosłych, co wszystkich tylko cieszy.

Biegamy zwyczajowo wokół Pergoli przy Hali Stulecia, każde okrążenie ma około 450 m. Jego przebiegnięcie jest udokumentowane pieczątką na specjalnej karcie kontrolnej. Wspólnie biegamy i bawimy się, ale pamiętamy o celu, który nam przyświeca. 

Zebrane środki finalnie trafiają na konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i są przeznaczane na potrzeby podopiecznych. Cały dochód z biegania zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji, a w szczególności na zakup materiałów medycznych i turnusy rehabilitacyjne dla terminalnie chorych dzieci.

Aby wziąć udział w kolejnej edycji WBS wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy, wypełnić i odesłać do fundacji (skan/fax/poczta). Później przechodzimy do działania i jest czas na szukanie sponsorów.

 

Zapraszamy do udziału!

 

 

Zobacz też: