Wolontariat akcyjny

Wolontariat akcyjny w pośredni sposób wspomaga codzienne funkcjonowanie hospicjum, a tym samym przyczynia się do poprawy jakości życia naszych podopiecznych. W wolontariacie akcyjnym nie pomagasz bezpośrednio rodzinie objętą opieką hospicyjną.

Wolontariat akcyjny najłatwiej można zdefiniować hasłem: jest akcja – jest reakcja. Ty chcesz pomagać, a nam Twoja pomoc jest niezbędna. Ty masz pełen zasób energii, a my oferujemy formy do jej realizacji. A jest ich wiele.

Pomoc wolontariusza szczególnie przydatna jest przy:

  • organizowaniu i koordynowaniu imprez sportowych, kulturalnych, społecznych oraz imprez dla rodzin naszych podopiecznych
  • pomocy w organizacji koncertów charytatywnych, różnego rodzaju zbiórek pieniężnych, akcji informacyjnych i promujących ideę ruchu hospicyjnego
  • pomaganiu w pracach biurowych
  • pozyskiwaniu przedmiotów na aukcje
  • pomocy w przeprowadzaniu prelekcji w szkołach
  • pomocy w transporcie
  • realizacji pomysłów własnych i innych

Kto może zostać wolontariuszem akcyjnym?

Wolontariuszem uczestniczącym w akcjach i pomagającym w pracach biurowych, uczestniczącym w organizacji imprez, itp. - może być pełnoletnia osoba w każdym wieku.

Wolontariat akcyjny traktujemy jako etap w drodze do opieki nad dzieckiem. Każdy wolontariusz, który będzie chciał się realizować w wolontariacie rodzinnym musi przez pół roku działać w akcjach. To ważny czas dla obu stron, żeby poznać się nawzajem, dowiedzieć czy dobrze się rozumiemy, zdobyć zaufanie. I świadomie, odpowiedzialnie zadecydować co dalej.

Wolontariat akcyjnyWolontariat akcyjnyWolontariat akcyjny

Kontakt

Katarzyna Lubiszewska

795 524 909

wolontariat [at] hospicjum.wroc.pl

Nabór Wolontariuszy

Jesienny nabór wolontariuszy potrwa od 10 do 25 września 2019.

Do pobrania

Zostań wolontariuszem

05 sty
Embedded thumbnail for Kinga Preis i Sebastian Mila Spot Wolontariatu