W weekend kwestujemy na Wrocław Hip Hop Festivalu oraz One Love Music Festivalu w Hali Stulecia

Znajdujesz się na

W najbliższy weekend do Hali Stulecia powrócą dobrze znane imprezy – Wrocław Hip Hop Festival i One Love Music Festival. Przed nami spora dawka polskiego rapu oraz wybuchowa mieszanka reggae, soulu, drum’n’bassu i nie tylko. Dzięki uprzejmości organizatorów tradycyjnie pojawią się na nich także nasi wolontariusze, którzy będą kwestować na rzecz podopiecznych Fundacji.

Wrocław Hip Hop Festival i One Love Music Festival na stałe wpisały się w jesienny kalendarz wrocławskich wydarzeń muzycznych. Po rocznej przerwie organizatorzy powracają z programem, który na pewno usatysfakcjonuje fanów polskiego rapu oraz amatorów muzyki spod znaku m.in.: reggae, soul, world music, jungle oraz drum’n’bass.

Czołówka polskich raperów zawita do Wrocławia

Wrocław Hip Hop Festival od początku istnienia stawiał na najgorętsze i najbardziej szanowane ksywki na polskiej scenie hiphopowej, nie zapominając także o młodych, świetnie zapowiadających się raperach. Po czasie część artystów na stałe wpisała się w line-up, a ich rokroczny powrót na imponującą scenę w Hali Stulecia niezmiennie budzi emocje fanów polskiej rap gry. W tym roku wrocławskie święto hip-hopu przypada na 19 listopada, a wśród zapowiedzianych artystów znaleźli się m.in.: Paluch, O.S.T.R., Białas, Guzior, OIO (OKI, Otsochodzi, Young Igi), KęKę, Sarius, Malik Montana oraz Kukon.

Nneka i Pendulum dj set w Hali Stulecia

Dzień później odbędzie się One Love Music Festival. Impreza kojarzona przez lata głównie z reggae otworzyła się w ostatnich latach na nowe gatunki muzyczne. Organizatorzy dojrzeli szanse we wprowadzeniu do oferty muzyki elektronicznej, z naciskiem na drum’n’bass. Już w 2018 roku hitem okazała się scena Hospitality (brytyjskiej wytwórni Hospital Records), na której zaprezentowali się m.in. High Contrast i London Elektricity. W tym roku drumową reprezentację tworzą Metrik, Friction oraz Pendulum (dj set).

Do Wrocławia powróci także Nneka, nigeryjska wokalistka znana ze swojego eklektycznego podejścia do tworzenia muzyki. Jednym z najbardziej energetycznych koncertów z pewnością będzie występ Grubsona. Zaskoczeniem może być zaproszenie do line-upu Krzysztofa Zalewskiego, Bitaminy czy składu KARAŚ/ROGUCKI, ale twórcy festiwalu stawiają po prostu na dobrą muzykę i powoli zacierają granice, które miałyby wyznaczać poruszanie się tylko w jednym określonym stylu muzycznym.

Wrocław Hip Hop Festival (19 listopada): Paluch, O.S.T.R., Białas, Guzior, OIO, KęKę, Sarius, Malik Montana, Kukon, Chivas, Dżej, DJ Soina.

One Love Music Festival (20 listopada): Pendulum dj set, Nneka, Krzysztof Zalewski, Grubson, Friction, Metrik, Zamilska, Bitamina, KARAŚ/ROGUCKI, Smolik/Kev Fox, Gutek, Bas Tajpan feat. Kłak & DJ Hopbeat.

Bilety: www.onelove.pl, www.hiphopfestival.pl.