Sprzęt dla podopiecznych

Dla naszych podopiecznych, których ciągle przybywa, potrzebujemy specjalistycznego sprzętu medycznego.

Stałe potrzeby

 • pulsoksymetr z czujnikiem dla noworodków - koszt takiego sprzętu to ok. 1 000 zł. Pulsoksymetr jest niezbędnym sprzętem dla naszych pacjentów. Bardzo ważne jest, aby stwierdzić tak szybko jak to możliwe nasycenie hemoglobiny w krwi pacjenta. Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru przezskórnego wysycenia krwi tlenem (saturacji). Jednocześnie rejestruje również częstotliwość pracy serca (puls).

 • ssak elektryczny - koszt takiego sprzętu to ok. 2 000 zł Urządzenie przenośne do odsysania śluzu zalegającego w górnych drogach oddechowych. Jest to podstawowy i jeden z najważniejszych sprzętów medycznych dla naszych podopiecznych, którzy nie są w stanie samodzielnie odkrztusić zalegającej wydzieliny.

 • koncentrator tlenu - koszt takiego sprzętu to ok. 3 000 zł Koncentrator tlenu to urządzenie do domowej terapii tlenowej dla osób o obniżonej wydolności płucnej. Urządzenie pobiera powietrze z otoczenia, spręża je, a następnie przepuszcza przez specjalne sita, które oddzielają tlen od azotu, azot wraca z powrotem do otoczenia, a tlen osobnym wyjściem - zostaje skierowany do pacjenta i służy do oddychania.

Remont mieszkania

06 lut
Luca ma 15 lat i od roku jest podopiecznym naszego Hospicjum. Choruje na Mózgowe Porażenie Dzieciecięce oraz padaczkę lekoodporną. Mama samotnie wychowuje syna. Rodzina, miedzy innymi naszym staraniem otrzymała mieszkanie socjalne, które musi samodzielnie wyremontować. Do realizacji tego zamierzenia potrzeba:
Wykonanie nowych warstw podłogi w pomieszczeniach wraz z ociepleniem i instalacja co w podłodze m2 77,48  17820,4zł
Sufit podwieszany m2 77,48 150 11622 zł
Wykonanie nowych okładzin podłogi — płytki gresowe m2 55,75  6690 zł
Wykonanie nowych okładzin podłogi — panele m2 21,73 1201 2607,6 zł
Wykonanie odpływu liniowego w łazience mb 2,7  486 zł
Fartuch kuchenny m2 7,5  900zł
Montaż kuchenki gazowej szt 1  1700 zł
Montaż zlewu szt 1 700 700 zł
Malowanie ze szpachlowaniem m2 337,57 13502,8 zł
Montaż toalety szt 1 1900 1900 zł
Montaż bidetu szt 1  1900 zł
Montaż zasłonki prysznicowej szt 1  450zł
Montaż umywalki szt 1  750 zł
Płytki ścienne łazienka m2 23,68  2841,6 zł
Montaż drzwi wewnętrznych szt 8  12800 zł
Montaż drzwi wejściowych szt 1  2900 zł
Całkowity koszt 79 570 zł

Remont mieszkania

05 gru

Dominik ma 14 lat i od roku jest podopiecznym naszego Hospicjum. Choruje na Mózgowe porażenie dziecięce, ma wodogłowie, oprócz tej choroby doskiwiera mu wiele innych dolegliwości jak padaczka, wada wzroku, zwichnięcie biodra lewego.  Dominik jest pod opieką samotnie go wychowującej mamy wraz z dwójką rodzeństwa. Jego mama nie jest wstanie wyremontować mieszkania, aby dostosować je do potrzeb syna. Staramy się zapewnić Dominikowi jak najlepsze warunki bytowe w postaci naszego wsparcia , pomimo tego potrzebuje on miejsca, w którym będzie mógł się prawidłowo rozwijać, co jest dość dużym udźwignięciem finanoswym. Dlatego prosimy w imieniu Dominika o wsparcie finansowe/ rzeczowe. Do realizacji tego marzenia koszt remontu wyniósłby w granicach     ok. 11 000 tys.    Potrzebne są także materiały, które są konieczne do wykonania remontu mieszkania skupiający się na  Elewacji ( 115m2 powierzchni mieszkalnej  ) oraz odnowy korytarza. Materiały brakujące to :
 

 • -7 Parapetów 32cm-110cm
  - Drzwi wejściowe 144cm-210cm-dwu skrzydłowe
  - 4 arkusze blachy na dach + opieżenie elewacji
  - 115m2 steropianu 10
  - 115m2 siatki
  - 13wiader tynk mineralny sylikonowy z kolorem
  - 20 litrów gruntu kwarcowego
  - 15worków klej steropian
  - 15worków klej siatka steropian
  -   80m2 siatki
  -  130kg szpachli
  -  8 worków kleju do siatki
  -  10l farby białej
  - 10l farby kolor
  - grzejnik 60
  - 10l gruntu kwarcowego
  - 14 metrów płytek-posadzka
  - 3 worki kleju do płytek
  - 5kg fugi                                                                                                                                     

   

Remont mieszkania

30 maj

Kasia ma 24 lata i od kilku lat jest podopieczną naszego Hospicjum.  Choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Razem z mamą i osiemnastoletnią siostrą mieszkają w oficynie w jednym pokoju. Naszym staraniem udało się pozyskać dla rodziny lokal socjalny, niestety remont musi być przeprowadzony na własny koszt, a tu jest problem, bo rodziny na to nie stać. Do spełnienia marzenia tej rodziny potrzeba ok 20 000 zł.

 • Drzwi wewnętrzne, okna, kafelki, beton, klej, płyty kartonowo-gipsowe, farby lub pieniądze

Krzysztof

Krzysztof jest kochającym życie, uśmiechniętym, choć nieco nieśmiałym młodym człowiekiem. Choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a,  a w dzieciństwie przeszedł także chorobę nowotworową oka. Wymaga wentylacji mechanicznej oraz ciągłej rehabilitacji, która jest dla niego obecnie jedyną dostępną formą terapii. Robi wszystko, aby się nie poddać i doczekać znalezienia leku na swoją chorobę. Pragnie jak najdłużej być „choć trochę sprawny”. Chce żyć jak najpełniej, uczestniczyć w spotkaniach z ludźmi. Obecnie korzysta ze starego, używanego i zniszczonego wózka, który nie spełnia już do końca swojej roli, gdyż był wielokrotnie naprawiany, dokręcany. Rodziny nie stać na zakup nowego wózka, który umożliwiłby Krzysztofowi godne życie, wyjeżdżanie na wycieczki czy choćby siedzenie w wygodnej pozycji więc prosi o wsparcie w zakupie:

Wózek inwalidzki pielęgnacyjny 
nazwa: POLARO 2 
waga :18 kg
dodatkowe wyposażenie: hamulce ręczne, torba, pasy 4-punktowe, poduszka przeciwodleżynowa
cena: wózek+dodatkowe wyposażenie  6.000 zł

 

 • Wózek inwalidzki pielęgnacyjny 
  nazwa: POLARO 2 
  waga :18 kg
  dodatkowe wyposażenie: hamulce ręczne, torba, pasy 4-punktowe, poduszka przeciwodleżynowa
  cena: wózek+dodatkowe wyposażenie  6.000 zł

Akumulatory do wózka, poduszka przeciwodleżynowa

Marcin od wczesnego dzieciństwa choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Sam pisze o sobie w następujących słowach:
"Mam na imię Marcin. Mam 29 lat. Od 6 roku życia choruję na postępujący zanik mięśni. Od ponad roku jestem pod respiratorem, ale funkcjonuję w miarę normalnie. Mieszkam z mamą i 10 letnim braciszkiem. Nie jest Nam łatwo, bo mama samotnie Nas chowa i rzadko jest ktoś, kto ją odciąży od tego wszystkiego. Sporo wydajemy na środki higieniczne i środki medyczne. Mam wózek elektryczny, w którym na chwilę obecną wyczerpały się całkowicie akumulatory i zbieramy na nowe. Koszt oryginalnych wynosi 2 tysiące złotych a to znacznie przekracza Nasz budżet. Każda pomoc się przyda, wiec prosimy o wsparcie. Dziękuję."

Poza sprawnym wózkiem, który jest Marcinowi absolutnie niezbędny do poruszania się oraz opuszczania domu, potrzebna jest również poduszka przeciwodleżynowa. Jej zakup to wydatek w wysokości 1350 złotych. Stanowi to obciążenie znacznie przekraczające możliwości finansowe mamy Marcina.

 

 • Akumulatory do wózka,

  Poduszka przeciwodleżynowa.

kuracja AQUA E dla Krzysia i Ani

Krzysiu i Ania chorują na bardzo rzadką chorobę metaboliczną  hipobetalipoproteinemię. Ania oprócz tego ma trwałą wadę wzroku – niedowidzenie, częste infekcje dróg oddechowych i moczowych. Krzysiu jest chory także na autyzm i padaczkę. Zażywają leki stałe na swoje choroby oraz dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego AQUADEKS  w płynie oraz powinni dostawać  AQUA – E  w płynie. Niestety mamę nie stać na zakup tych preparatów. Nie są one refundowane, producentem jest firma z USA i można je zakupić jedynie w pakiecie. Koszt miesięcznej kuracji to 2000 zł. Mama samotnie wychowuje dwójkę chorych dzieci, ze specjalnymi wymogami żywieniowymi i lekowymi., dodatkowo kilka razy w miesiącu rodzina dojeżdża na rehabilitację, terapię do sali doświadczeń świata, konsultacje lekarskie.

Prosimy o wsparcie rodziny poprzez dofinasowanie kuracji AQUA – E która pozwoli dzieciom na lepsze funkcjonowanie w swojej chorobie.

 • dofinsowanie kuracji AQUA E , AQUADEKS (miesięczny koszt  to 2 000 zł)

zrealizowana remont mieszkania

12 kwi

Rodzina naszego podopiecznego  dziesięcioletniego Karola otrzymała mieszkanie socjalne z zasobów gminy. To mieszkanie wymaga kapitalnego remontu, aby rodzina mogła tam zamieszkać. Do tej pory udało nam się pozyskać pełne wyposażenie łazienki a potrzeba jeszcze:

Drzwi -  wejściowe 90cm - 1 sztuka + ościeżnica (najlepiej jasny kolor)

                pokoje 80 cm -  2 sztuki + ościeżnice (najlepiej jasny kolor)

                łazienka 70 cm - 1 sztuka + ościeżnica (najlepiej jasny kolor)

Panele - na około 40 m2 (najlepiej jasny kolor)

Podkład podłogowy - na około 40 m2

Bateria natryskowa - 1 sztuka

Umywalka do kuchni - kran, syfon (cały zestaw)

Zestaw do ogrzewania centralnego (piec, bojler pompy, termometr etc. (cały zestaw))

Grzejniki do ogrzewania centralnego - 2 pokoje, łazienka, kuchnia

Kafelki do kuchni 

 • Drzwi ,panele, bateria natryskowa , umywalka do kuchni , kran, syfon (cały zestaw,

  zestaw do ogrzewania centralnego (piec, bojler pompy, termometr etc. (cały zestaw))

  grzejniki do ogrzewania centralnego, kafelki do kuchni 

zrealizowana Platforma transportowa

31 mar

Szymon i Łukasz to jedenastoletni  bliźniacy którzy chorują  na Mózgowe Porażenie Dziecięce, padaczkę i dysplazję stawów biodrowych. Szymon w ostatnim czasie przebył zabieg ortopedyczny i ma założony opatrunek gipsowy na obu kończynach. Od sześciu miesięcy są pod opieką naszego Hospicjum. Chłopcy są pogodni , kochają ludzi i muzykę. Uwielbiają  śpiew pan pielęgniarki Ewy i kapelana ojca Piotra. Chętnie uczestniczą w zajęciach  szkolnych w  Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii w Mikoszowie oraz  spędzają wolny czas na świeżym powietrzu w ogrodzie. W związku z tym , że chłopcy dorastają coraz większym problemem staje się znoszenie ich z pierwszego piętra do busa,   transportującego  dzieci do Ośrodka oraz do ogrodu. Rozwiązaniem jest montaż platformy zewnętrznej, która umożliwiłaby przewóz dzieci między piętrem a parterem na zewnątrz budynku.  Koszt urządzenia to 35 tysięcy złotych. Rodzice mają zebrane na ten cel 10 tysięcy zł, oraz zapewnienie dofinansowania z PFRON w wysokości 10 tysięcy zł. Brakującą kwotę 15 tysiecy zł. zgodnie z wymogami  PFRON muszą zebrać w ciągu 2 miesięcy . Prosimy o pomoc, Każda złotówką ulży doli rodziców i dzieci. Każda kwota przybliża rodzinę do realizacji projektu a chłopców do uzyskania możliwości dalszego czerpania radości z poznawania świata. Przy wpłacie na nasze konto prosimy o dopisek "Platforma dla Łukasz i Symona"

 • środki na zakup platformy - 15 tysięcy zł

zrealizowana Turnus i wózek rehabilitacyjny

Daria to 6 letnia dziewczynka, która choruje na nieuleczalną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Jest  uśmiechniętą i wesołą dziewczynką, niestety nie chodzi, nie siada samodzielnie, ma obniżone napięcie mięśniowe i choroba szybko postępuję . Rodzice robią wszystko aby spowolnić postępowanie choroby. Niestety fundusze rodziny  ledwo co starczają na wszelkie opłaty, zajęcia, żywność, odzież itd. O nowych większych zakupach takich jak nowe meble czy wyjazdy wypoczynkowo-lecznicze – niestety nie ma mowy. Daria od września chodzi do przedszkola, codziennie uczęszcza na rehabilitację, jeździ konno- hipoterapia i pływa na basenie. W związku ze swoją chorobą dziewczynka ma słabą odporność, nie choruje jednak zbyt często nawet jak chodzi do przedszkola (w dużym stopniu pomógł  wyjazd do Ciechocinka zasponsorowany przez naszych darczyńców).  Ciechocinek jest dla niej wspaniałą sprawą, tężnie solne mają wpływ na układ oddechowy- tam jest kilku krotnie większe stężenie jodu niż nad morzem. Taki turnus  przydał by się jej przynajmniej raz w roku.Drugą rzeczą, która jest potrzebna wózek specjalistyczny spacerowy, NFZ dofinansowuje  do wózka inwalidzkiego aktywnego, a wózek spacerowy musimy zakupić we własnym zakresie. Daria bardzo szybko rośnie i dotychczasowy wózek jest już za mały.Koszt takiego wózka to 3500 zł .Trzecia prośba rodziny to delfinoterapia wraz z rehabilitacją. Niestety jest to bardzo duży koszt: 7 dni turnusu to 4890 zł lub 14 dni to koszt 6197 zł

 

  • wyjazd na turnus do Ciechocinka (koszt 1500 zł)

  • wózek rehabilitacyjny 3500 zł 

   

zrealizowana Kafelki ścienne

Lena ma 3 lata i od urodzenia jest podopieczną naszego Hospicjum z powodu zespołu Patau. Rodzina chce przeprowadzić w swoim domu remont, aby przystosować mieszkanie do zapewnienia dziecku odpwiednich warunków higienicznych. Stąd prośba o kafelki ścienne o powierzczni 14 m2.

Strony