Pola Nadziei 2020/2021

Pola Nadziei kwitną wirtualnie!

Wiosna to tradycyjna pora, kiedy wraz z wolontariuszami szkolnymi ruszamy na żonkilowe kwesty.

Szkoły i przedszkola przyłączają się do Polonadziejowego ruchu i wspólnie działamy na rzecz tych, którzy potrzebują naszej pomocy. I choć w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, kwiaty żonkili nie zostaną zebrane z przyszkolnych ogródków, to my nadal działamy.

Pola Nadziei przenoszą się i będą kwitnąć online!

Zachęcamy do udziału w zbiórce finansowej poprzez zrzutka.pl pod linkiem:

https://zrzutka.pl/umkn7d

Rok temu podczas wiosennych kwest udało się nam uzbierać ponad 30 tysięcy złotych.
Obecnie Fundacja ma pod swoimi skrzydłami 61 pacjentów, którym stara się przywrócić uśmiech i radość z życia codziennego, dzięki leczeniu, rehabilitacjom i wsparciu niezbędnego sprzętu medycznego.

Pomóż nam nieść nadzieję tam gdzie potrzeba. Niech te pola dobra rozkwitną na dobre niezależnie od tego co się dzieje!

Wykaż się kreatywnością – polonadziejowe konkursy dla dzieci i młodzieży.

W związku z obchodzonymi już po raz 11 finałami kampanii Pola Nadziei zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie rysunkowym i literackim.

Konkursy kierowane są do przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych i spokojnie można w nich wziąć udział siedząc bezpiecznie w domu.

Motyw przewodni? Niezmiennie od lat – Żółty żonkil symbolem życia!

Stwórz pracę rysunkową w formacie A3 pionowo, dowolną techniką lub napisz wierszowany utwór.

Na prace czekamy do 4 czerwca.

Zwycięskie dzieła zostaną opublikowane, a laureaci otrzymają upominki-niespodzianki.

Więcej szczegółów i regulaminy konkursowe dostępne są w zakładce Pola Nadziei 

 

Pola Nadziei. Tu rozkwita dobro.

Pola Nadziei to program, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. W ramach działań projektowych zajmujemy się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizujemy zbiórki publiczne i zgromadzone środki przekazujemy na opiekę paliatywną.

Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Są to działania podejmowane wyłącznie przez hospicja na terenie całej Europy.

Przyjaciele naszego hospicjum – firmy, szkoły i przedszkola organizują się i jesienią wspólnie sadzą cebulki żonkili. Kwiat ten jest bowiem symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworzą całe pola nadziei, a następnie ścięte, rozdawane są na ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki pozwalają na zaspokajanie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum. Dzięki tym kwiatom możemy nieść nadzieję

 

W ramach prowadzonych działań edukujemy na terenie całego województwa dzieci i młodzież szkolno-przedszkolną. Na prelekcjach edukacyjnych odczarowujemy obraz hospicjum jako miejsca smutnego. Pokazujemy, że nasi pacjenci jak każde dziecko, najbardziej lubią śmiać się i bawić. Prelekcje wskazują też uczniom możliwości rozwoju i zaangażowania się w wolontariacie.

Działa razem z nami ponad 100 szkół i przedszkoli na terenie całego Dolnego Śląska. Dzieci i młodzież angażują się we wspólne działania sadząc kwiaty, organizując szkolne kiermasze i festyny, a także wychodząc w świat niosąc wszystkim wieść o naszych działaniach.

Rok szkolny 2020/21 to czas pełen niespodzianek i utrudnień wynikających z sytuacji epidemiologicznej. Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa, ale mimo to nie poddajemy się i działamy dalej

Chcesz się przyłączyć?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, odesłać i skontaktować się z koordynatorką akcji.

Przekażemy Ci niezbędne materiały promocyjne i wesprzemy w organizacji własnych wydarzeń. A na wiosnę zaprosimy do udziału we wspólnym kwestowaniu.

Chcesz żebyśmy odwiedzili Twoją szkołę i poprowadzili zajęcia edukacyjne?

Pisz wiadomość na polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl – razem z koordynatorką akcji znajdziecie wspólny termin

Niech zakwitnie dobro!

Pola Nadziei     Pola Nadziei   
Pola Nadziei

Kontakt:

Balbina Bujak

795 524 909

polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania Pola Nadziei:

Natalia Grosiak - Pola nadziei:

Video