Pola Nadziei 2019/2020

 

Drodzy wolontariusze!

Wydarzenia epidemiologiczne, które miały miejsce, niestety uniemożliwiły nam realizację celów, które zakładaliśmy w ramach programu Pola Nadziei w roku szkolnym 2019/20. Niestety nie udało mi się odwiedzić wszystkich z Państwa w ramach prowadzenia spotkań edukacyjnych. Z żalem odwołane zostały i nie odbyły się kwesty, a żonkile nie zostały zerwane z pól i przyszkolnych ogródków.

Jednak dzięki waszemu wsparciu, prowadzeniu zbiórek online, zaangażowania wolontariuszy w inne formy pomagania, nasze Pola Nadziei dzielnie kwitły w sercach wszystkich. Dziękujemy serdecznie za ogrom wsparcia, ciepłych słów i symboliczne gesty, które pozwoliły nam pomimo wszystko nieść pomoc potrzebującym małym pacjentom hospicyjnym.

W tym roku szkolnym udało nam się pozyskać wspólnymi siłami 24 427,15 zł. Za każdy grosz wrzucony do puszki czy to tradycyjnej, czy wirtualnej dziękujemy wszystkim darczyńcom z całego serca. Udało się nam również zorganizować kolejną już edycję konkursu plastycznego i literackiego „Żółty żonkil symbolem życia”, prace zwycięzców pojawią się w kolejnej edycji kalendarza.

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji w zbliżającym się roku szkolnym.

Pola Nadziei. Tu rozkwita dobro.

Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. W ramach działań projektowych zajmujemy się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizujemy zbiórki publiczne i zgromadzone środki przekazujemy na opiekę paliatywną.

Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Są to działania podejmowane wyłącznie przez hospicja na terenie całej Europy.

Przyjaciele naszego hospicjum – firmy, szkoły i przedszkola organizują się i jesienią wspólnie sadzą cebulki żonkili, które są symbolem nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworzą całe pola nadziei, następnie ścięte, rozdawane są na ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki pozwalają na zaspokajanie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum.

W ramach prowadzonych działań edukujemy na terenie całego województwa dzieci i młodzież szkolno-przedszkolną. Na prelekcjach edukacyjnych odczarowujemy obraz hospicjum jako miejsca smutnego. Pokazujemy, że nasi pacjenci jak każde dziecko, najbardziej lubią śmiać się i bawić. Prelekcje wskazują też uczniom możliwości rozwoju i zaangażowania się w wolontariacie.

Drodzy Wolontariusze i wspaniali uczestnicy Pól Nadziei!

 

W tym roku sytuacja epidemiologiczna w kraju pokrzyżowała nam wszystkim plany.

Dbając o Wasze zdrowie zaplanowane szkolne kwesty i wydarzenia zostały zawieszone. Nie odbędą się również wspólne kwesty w Centrum Handlowym Magnolia, w których z wielkim zaangażowaniem udział brało tak wielu wspaniałych wolontariuszy szkolnych.

I choć może kwitnące w przyszkolnych ogródkach żonkile nie zostaną w tym roku zebrane, to my dalej będziemy wspólnie działać. Pola Nadziei, w końcu na dobre zakwitły i w naszych sercach.

Aby więc nie tracić wypracowanego przez lata dobra, nasze Pola Nadziei będą działać wirtualnie i zorganizowaliśmy zbiórkę, aby umożliwić Państwu wsparcie nas w tym trudnym czasie.

Zbiórka na Facebooku https://www.facebook.com/donate/216301652961106/

Możecie również dokonywać wpłat do naszej wirtualnej kwestowej puszki poprzez:

Przelew tradycyjny

na numer konta: 69 1140 1140 0000 2052 8800 1001 (PLN) tytułem: POLA NADZIEI 2020

Bramkę PayU

na naszej stronie www: https://hospicjum.wroc.pl/przelew-on-line.

 

Przekazujcie proszę te informacje dalej!

Każda zebrana złotówka to realna szansa na radość i uśmiech naszych małych pacjentów.

Dzięki zeszłorocznym akcjom udało się nam uzbierać ponad 112 tysięcy złotych i dzięki nim zapewnić opiekę 24 pacjentom przez okres miesiąca. Nasza fundacja ma obecnie pod swoimi skrzydłami 60 dzieci, więc jak widać potrzeby są ogromne.

Mamy nadzieję, że dzięki waszej pomocy uda się nam zrobić to w czym jesteśmy najlepsi. Nieść wsparcie terminalnie, nieuleczalnie i przewlekle chorym dzieciom, które najbardziej tego potrzebują.

Dla wszystkich chętnych uczniów i przedszkolaków ogłaszamy nasz tradycyjny konkurs rysunkowy.

A po kilkuletniej przerwie powraca również konkurs literacki.

Temat przewodni obu konkursów to: Żółty żonkil symbolem życia.

Więcej informacji i regulaminy konkursów znajdują się po prawej stronie tu:

https://hospicjum.wroc.pl/pola-nadziei w zakładce do pobrania.

 

Drodzy wolontariusze – trzymajcie się ciepło, uważajcie na siebie i do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń!

 

Jeśli masz pytania, chcesz otrzymać materiały promocyjne, potrzebujesz wsparcia skontaktuj się z koordynatorką projektu – Katarzyną Lubiszewską polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl.

Pola Nadziei     Pola Nadziei   

Pola Nadziei

Kontakt:

Katarzyna Lubiszewska

795 524 909

polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania Pola Nadziei:

Natalia Grosiak - Pola nadziei:

Video