Pola Nadziei 2018/2019

 

Kolejna, już 9. Edycja akcji Pola Nadziei organizowanych przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci już za nami. W tym roku szkolnym udział w programie wzięło ponad 100 szkół i przedszkoli z terenu całego Dolnego Śląska. W trakcie roku szkolnego udało się odwiedzić ponad 30 zgłoszonych placówek i przeprowadzić działania edukacyjne w formie prelekcji.

To właśnie na tych spotkaniach mieliśmy możliwość poznać się jeszcze lepiej. Dzieci i młodzież miały wyjątkową okazję spotkać się z pracownikiem i wolontariuszami hospicjum, którzy opowiadali o tym, co robimy dla naszych pacjentów. Była to okazja poznania bliżej naszych podopiecznych i posłuchania na temat sposobu sprawowania opieki paliatywnej. To właśnie takie spotkania, jak i zaangażowanie wszystkich wychowawców przynoszą niesamowite rezultaty. Dzięki waszej aktywności udaje się nam z roku na rok powiększać drużynę dobrych serc, prawdziwych wolontariuszy gotowych nieść pomoc tam, gdzie jej bardzo potrzeba.

Dzięki zaangażowaniu każdej placówki udało nam się pozyskać rekordową sumę 112 750,30 zł. Są to środki, które pozwolą nam robić to w czym jesteśmy najlepsi – nieść pomoc terminalnie chorym dzieciom małym pacjentom, którzy są pod opieką naszego hospicjum.

Całą akcję, jak co roku podsumował odbywający się 17 czerwca wielki pochód – „Żółty Marsz Życia”. Wzięły w nim udział placówki z całego województwa, za tą obecność wszystkim dzieciom i pedagogom bardzo dziękujemy. Wspólnie maszerowaliśmy ulicami Wrocławia propagując hasło „Kwiat dla Ciebie, dla mnie nadzieja”.

01 wrz

Pola Nadziei. Tu rozkwita dobro.

Pola Nadziei to kampania, której celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum. Jest to szeroki zakres działań edukacyjnych i wolontaryjnych, którego dodatkowym celem jest pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną.

Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Działania podejmowane wyłącznie przez hospicja polegają na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworzą całe pola nadziei i rozdawane się w ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki pozwalają na zaspokajanie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum.

W ramach prowadzonych działań szkolimy wolontariuszy, edukujemy młodzież i dzieci ze szkół i przedszkoli, organizujemy konkursy tematyczne, przeprowadzamy warsztaty plastyczne. Wiosną, całą kampanię podsumowuje Żółty Marsz Życia – pokojowa, optymistyczna demonstracja. To właśnie na marszu możemy pokazać całemu światu, że nieuleczalnie chore osoby są obok nas i mają, podobnie jak zdrowi ludzie, marzenia i pragnienia.

 

Przed nami kolejna, już 9. edycja Pól Nadziei organizowana przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Zapraszamy gorąco do współpracy wszystkie przedszkola, szkoły, uczelnie i firmy. Pokażmy jak w naszej okolicy zakwita dobro.

Pola Nadziei

Pola Nadziei

Kontakt:

Katarzyna Lubiszewska

795 524 909

polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania Pola Nadziei:

Natalia Grosiak - Pola nadziei:

Video