Pola Nadziei 2017/2018

 

Zakończyła się kolejna, już VIII edycja Pól Nadziei.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich przyjaciół Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” w tym roku udało nam się zebrać 102128,08 złotych.

W akcję zaangażowanych było 112 placówek szkolnych i przedszkolnych z terenu całego województwa dolnośląskiego. Uczniowie i przedszkolaki, jak co roku, sadzili jesienią żonkile, jako symbol życia. Symbol, który wiosną w pełni rozkwitł i przekazywał całemu światu, że osoby nieuleczalnie chore są tuż obok nas, że ŻYJĄ i mają podobne, jak zdrowi ludzie, marzenia i pragnienia.

Wszyscy zaangażowani w działania Pół Nadziei, brali udział w szkoleniach  i zajęciach edukacyjnych na temat tego, jak działa hospicjum. Wspólnie uczestniczyli w zajęciach tematycznych, plastycznych i artystycznych. Odbywały się kwesty w szkołach, a także w galeriach handlowych. Z pomocą wolontariuszy fundacji, udało się zorganizować wiele ciekawych inicjatyw.

Całą kampanię podsumował Żółty Marsz Życia. Był to wielki pochód na terenie miasta Wrocławia, podczas którego wszyscy uczestnicy Pól Nadziei mieli okazję pokazać światu, jak piękne jest życie i że warto o nie walczyć.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do kolejnego sukcesu Pól Nadziei. Ogromne brawa należą się  uczniom, przedszkolakom i wolontariuszom, którzy włożyli całe swoje serce w organizację działań „polonadziejowych”. Składamy również gorące podziękowania opiekunom grup, bo to właśnie dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy, jak co roku, przekazywać dobre idee.

Następna edycja Pól Nadziei odbędzie się już niebawem. Zachęcamy do pozostania z nami i śledzenia informacji na stronie.


Serdecznie zapraszamy na nasz kolejny Żółty Marsz Życia, który odbędzie się 20 czerwca 2018r.
Spotykamy się jak w ubiegłym roku przy rondzie Regana na pl. Grunwaldzkim (budynek Politechniki Wrocławskiej) o godzinie 8.30.
Stamtąd ruszamy wspólnie hałasując, śpiewając na Pergolę przy Hali Stulecia, gdzie osbędzię się Festyn Nakrętkowy dla zbieraczy nakrętek.

ZGŁOSZENIA I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: Kornelia Szymańska 795 524 909 lub kornelia.szymanska [at] hospicjum.wroc.pl

 

Do zobaczenia :)

Serdecznie zapraszamy na polonadziejowe kwesty w centrach handlowych:

 

Data

godzina

miejsce

16.03.2018

12.00 - 18.00

Magnolia Park, Pasaż Grunwaldzki

17.03.2018

10.00 – 18.00

Magnolia Park, Pasaż Grunwaldzki

7.04.2018

10.00 – 18.00

Magnolia Park, Pasaż Grunwaldzki

20.04.2018

10.00 – 18.00

Magnolia Park, Pasaż Grunwaldzki

21.04.2018

10.00 – 18.00

Magnolia Park, Pasaż Grunwaldzki

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla nauczycieli, opiekunów wolontariatu,  przedstawicieli firm i wszystkich zainteresowanych akcją Pola Nadziei.

Inauguracja akcji Pola Nadziei,
20.09.2017 g.18.00, SEKTOR 3,
ul. Legnicka 65, Wrocław

O Polach Nadziei

Pola Nadziei to akcja ekologiczno-charytatywna realizowana wyłącznie przez hospicja. Została wymyślona przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.


Pola Nadziei to edukacja i rozwój wolontariatu, a zarazem pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną. W Pola Nadziei chętnie angażują się wolontariusze z przedszkoli, szkół, a coraz częściej także z firm. Wolontariusze sadzą jesienią żonkile dając wyraz jedności z chorymi dziećmi, naszymi podopiecznymi. Obsadzają rabatki, małe lub większe ogródki, a niektórzy nawet cale pola. Do wiosny odbywają się  prelekcje lub warsztaty prowadzone przez pracowników i wolontariuszy Fundacji. Wiosna to czas finałowych działań – kwest, festynów i innych aktywności. Jednym ze stałych elementów akcji jest Żółty Marsz Życia – pokojowa, optymistyczna demonstracja, która chce pokazać, że osoby nieuleczalnie chore są tuż obok nas, że ŻYJĄ i mają podobne, jak zdrowi ludzie, marzenia i pragnienia.


Zapraszamy do współpracy w roku szkolnym 2016/2017 przedszkola, szkoły, uczelnie i firmy.
Pola Nadziei. Tu rozkwita dobro.

Pola Nadziei

Pola Nadziei

Kontakt:

Katarzyna Odrobina

795 524 909

polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania Pola Nadziei:

Natalia Grosiak - Pola nadziei:

Video