Pola Nadziei 2015/2016

Zakończyliśmy akcję Pola Nadziei 2015/2016. Jak zwykle dzieci, młodzież i ich opiekunowie fantastycznie się zaangażowali. Jednym ze stałych elementów akcji był Żółty Marsz Życia – pokojowa, optymistyczna demonstracja,. Tym razem maszerowaliśmy z Bonifraterskim Centrum Opieki Hospicyjnej. Pokazaliśmy, że osoby nieuleczalnie chore są tuż obok nas, że ŻYJĄ i mają podobne, jak zdrowi ludzie, marzenia i pragnienia. W roku szkolnym 2015/2016 w Polach nadziei uczestniczyło 125 placówek, które zebrały 136 190,69  zł. Dziękujemy. Z kolejna edycją startujemy już we wrześniu. Nie może Was zabraknąć.

Szanowni Państwo,

Za nami aktywny weekend 2-3.04. Rozliczaliśmy PIT-y, sadziliśmy żonkile, byliśmy obecni w 4 największych centrach handlowych we Wrocławiu!

Kolejne odsłony Pól Nadziei będą realizowane:

23-24.04 w godzinach 12:00-17:00 w Magnolii i w Arkadach.

7-8.05 w godzinach 12:00-17:00 w Galerii Dominikanskiej, Magnolii i Arkadach.

Już dziś możecie Państwo zapisywać się na wielkie kwestowanie. To Wy określacie gdzie chcecie kwestować, ilu Was będzie i  w jakich godzinach się pojawicie.

Pełną informację proszę wysyłać na adres: polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl

KONKURS!

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w konkursach ŻÓŁTY ŻONKIL SYMBOLEM ŻYCIA.

Jak co roku dzieci i młodzież mogą wykazać się zdolnościami plastycznymi i literackimi. Zachęcamy do odwagi i kreatywności!

Czekamy na prace uczniów do 20.05.2016 .

Proszę o zapoznanie się z regulaminami, gdyż prace nie spełniające jego wymogów nie będą brane pod uwagę.

Regulamin konkursu literackiego Pola Nadziei 2016.pdf

Regulamin Konkursu plastycznego Pola Nadziei 2016.pdf

Rozpoczynamy wiosenne kwesty Pól Nadziei!

Szczegóły  znajdziecie tutaj.

Zebranie informacyjne w ramach Pól Nadziei

02.03.2016 g. 18:00
3 Sektor Legnicka 65, 54-206 Wrocław
 
Zapraszamy na zebranie informacyjne w ramach Pól Nadziei 2.03 g. 18:00 3 Sektor Legnicka 65, 54-206 Wrocław
Omówimy planowane aktywności w ramach Pól Nadziei.
Na miejscu będzie możliwość pobrania puszek,  koszulek i innych materiałów potrzebnych do prowadzenia kwest.
Zaproponujemy również aktywności dla szkół w ramach Pól Nadziei.
Wyjaśnimy o co chodzi w kiermaszach wielkanocnych.
Zaprezentujemy materiały 1 % i opowiemy o naszych działaniach w tym zakresie.

O Polach Nadziei

Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kiedy zakwitną wiosną są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii Pola Nadziei jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu.

Program Pola Nadziei zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.

Z okazji 50. rocznicy powołania do życia organizacji Marie Curie Cancer Care postanowiono rozszerzyć zasięg jej działania. Do współpracy zaproszono Kraków, ówczesne miasto partnerskie Edynburga, z działającym w nim Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Przedstawiciele instytucji małopolskiej otrzymali wsparcie merytoryczne i organizacyjne od partnerów z Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, na dobry początek, przekazano do Krakowa 350 tys. cebulek żonkili. W 1998 roku po raz pierwszy w Polsce w krakowskich parkach zakwitły Pola Nadziei.

W roku 2003 Pola Nadziei stały się programem ogólnopolskim. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie zostało organizatorem i koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach. Na początku do akcji przyłączyło się siedem hospicjów. Z roku na rok ich liczba sukcesywnie rosła.

Zaproszenie:

Szanowni Państwo,
Witamy w 6. edycji Pól Nadziei!
Już teraz zaczynamy sadzić żonkile – przyłączcie się do nas. Zachęcamy do uczestnictwa - wystarczy pobrać i wypełnić formularz.

Wszelkie szczegóły omówimy podczas spotkania inauguracyjnego 23.09 o godzinie 18:00 w 3 Sektorze przy ul. Legnickiej 65 http://www.sektor3.wroclaw.pl w sali konferencyjnej na I p.

Prosimy o potwierdzenie obecności pisząc na adres polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl

Pola Nadziei

Pola Nadziei

Kontakt:

Kornelia Szymańska

795 524 909

polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania Pola Nadziei:

Natalia Grosiak - Pola nadziei:

 

Patronat honorowy Pola Nadziei:

Kuratorium Oświaty Wrocław Urząd Marszałkowski województwa dolnośląskiego Arcybiskup Wrocławski Biskup Ewangelikalny    Biskup Świdnicki Ignacy Dec    Prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski

Lista instytucji: