Pola Nadziei 2012/2013

Dziękujemy za współpracę w 3. edycji Pól Nadziei

Zbiórka krwi w trakcie Pól Nadziei

Kochani, w ostatni weekend bardzo wiele się działo – wolontariusze Fundacyjni i szkolni dali z siebie wiele. Znowu było polonadziejowo. Dodatkowo miło nam poinformować, że do oddania krwi zgłosiło się 227 osób. Krew oddało 185 dawców, co dało 83,250 litry zebranej krwi przekazanej do szpitali dziecięcych.

Pola Nadziei trwają jeszcze do 21 czerwca. Jeśli macie Państwo ochotę się dołączyć do naszych działań – zapraszamy!

Wyniki konkursów

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Żółty żonkil symbolem życia”
- przeczytaj więcej!

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Żółty żonkil symbolem życia”
- przeczytaj więcej!

Kalendarium

15 i 22 maja odbędę się prelekcje i warsztaty dla szkół wrocławskich.
Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka Wrocław
Czas: 1000 - 1300
Zgłoszenia proszę słać na adres: fwhdd [at] hospicjum.wroc.pl

Kwiecień i maj – wewnętrzne działania w placówkach edukacyjnych oraz współpraca z parafiami.

 

11, 12, 18 i 25 i 26 maja – weekendowe działania w centrach handlowych oraz kwesty w kościołach.

19 maja (niedziela) - Żółty Marsz Życia godz. 15.00-17.00. Wyruszamy spod Muzeum Narodowego do Hali Stulecia.
Szkoły prosimy o przybycie w jak najliczniejszym gronie i przygotowanie się: ubranie się na żółto, przygotowanie czapek żonkilowych, zorganizowanie parasoli żółtych, trąbek i bębnów oraz transparentów z hasłami Pola Nadziei itp. Finał pochodu będzie śpiewający w przenośni i dosłownie.

pobierz tekst piosenki marszowej!

25 i 26 maja 2013 r. (sobota i niedziela) - W Magnolia Park będziemy rozdawać żonkile i kwestować oraz organizować zbiórkę krwi wraz z Fundacją Mam Marzenie oraz RCKiK.


Konkurs fotograficzny ogłaszamy!

Temat: „Żółty żonkil symbolem życia”.

  • Etap 1: szkoły organizują wewnętrzny konkurs plastyczny, z którego wyłonią maksymalnie 3 prace. Prosimy o dostarczenie prac do Fundacji do 30 kwietnia 2013 r.
  • Etap 2: jury wyłoni zwycięzców, wyniki będą ogłoszone na naszej stronie www do 15 maja 2013 r.

Oto regulamin konkursu Żółty żonkil symbolem życia


Konkurs plastyczny ogłaszamy!

Temat: „Żółty żonkil symbolem życia”. Zastosowanie logotypu Pól Nadziei oraz logo Fundacji.
Format A3, technika dowolna.

  • Etap 1: szkoły organizują wewnętrzny konkurs plastyczny, z którego wyłonią maksymalnie 3 prace. Prosimy o dostarczenie prac do Fundacji do 15 kwietnia 2013 r.
  • Etap 2: jury wyłoni zwycięzców, wyniki będą ogłoszone na naszej stronie www do 15 maja 2013 r.
    Główną nagrodą będzie publikacja pracy i wykorzystanie jej jako wizerunku Pól Nadziei w roku 2014 r.

Życzymy weny twórczej i szczerego zaangażowania.

Oto regulamin konkursu Żółty żonkil symbolem życia

Kalendarz Fundacji

Powstał kalendarz PoloNadziejowy z wizerunkami prac plastycznych dzieci i młodzieży ze szkół dolnośląskich, które brały udział w zeszłorocznym konkursie "Żółty żonkil symbolem życia". Aby otrzymać kalendarz dla szkoły prosimy o kontakt.

kalendarz polonadziejowy

Inauguracja Pól Nadziei

Inauguracja Pól Nadziei zakończona. 14 października br. na terenie Magnolia Park posadzono ponad 2000 cebulek żonkilowych. Uczestnikami ogrodniczych sympatycznych zmagań byli wolontariusze szkół uczestniczących w akcji oraz chętni Wrocławianie.

Pola Nadziei w akcji radia Wrocław "Sezon na pomaganie"

Jak pozyskać cebulki żonkilowe.

Drodzy szkolni koordynatorzy Pól Nadziei, dzielimy się z Wami pomysłem na pozyskanie cebulek żonkilowych. Możecie zaproponować uczniom przyniesienie cebulek kwiatów na Dzień Nauczyciela, a w tym pomoże Wam poniższy wierszyk, który możecie przekazać uczniom.

Witamy polonadziejowo w nowym roku szkolnym 2012/2013.

Wszystkie placówki edukacyjne chętnie do wzięcia udziału w akcji Pola Nadziei serdecznie zapraszamy. Prosimy o pobranie formularza uczestnictwa, wypełnienie go oraz wysłanie skanu na adres mailowy beata.hernik [at] hospicjum.wroc.pl, a oryginału pocztą.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu, na którym podsumujemy Pola Nadziei 2011/2012 i opowiemy o planach na kolejny rok szkolny 2012/2013. Spotkanie skierowane jest do opiekunów Pól Nadziei ze strony kadry pedagogicznej (nauczycieli, psychologów, pedagogów szkolnych, katechetów), osób prowadzących wolontariat w placówce lub starszych uczniów z ramienia samorządów szkolnych.

Spotkanie:

21 września 2012 r. (piątek) o godzinie 1830
Sektor 3, ul. Legnicka 65 we Wrocławiu.

Prosimy o potwierdzenie przybycia na spotkanie do 19 września 2012 r. pisząc na adres beata.hernik [at] hospicjum.wroc.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 795 524 910.

O Polach Nadziei

W tym roku Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci po raz drugi uczestniczy w programie „Pola Nadziei”.

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu żonkili. Kiedy zakwitną wiosną są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu.

Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.

Z okazji 50. rocznicy powołania do życia organizacji Marie Curie Cancer Care postanowiono rozszerzyć zasięg jej działania. Do współpracy zaproszono Kraków, ówczesne miasto partnerskie Edynburga, z działającym w nim Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Przedstawiciele instytucji małopolskiej otrzymali wsparcie merytoryczne i organizacyjne od partnerów z Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, na dobry początek, przekazano do Krakowa 350 tys. cebulek żonkili. W 1998 roku po raz pierwszy w Polsce w krakowskich parkach zakwitły „Pola Nadziei”.

W roku 2003 „Pola Nadziei” stały się programem ogólnopolskim. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie zostało organizatorem i koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach. Na początku do akcji przyłączyło się siedem hospicjów. Z roku na rok ich liczba sukcesywnie rosła. W roku 2007 w kampanię zaangażowane były już 44 organizacje. Wszystkie Hospicja, które gromadzą pieniądze, włączając się w „Pola Nadziei”, na własną rękę organizują plan pozyskiwania funduszy na terenie swojej działalności.

Pola Nadziei
Pola Nadziei

Kontakt:

Marta Międła-Opalińska

795 524 909

polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania Pola Nadziei:

Natalia Grosiak - Pola nadziei:

 

Patronat honorowy Pola Nadziei:

Kuratorium Oświaty Wrocław Urząd Marszałkowski województwa dolnośląskiego Arcybiskup Wrocławski Biskup Ewangelikalny    Biskup Świdnicki Ignacy 

Dec    Prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski

Patronat medialny Pola Nadziei:

Tvp Wrocław Radio Rodzina Niedziela - tygodnik katolicki Gazeta Wrocławska Echo miasta NaszeMiasto.pl

Współpraca Pola Nadziei:

Magnolia Park Arkady Wrocławskie Centrum Marino Pasaż Grunwaldzki Sky Tower Renoma