Pola Nadziei

Pola Nadziei 2019/2020

 

Pola Nadziei. Tu rozkwita dobro.

Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. W ramach działań projektowych zajmujemy się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizujemy zbiórki publiczne i zgromadzone środki przekazujemy na opiekę paliatywną.

Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Są to działania podejmowane wyłącznie przez hospicja na terenie całej Europy.

Przyjaciele naszego hospicjum – firmy, szkoły i przedszkola organizują się i jesienią wspólnie sadzą cebulki żonkili, które są symbolem nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworzą całe pola nadziei, następnie ścięte, rozdawane są na ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki pozwalają na zaspokajanie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum.

W ramach prowadzonych działań edukujemy na terenie całego województwa dzieci i młodzież szkolno-przedszkolną. Na prelekcjach edukacyjnych odczarowujemy obraz hospicjum jako miejsca smutnego. Pokazujemy, że nasi pacjenci jak każde dziecko, najbardziej lubią śmiać się i bawić. Prelekcje wskazują też uczniom możliwości rozwoju i zaangażowania się w wolontariacie.

Pola Nadziei

Wiosną tradycyjnie organizujemy konkurs plastyczny „Żółty żonkil symbolem życia”, wspólnie kwestujemy na terenie szkół, parafii i centrów handlowych. Całą kampanię podsumowuje Żółty Marsz Życia – pokojowa, optymistyczna demonstracja. To właśnie na marszu możemy pokazać całemu światu, że nieuleczalnie chore osoby są obok nas i mają, podobnie jak zdrowi ludzie, marzenia i pragnienia.

W tym roku obchodzić będziemy 10. jubileuszową edycję Pól Nadziei w Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci. Szykuje się niesamowita edycja, pełna atrakcji i głośnego świętowania. Zapraszamy gorąco do współpracy wszystkie przedszkola, szkoły, uczelnie i firmy. Pokażmy, jak w naszej okolicy zakwita dobro.

 

Jak zacząć działać?

- wypełnił zgłoszenie dostępne do pobrania po prawej stronie,

- odeślij wypełnione zgłoszenie skanem/faksem/drogą pocztową,

- od tej pory będziemy na bieżąco informować, co słychać w Polach Nadziei.

Wykorzystaj swoje możliwości – możesz w przyszkolnym ogródku zasadzić żonkile i wiosną zorganizować kwestę. Nie masz ogródka? Zawsze można zrobić żonkile z bibuły lub papieru. Wykaż się kreatywnością – zorganizuj kiermasz ciast, ozdób świątecznych, festyn szkolny – każdy pomysł jest dobry.

Jeśli masz pytania, chcesz otrzymać materiały promocyjne, potrzebujesz wsparcia skontaktuj się z koordynatorką projektu – Katarzyną Lubiszewską polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl.

Napisz również, jeśli chcesz, aby twoją placówkę edukacyjną odwiedził przedstawiciel fundacji i poprowadził zajęcia edukacyjne.

Pola Nadziei     Pola Nadziei   

Pola Nadziei

Kontakt:

Katarzyna Lubiszewska

795 524 909

polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania Pola Nadziei:

Natalia Grosiak - Pola nadziei:

Video