Pola Nadziei

Pola Nadziei 2018/2019

 

Pola Nadziei. Tu rozkwita dobro.

Pola Nadziei to kampania, której celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum. Jest to szeroki zakres działań edukacyjnych i wolontaryjnych, którego dodatkowym celem jest pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną.

Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Działania podejmowane wyłącznie przez hospicja polegają na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworzą całe pola nadziei i rozdawane się w ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki pozwalają na zaspokajanie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum.

W ramach prowadzonych działań szkolimy wolontariuszy, edukujemy młodzież i dzieci ze szkół i przedszkoli, organizujemy konkursy tematyczne, przeprowadzamy warsztaty plastyczne. Wiosną, całą kampanię podsumowuje Żółty Marsz Życia – pokojowa, optymistyczna demonstracja. To właśnie na marszu możemy pokazać całemu światu, że nieuleczalnie chore osoby są obok nas i mają, podobnie jak zdrowi ludzie, marzenia i pragnienia.

 

Przed nami kolejna, już 9. edycja Pól Nadziei organizowana przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Zapraszamy gorąco do współpracy wszystkie przedszkola, szkoły, uczelnie i firmy. Pokażmy jak w naszej okolicy zakwita dobro.

Pola Nadziei

Pola Nadziei

Kontakt:

Katarzyna Lubiszewska

795 524 909

polanadziei [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania Pola Nadziei:

Natalia Grosiak - Pola nadziei:

Video