Obóz pod namiotami w Lubiatowie

Znajdujesz się na

– Świetnie się bawimy! – Mówiły dzieci, rodzeństwo naszych podopiecznych uczestniczące w obozie harcerskim Hufca ZHP w Oławie. 

We wspólnej zabawie wzięło udział szesnaścioro dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Pod namiotami w Lubiatowie spędzili aż 16 dni, otoczeni pięknym, sosnowym lasem, 150 metrów od morza, gdzie znajduje się baza obozowa oławskiego hufca.

Mądrej zabawy było co niemiara! Dzieci, wraz z opiekunami, ćwiczyły różne umiejętności, m.in. naukę precyzyjnego działania, strzelanie z łuku, orientację w terenie, wiązanie węzłów, czy śpiewanie. Było mnóstwo gier zespołowych i zabaw, które doskonale pamięta pokolenie 30- i 40-latków, i które warto było przypomnieć najmłodszym. Dzieci zachęcone aktywnym i pomysłowym wypoczynkiem zobaczyły, że cudownie można się bawić w rzeczywistym świecie – bez telefonów, tabletów i komputerów.

Podopieczni uczyli się również samodzielności. Był czas na nowe znajomości, kąpiel w morzu, sport i wycieczkę do Gdyni. Drużyna każdego dnia, z uśmiechem na buziach i zapałem, pokonywała pieszo ok. 15 km.

Program wyjazdu został zrealizowany z pełną akceptacją i wielkim zaangażowaniem dzieci.

Serdecznie dziękujemy Fundacji PKO Banku Polskiego za dofinansowanie projektu.

Za rok ponownie wyruszymy po przygodę!