Noworoczny Koncert Charytatywny

 

Noworoczny Koncert Charytatywny

10. Jubileuszowy Koncert Charytatywny na rzecz budowy Domu Opieki Wyręczającej dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych z Dolnego Śląska.

 
Gdzie: Narodowe Forum Muzyki
plac Wolności 1
50-071 Wrocław
Kiedy: 09.02.2020
Godz. 18.00
Bilety: do zakupienia w kasach NFM oraz w sprzedaży online
 
PROGRAM:
Prowadzenie kabaret Neo-Nówka
Recital muzyczny Meli Koteluk z zespołem
ACOUSTIC TRIO - recital muzyczny Roberta Janowskiego
 
Mela Koteluk

Mela Koteluk - wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Laureatka Fryderyków w kategoriach Debiut Roku, Artystka Roku, Album Roku Pop Alternatywny, oraz wielu prestiżowych nagród.

Do szerokiej publiczności trafiła w 2012 r. albumem „Spadochron”. Drugi album „Migracje”, wydany w 2014 r. osiągając status podwójnie platynowej płyty i powtarzając tym samym sukces jej debiutanckiego krążka. W 2018 r.  ukazała się trzecia płyta Meli Koteluk „Migawka” , za którą Artystka została uhonorowana nagrodą Fryderyk 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny.  „Migawka” to organiczny album – dający oddech wtedy, gdy jesteśmy przebodźcowani nadmiarem informacji spływających do nas każdego dnia i co do których nie mamy pewności, że są w ogóle prawdziwe.

Do posłuchania: https://www.youtube.com/watch?v=FQiHzx2bg2k
 

Minęło już 10 lat, jak 8 grudnia 2010 roku w siedzibie Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci pojawił się Radek Bielecki z wrocławskiego kabaretu Neo-Nówka. Jako posłaniec dobrej nowiny – zaproponował, że razem z Michałem Gawlińskim i Romanem Żurkiem z kabaretu zgromadzą artystów, którzy zagrają koncert charytatywny, prowadzony przez kabaret Neo-Nówka. Podtrzymując tę tradycję, to już po raz 10. spotykamy się na Koncercie Charytatywnym na rzecz Podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Tradycyjnie odbędzie się licytacja wyjątkowych dzieł sztuki, ale także niepowtarzalnych wrażeń, jakie można sobie zafundować, licytując lot samolotem, czy też indywidualne zwiedzanie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego z Prezesem Radosławem Ratajszczakiem czy książkę z wpisem Noblistki Olgi Tokarczuk. W przerwie koncertu dla wszystkich chętnych czekać będzie loteria charytatywna, w której co drugi los wygrywa, będzie można wylosować jedną z 24 książek Marka Krajewskiego z wpisem autora. Będzie można również upolować coś dla siebie lub kogoś bliskiego w naszym sklepiku z niezwykłościami podarowanymi przez Artystów, Rzemieślników, Pisarzy.

W tym roku cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę Domu Opieki Wyręczającej. Cel to wyjątkowy ponieważ Fundacja podjęła się trudu realizacji marzenia rodzin, rodziców i opiekunów, gdyż dzieci przewlekle i nieuleczalnie chore potrzebują profesjonalnej opieki medycznej, a ich opiekunowie wytchnienia w sytuacjach szczególnych, m.in. kiedy i ich dotknie choroba.

Ośrodek ten będzie jedynym, takiego rodzaju miejscem we Wrocławiu i w województwie dolnośląskim, jak również w całej zachodniej części naszego kraju.

Utalentowani artyści o dobrych sercach dają w zamian radość wszystkim tym, którzy lubią łączyć zabawę z pomaganiem. Dlatego zawołaniem koncertowym jest „Pomagaj i baw się dobrze”, a czasem i „Szacun”.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest pierwszym, najdłużej działającym na Dolnym Śląsku domowym hospicjum dla dzieci, organizacją pożytku publicznego utrzymującą się z dochodu z 1% podatku, refundacji kosztów leczenia z NFZ, dotacji sponsorów oraz zbiórek publicznych.

 
Zobacz też:

Bilety

Gospodarze Noworocznego Koncertu Charytatywnego

 

Sponsorzy Koncertu:

  SofitelMagnolia ParkToyota DobrygowskiBank ING   

Patronat Medialny:

 Polskie Radio Wrocław
   Radio RAM    

Loteria - Aukcje - Sklepik

Kontakt

 

795 524 913

fundacja [at] hospicjum.wroc.pl (subject: Noworoczny%20Koncert%20Charytatywny)