10. Jubileuszowy Koncert Charytatywny

Znajdujesz się na

Jest nam niezwykle miło ogłosić, że podczas 10. Jubileuszowego koncertu Charytatywnego na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci udało się uzyskać wsparcie w wysokości 203 201,80 zł z biletów, licytacji, loterii, sklepiku i darowizn sponsorów. Dziękujemy!

Choć 9 lutego aura nie rozpieszczała, wiało niemiłosiernie i chłód przenikał nas na wskroś, we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki było wesoło, gorąco i serdecznie. A wszystko za sprawą niezwykłego przedstawienia.

O godzinie 18:00 rozpoczął się 10. Jubileuszowy Koncert Charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczony był na pomoc Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Tak, jak przez ostatnie 9 lat, tak i tym razem poprowadzili go członkowie znanej, wrocławskiej grupy kabaretowej Neo-Nówka. Niezmiennie, od 10 już lat, za ich sprawą widownia wrzała od śmiechu, wzruszenia i niezwykle serdecznej atmosfery.

Jak nietrudno było zauważyć w tę lutową niedzielę, tytuł ambasadora Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci jest dla nich ważnym wyróżnieniem i wkładają cały swój profesjonalizm i serce w pomoc podopiecznym Fundacji. Z dużym zapałem angażowali się, nawet osobiście, w prowadzone podczas koncertu licytacje, lecz ze szczodrymi sercami i portfelami licytującej publiczności nie mieli szans.

A i przedmioty na aukcji, jak przystało na jubileusz, były wyjątkowe. Któż nie marzy o romantycznym weekendzie w Paryżu w 5-gwiazdkowym hotelu Sofitel La Defense? Można było spełnić marzenia, ale, co ważniejsze, pomóc potrzebującym codziennego wsparcia podopiecznym Fundacji.

Dla miłośników sztuki także nie zabrakło doskonałych dzieł, które ofiarowano bez wahania w tak szczytnym celu. Począwszy od niezwykłych obrazów takich jak: „Paw” wrocławskiej malarki Małgorzaty Młodnickiej, poprzez „namalowany” w metalu techniką ars metallum „Srebrny świt” Kornela Wilczka, aż po „Księżycową Damę” Tomasza Sętowskiego czy tryptyk, złożony z trzech projektów do realizacji teatralnej „Zwierzęta dr Dolittle”, znanej wrocławskiej scenografki Elżbiety Terlikowskiej. Na aukcji można było zlicytować także plakat z fotografią z cyklu Porsche Szymona Brodziaka oraz obraz Pawła Grabowskiego pt. „Poranek”.

Niezwykłym rarytasem dla uczestników koncertu była książka z autografem i dedykacją noblistki – Olgi Tokarczuk „Księgi Jakubowe” – emocji i śmiechu podczas licytacji nie było końca.

Miłośnicy sportu i rekreacji, również nie byli zawiedzeni. Mogli licytować niezwykłe doznania i fanty przekazane przez hojnych darczyńców. I tak, nie bez emocji licytowano między innymi rakietę i czapkę z autografem znanego polskiego tenisisty Huberta Hurkacza, koszulkę znanego na całym świecie piłkarza Roberta Lewandowskiego z podpisami drużyny Bayern Monachium, piłkę z mistrzostw Europy w 2012 roku, podpisaną przez piłkarską reprezentację Polski.

Amatorzy przygód i niezwykłych doświadczeń mogli ścigać się w licytacji m. in. o udział w jedynej w swoim rodzaju wycieczce do wrocławskiego ZOO, a szczęśliwców po tym najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscu w naszym mieście, oprowadzać będzie sam prezes Radosław Ratajszczak. Kto lubi ekstremalne doznania, miał szansę zdobyć zaproszenie na przelot samolotem z wykonaniem tzw. „low passa” nad Wrocławiem, ofiarowany przez Aeroklub Wrocławski Wroclove Sky Club.

Jak sądzę, do niedzielnego popołudnia, niewielu mogło się spodziewać, że rysik zwykłego ołówka także może być świetnym materiałem do stworzenia wyjątkowego dzieła. Centrum Handlowe Magnolia Park we Wrocławiu ofiarowało na aukcję figurkę Wilkora z serialu „Gra o Tron” wyrzeźbioną z zegarmistrzowską niemal precyzją, właśnie w ołówkowym rysiku przez Salavata Fidai – niezwykłego rosyjskiego artystę.

Wszystkie bardzo emocjonujące licytacje przeprowadzili członkowie Neo-Nówki, którzy także sprawili nie byle jaką atrakcję swoim fanom ofiarowując na aukcję Złoty Bilet na spektakl z okazji 20-lecia kabaretu. Ten fant można było zdobyć wraz z zaskakującą niespodzianką. Radosław Bielecki zaprosił bowiem na scenę gwiazdę popularnego serialu „M jak Miłość” Małgorzatę Pieńkowską, z którą brawurowo w duecie wykonał znany przebój zespołu Formacja Nieżywych Schabuff „Klub Wesołego Szampana”, a towarzyszyła im jak zwykle grupa muzyczna „Żarówki”. Aktorka do Złotego Biletu dołożyła jeszcze specjalny pakiet prezentów od producentów i aktorów serialu. Aktywnie jako licytująca, ale i prezentująca fanty w bardzo żywiołowy sposób włączyła się do akcji na scenie, inna honorowa ambasadorka Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, doskonała polska aktorka – Kinga Preis.

Dla tych, którzy nie mieli wystarczająco dużo szczęścia podczas odbywających się na widowni licytacji, w kuluarach wolontariusze Fundacji przygotowali sklepik z bogatym asortymentem oraz loterię fantową. Te miejsca również cieszyły się niemałą popularnością.

Przerwy i chwile wytchnienia od emocji licytacji, zakupów czy loterii uświetniali niezwykli artyści. Tego dnia na scenie pojawił się między innymi Robert Janowski, znany z radia i telewizji prezenter, aktor i piosenkarz. Wokalista w sposób wyjątkowo liryczny i bardzo wzruszający wykonał wiele polskich i zagranicznych standardów. Publiczność żywo reagowała, bawiła się, wzruszała. Sam artysta nie krył, że udział w takim koncercie jest dla niego wyjątkowym wydarzeniem.

W zupełnie innym klimacie zaprezentował się wrocławski muzyk Endy Yden czyli Andrzej Strzemżalski. Jubileuszowej widowni zaprezentował kilka swoich kompozycji z pogranicza muzyki elektronicznej, rockowej, ale i lirycznej. Swój koncert wsparł efektami laserowymi, gdzie światła i muzyka doskonale ze sobą współgrały.

Wisienką na tym wspaniałym, jubileuszowym torcie był występ popularnej wokalistki Meli Koteluk. Niezwykle energetyczna piosenkarka zaśpiewała zgromadzonej na jubileuszowym koncercie Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci swoje najlepsze przeboje. Owacjom dla wszystkich artystów nie było końca.

Narodowe Forum Muzyki to ogromna sala. Sukcesem organizatorów 10 jubileuszowego koncertu było zapełnienie widowni po brzegi, doskonała organizacja, zapewnienie fantastycznej zabawy uczestnikom, ale przede wszystkim rekordowy wynik zebranych podczas licytacji pieniędzy – 107 000 zł. Licytujący rozumieli potrzebę wsparcia nie tylko codziennych wydatków Fundacji na cele statutowe, ale i to, co jest najnowszym pomysłem Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci – budowę Domu Opieki Wyręczającej. Witająca gości prezes Fundacji Beata Hernik-Janiszewska opowiedziała o konieczności wybudowania takiego miejsca, w którym rodzice i opiekunowie dzieci, znajdujących się pod opieka Fundacji znajdą pomoc, drugi i bezpieczny dom dla swoich pociech w momentach, gdy wyręczenie ich z codziennych obowiązków jest konieczne. Marzenie może się spełnić, ale na podjęcie takiego przedsięwzięcia potrzeba ogromnych środków i wsparcia wszystkich ludzi dobrej woli. I na takie zrozumienie i dobrą wolę wszystkich bardzo liczymy i nadal prosimy o wsparcie dla naszych podopiecznych, abyśmy jak najszybciej mogli otworzyć gościnne progi Domu Opieki Wyręczającej Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Nie brakło również symbolicznego słodkiego akcentu – niezwykłego TORTU, jaki przygotowała Pani Dagmara wspierająca nas bardzo utalentowana wolontariuszka, która z masy cukrowej wyczarowała Neo-nówkowe postaci wszystkich członków Kabaretu. Tort wręczony w podziękowaniu Prowadzącym koncert smakował wybornie!

Z całego serca dziękujemy WOLONTARIUSZOM oraz wszystkim tym, którzy tak wspaniale wsparli nasze działania podczas niezapomnianego 10. jubileuszowego koncertu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. A jak nauczyła widzów ze sceny Neo-Nówka: „no i fajnie”! I było bardzo fajnie.

Zapraszamy już dziś za rok, na kolejny Charytatywny Koncert Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci!

Magdalena Ratajczak-Leszczyńska