Nakrętki dla Hospicjum

Całe miasto może pomagać Wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci zbierając… nakrętki!

Znajdujesz się na

Nakrętki dla hospicjum – jak to działa?

Do naszych działań nakrętkowych może przyłączyć się każdy. Zbieramy wszystkie nakrętki: od napojów po szampony, kosmetyki i chemię gospodarczą. Wystarczy po zużyciu produktów odkręcić nakrętkę i wrzucić do odpowiedniego pojemnika oznaczonego i opisanego przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Zbierane nakrętki mogą również trafić do pojemnika w kształcie serca, ustawionego w konkretnym punkcie miasta. We Wrocławiu funkcjonuje już kilkadziesiąt takich serc!
Jeśli chcesz, by w Twoim mieście pojawiło się serce do zbierania nakrętek – skontaktuj się z nami!

Nakrętki dla Hospicjum - logo
Poprzedni
Następny

Co dzieje się z zebranymi nakrętkami?

Zebrany plastik przekazujemy do recyklingu i dzięki temu gromadzimy pieniądze, przeznaczone dla naszych małych i dużych pacjentów.

Nakrętki zbieramy od 2011 roku. Dotychczas udało nam się zebrać łącznie 683 255,60 kg tworzywa, co przełożyło się na 809 374,97 zł

Gdzie znaleźć pojemniki
na nakrętki?

W kampanii nakrętkowej biorą udział szkoły, przedszkola, firmy, instytucje. Rozejrzyj się wokół, zapytaj! Jeśli nie ma w Twoim pobliżu pojemnika – zorganizuj zbiórkę nakrętek kontaktując się z nami.
Wszystkich indywidualnych zbieraczy zachęcamy do natychmiastowego działania. Zebrane nakrętki i plastik można oddać bezpośrednio w pojemnikach przy siedzibie fundacji lub w naszych kontenerach ustawionych w PSZOK (Wrocław).

Gdzie przekazywać większe ilości nakrętek?

Punkt przyjmuje większe ilości nakrętek (więcej niż 1 worek o pojemności 60 litrów) od instytucji, firm, placówek oświatowych. 

Prosimy je dostarczać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych prowadzonego przez Ekosystem Sp. z o.o. Janowska 51, Wrocław.

To tu finalnie trafiają wszystkie nakrętki z Wrocławia. Dzięki wsparciu wolontariuszy zwozimy je z całego miasta. Jeśli masz możliwość – pomóż nam zawieźć je bezpośrednio do naszego kontenera.
Informacja dla osób oddających nakrętki w okolicy Legnicy, Lubina, czy Bolesławca.
Najbliżej i najwygodniej zawieźć je do punktu skupu  firmy CINETA w Chojnowie przy ul. Złotoryjskiej 2.
Firma jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15.30, w sobotę od 8:00-13.30.
Zebrane nakrętki i plastik można zostawić też bezpośrednio w siedzibie Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a
Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Archiwum

Drodzy nakrętkowicze!
Chciałabym z całego serca podziękować Wam wszystkim za niezwykłą determinację i wsparcie, jakie okazaliście przez ostatni rok w akcji zbierania nakrętek dla Hospicjum. To był niezapomniany rok pełen współpracy, solidarności i wspólnego działania dla szczytnego celu!

Wielką radość przynosi mi możliwość podsumowania całej akcji, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. 
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy udało nam się zebrać ogromną liczbę nakrętek: 69 297,50 kg co dało nam 114 062,63 zł!

Chciałabym szczególnie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję – od osób prywatnych, które codziennie przynosiły nakrętki, po firmy i instytucje, które wsparły nasze działania poprzez organizację zbiórek w swoich miejscach pracy. Nie można pominąć także szkół i przedszkoli na terenie całego Dolnego Śląska. Wasza hojność i oddanie sprawiły, że ta akcja była tak skuteczna.

W tym roku powstało także sporo nowych metalowych serc na nakrętki. Na terenie Dolnego Śląska jest już ich 180!

Dziękujemy z całego serca firmie Ekosystem, która wspiera nas w odbiorach nakrętek z metalowych serc, a także DA Nieśmiertelnym, którzy przyjeżdżają i dzielnie ładują tony nakrętek do wywozu z Wrocławia.

Ogromne podziękowania ślę także do wolontariuszy, którzy pomagali w akcji nakrętkowej przez cały rok!

BARDZO DZIĘKUJEMY!!! Zapraszamy do zbierania nakrętek w dalszym ciągu, edycję 14 czas zacząć!

Pomaganie nas nakręca!

To hasło motywuje nas do działania już od 12 lat akcji zbiórki Nakrętki dla Hospicjum.
Każda mała i niepozorna nakrętka przekłada się na realny zysk i pomoc dla naszych pacjentów i dzięki
zaangażowaniu wielu dobrych osób udało się nam zamknąć tą edycję z imponującym wynikiem
106 766, 75 zł – jest to największa kwota jaką uzyskaliśmy przez wszystkie lata trwania projektu. Aby
otrzymać te pieniądze potrzebne były aż prawie 72 tony nakrętek!
Akcja nakrętkowa porusza każdego i okazuje się, że czasem nie potrzeba wiele aby zrobić tak dużo.
Każdy z was może pomóc robiąc drobną rzecz – po prostu wystarczy nakrętki po wypitym napoju nie
wyrzucać do śmieci, tylko przekazać na naszą nakrętkową zbiórkę. A my przekazując ją do recyklingu
nie dość, że damy jej drugi życie, to jeszcze otrzymujemy środki finansowe potrzebne dla
poprawienia i utrzymania stanu zdrowia pacjentów Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Nakrętki zbieramy w całym województwie – od małych wsi, po miasteczka i wielkie miasta. Zbierają
je przedszkola, szkoły, różne firmy i osoby prywatne. Zbiórkę ułatwiają pojemniki w kształcie serca.
Te metalowe zbiorniki, które stoją w otwartych przestrzeniach tylko zachęcają do tego, żeby je
wypełnić. Na terenie naszego regionu jest ich już 166 i wciąż powstają kolejne!
Przez te wszystkie lata trwania akcji Nakrętki dla Hospicjum uzbieraliśmy łącznie 755 093,60 kg
surowca, co przełożyło się 916 141,72 zł. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę oraz
wolontariuszom kierowcą, którzy pomagają nakrętki odbierać i przekazywać w odpowiednie miejsce.
Ten wspaniały efekt jest efektem pracy i zaangażowania wielu osób.
Z całego nakrętkowego serca ogromnie DZIĘKUJEMY!

Zakończyliśmy 11 edycję zbiórki nakrętek i dobrego plastiku!

Przeogromnie dziękujemy wszystkim zbieraczom nakrętek: szkołom i przedszkolom, firmom i instytucjom. Wasze zaangażowanie widać gołym okiem we Wrocławiu oraz poza jego granicami. Nasze czerwone serca na nakrętki rosną w siłę! Na chwilę obecną mamy już ponad 100 serduszek na terenie Dolnego Śląska. Dzięki Wam beczki na nakrętki również szybko się wypełniają.

Mimo pandemii w tym roku mamy super wynik!

 Razem zebraliśmy 62 725,00 kg plastiku o wartości  56 794,05 zł.

Jubileuszowa 10 edycja to 38 810,50 kilogramów dobrego plastiku pozyskaliśmy 50 453,65 złotych.

Zespół Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci wraz z Naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami pragnie podziękować z całych naszych serc za ogromne działania przez ostatnie 10 lat zebraliśmy w sumie 581 720,10 kilogramów plastiku o wartości 752 580,92 złotych.

Jesteście niesamowicie WIELCY! Razem możemy więcej! Każda nakrętka jak widać ma znaczenie! Dziękujemy i zapraszamy do działania na kolejne 10 lat jak i zdecydowanie dłużej!

Zakończyliśmy 9. edycję zbiórki nakrętek i dobrego plastiku! W akcji Nakrętki dla Hospicjum w roku 2018/2019 wzięło udział 187 szkół i przedszkoli oraz 124 firm i instytucji. Zaskakujące, jak wiele osób pamiętało o naszej fundacji i chciało pomagać, zbierając dobry plastik. Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna, że byliście z nami!

Zbiórkę nakrętek i plastiku oznaczonego symbolami PP, PE, LDPE, HDPE ma we krwi wielu z nas (a ta liczba wciąż rośnie!) Co rusz zgłaszają się do nas ludzie dobrej woli, którzy chcą przekazać na rzecz fundacji uzbierane materiały. Dzięki Waszemu, tak wielkiemu, zaangażowaniu, w tym roku udało się uzbierać 63 tony i 844,5 kilogramów, co daje nam aż 82 997, 85 złotych! Dzięki tym środkom nadal możemy leczyć, rehabilitować i wspierać naszych pacjentów.

Znaczy to też, że od początku naszej akcji pozyskaliśmy w ten sposób 702 391,69 złotych to całkiem spora suma, która pozwoliła nam zakupić m.in. materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu, niezbędne artykuły medyczne i spełnić wiele, wiele innych potrzeb.

Dziękujemy – to nasz wspólny SUKCES! Uratowaliśmy w ten sposób kondycję naszej planety, powstrzymujący dość sporą falę plastiku, która mogła zalać otaczający nas świat!

Zakończyliśmy 8 edycję zbiórki nakrętek i dobrego plastiku!

W akcji Nakrętki dla Hospicjum w roku 2017/2018 wzięło udział 187 szkół i przedszkoli oraz 126 firm i instytucji. Zaskakujące, jak wiele osób pamiętało o naszej fundacji i chciało pomagać, zbierając dobry plastik. Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna, że byliście z nami!

Zbiórkę nakrętek i plastiku oznaczonego symbolami PP, PE, LDPE, HDPE ma we krwi wielu z nas (a ta liczba wciąż rośnie!) Co rusz zgłaszają się do nas ludzie dobrej woli, którzy chcą przekazać na rzecz fundacji uzbierane materiały.

Dzięki Waszemu, tak wielkiemu, zaangażowaniu, w tym roku udało się uzbierać  60 ton i 182,80 kilogramów co daje nam aż 78237,64 złotych! Dzięki tym środkom nadal możemy leczyć, rehabilitować i wspierać naszych pacjentów.

Śmiało ruszamy z kolejną edycją zbiórki nakrętek i wszem i wobec ogłaszamy, że pomaganie nas nakręca!

Za nami kolejny sezon zbiórki nakrętek i dobrego plastiku “Nakrętki dla Hospicjum” 2016/2017. Do akcji zgłosiło się 199 przedszkoli i szkół oraz 127 firm i instytucji. Wielu się nie zgłosiło, a zbierało, pomagało, pamiętało. Tutaj z serca wszystkim dziękujemy. W pas kłaniamy się dzieciom i rodzicom, pracownikom i szefom, opiekunom i kierowcom. Wolontariuszom.

Dziękujemy, bo ta akcja możliwa się dzięki współpracy, dzięki tym małym gestom, które budują wielką całość. Wiemy, że zbieranie nakrętek i plastiku wymaga dobrej pamięci, zaangażowania w sprawdzanie symboli (PP, PE, LDPE, HDPE) i logistyki. Ale warto! W 2016/2017 zebraliśmy razem 67 ton 402 kilogramów co dało 87 622,60 złotych! Przeznaczamy te pieniądze na cele statutowe w tym m.in. na opłacenie domowej rehabilitacji dla naszych podopiecznych.

Zakończyliśmy zbiórkę Nakrętki dla Hospicjum 2015/2016. Zbieraliśmy wszyscy nakrętki i dobry plastik z oznaczeniami, które już wcale nie brzmią obco – PP, PE, LDPE, HDPE. Udało nam się zgromadzić 70 ton 528,5 kilogramów tego surowca, który został spieniężony na kwotę 91 687,05 zł! Ta kwota pokryje 1,5 miesiąca kosztów związanych z rehabilitacją naszych podopiecznych – dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych z Dolnego Śląska.

Pięknie dziękujemy żłobkom, przedszkolom, szkołom, uczelniom, firmom i instytucjom, osobom prywatnym, które przyłączyły się do akcji. Dziękujemy za codzienną pamięć, za przynoszenie swoich zbiorów, za ich transportowanie. Nie zawsze było łatwo, ale udało się. Dziękujemy.

Wspólnymi siłami zgromadziliśmy 80 ton i 149 kilogramów dobrego plastiku! Zyskaliśmy 101 414 złotych. To wystarczy na opłacenie półtora miesiąca rehabilitacji dla WSZYSTKICH podopiecznych. Wielkie dzięki.

Udział wzięli: 154 firmy i instytucje, 296 przedszkoli i szkół, niezliczona liczba osób prywatnych.

Czwarta edycja akcji „Nakrętki dla Hospicjum” w tym roku była bardzo obfita w zbiory nakrętek! – zebraliśmy 78916 kilogramów pozyskaliśmy 101 294,40 złotych. Wszystkie te pieniądze przeznaczamy na opłacenie domowej rehabilitacji dla naszych podopiecznych. Dziękujemy Wam bardzo za ten wspólny rok. 

Podczas 3 edycji „Nakrętki dla Hospicjum” udało się zebrać aż 70537,37 złotych za sprawą 67100 kilogramów plastiku, który przekazywaliście bardzo ochoczo! Serdecznie dziękujemy! Nasi podopieczni mają szanse na łatwiejsze życie dzięki Wam!

2 edycja „ Nakrętki dla Hospicjum” zbiórka nakrętek i surowców plastikowych trwała od września 2011 r. do końca czerwca 2012 r.
Zbiórkę prowadziło 270 przedszkoli i szkół, a także osoby prywatne, firmy i instytucje.

Pozyskane surowce zostały odpłatnie przekazane firmom zajmującym się recyklingiem, które dają im nowe życie. Solidarne działanie dało znakomity efekt: 51,8 ton nakrętek, co przełożyło się na 55 710,09 złotych. Akcja „Nakrętki dla Hospicjum” uczy od najmłodszych lat jak drobne, nic nie znaczące przedmioty zamieniać w dobry gest i uczynek. Pokazuje, że pomoc to nie tylko pieniądze, ale czas, uważność, systematyczność. Mali i duzi uczą się empatii oraz oswajają się z trudnymi tematami. A dodatkowo dbają o nasze środowisko. Przyszłość z takimi ludźmi jawi się w jasnych barwach. Dziękujemy ze jesteście z nami!

Podczas 1 edycji  „Nakrętki dla Hospicjum” od wrześnie 2010 r. do końca czerwca 2011 r.  razem zgromadziliśmy 42 000 kilogramów dobrego plastiku. Tym samym zyskaliśmy 32 889,88 złotych!

Akcja swoim zasięgiem obejmowała cały Dolny Śląsk, bo to obszar działania Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Cały dochód został przekazany na rzecz naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy za pomoc i zachęcamy do kolejnych edycji!