Kup Pan/Pani Książkę

Realizujemy projekt, który zwiększa dostępność opieki dla chorych z obszarów wiejskich Dolnego Śląska

Znajdujesz się na

Kup Pan/Pani Książkę – co to za akcja?

Dwa razy w roku spotykamy się na charytatywnym kiermaszu książek na rzecz podopiecznych Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Wiosną, dokładnie w dniu kobiet odbywa się edycja KUP PANI KSIĄŻKĘ, natomiast jesienią KUP PAN KSIĄŻKĘ. Oprócz książek dostępne są również filmy, gry komputerowe, płyty. 

Logotyp akcji Kup Pan Książkę

Jak akcja pomaga Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”?

Całkowity dochód ze sprzedaży w czasie kiermaszu jest przekazywany na rzecz naszych Podopiecznych.

Skąd pomysł?

Cele są dwa:
  • chcemy wcielić w życie ideę recyklingu i dać nowe życie książkom,
  • wspomóc finansowo Rodziny naszych Podopiecznych. 

Historia

Pierwotnie akcja od 2016 roku odbywała się tylko jesienią, natomiast od 2018 roku działamy dwa razy do roku.  Niezmiennie naszym Partnerem podczas akcji jest Kino Nowe Horyzonty, które udostępnia nam swoją powierzchnię. Dzięki temu możemy wyeksponować kilka tysięcy książek z różnych kategorii – od literatury dziecięcej, przez kryminał, po poradniki kucharskie. 

W czasie trwania kiermaszu każdy może pomóc nieuleczanie chorym dzieciom z Dolnego Śląska. Wystarczy odwiedzić stoisko i uzupełnić w zapasy domową biblioteczkę.

Na kiermaszu każdy znajdzie coś dla siebie.

Archiwum

Wyjątkowa edycja, prowadzona jednocześnie w formie stacjonarnej i online. 

Ilość osób, która odwiedziła nasze stoisko w Kinie, przerosła wszelkie oczekiwania. Podczas 4. Dni wydarzenia i 3 tygodni aukcji na Allegro Charytatywni, udało nam się zebrać niesamowitą kwotę aż 32 632,33 zł brutto.

Akcja odbyła się w dniach 27-30 listopada w Kinie Nowe Horyzonty. W kiermaszu, jak zawsze, wzięło udział dużo osób z czego bardzo się cieszymy. Udało nam się zebrać kwotę…
Akcja odbyła się w dniach 15-18 listopada w Kinie Nowe Horyzonty. W kiermaszu wzięło udział dużo osób z czego bardzo się cieszymy. Udało nam się zebrać kwotę…