Nakrętki dla Hospicjum

Nakrętki dla Hospicjum 2018/2019

Zakończyliśmy 9. edycję zbiórki nakrętek i dobrego plastiku!

 

W akcji Nakrętki dla Hospicjum w roku 2018/2019 wzięło udział 187 szkół i przedszkoli oraz 124 firm i instytucji. Zaskakujące, jak wiele osób pamiętało o naszej fundacji i chciało pomagać, zbierając dobry plastik. Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna, że byliście z nami!

Zbiórkę nakrętek i plastiku oznaczonego symbolami PP, PE, LDPE, HDPE ma we krwi wielu z nas (a ta liczba wciąż rośnie!) Co rusz zgłaszają się do nas ludzie dobrej woli, którzy chcą przekazać na rzecz fundacji uzbierane materiały.

Dzięki Waszemu, tak wielkiemu, zaangażowaniu, w tym roku udało się uzbierać 63 tony i 844,5 kg, co daje nam aż 82 997, 85zł! Dzięki tym środkom nadal możemy leczyć, rehabilitować i wspierać naszych pacjentów. Znaczy to też, że od początku naszej akcji pozyskaliśmy w ten sposób 702 391,69 zł to całkiem spora suma, która pozwoliła nam zakupić m.in. materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu, niezbędne artykuły medyczne i spełnić wiele, wiele innych potrzeb.

Dziękujemy – to nasz wspólny SUKCES! Uratowaliśmy w ten sposób kondycję naszej planety, powstrzymujący dość sporą falę plastiku, która mogła zalać otaczający nas świat!

Śmiało ruszamy z kolejną edycją zbiórki nakrętek i wszem i wobec ogłaszamy, że pomaganie nas nakręca!

Do naszych działań nakrętkowych może przyłączyć się każdy. Wystarczy, żeby po zużyciu produktów odkręcić nakrętkę, zajrzeć na denko opakowania i przeczytać etykietę. Zbieramy wszystkie zakrętki: od napojów po szampony, kosmetyki i chemię gospodarczą. A do tego dobry plastik, czyli taki który najlepiej nadaje się do ponownego przetworzenia. Są to opakowania oznaczone, którymś z poniższych symboli:

Dobry plastik

Zebrany plastik przekazujemy do recyklingu i dzięki temu gromadzimy pieniądze, przeznaczone dla naszych małych i dużych pacjentów. Dzięki leczeniu i rehabilitacjom zapewniamy im szczęśliwe dzieciństwo i godne życie. Dzięki dotychczasowej zbiórce od 2011 r. udało nam się zebrać łącznie 518078,80 kg tworzywa, co przełożyło się na 619393,84 zł.

Do udziału w kampanii nakrętkowej zapraszamy szkoły, przedszkola, firmy i instytucje. Dostarczymy wam pojemniki oraz materiały promocyjne pomocne przy zbieraniu.

Wszystkich indywidualnych zbieraczy zachęcamy do natychmiastowego działania. Zebrane nakrętki i plastik można oddać bezpośrednio w pojemnikach przy siedzibie fundacji lub w naszych kontenerach ustawionych w PSZOK

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów  Komunalnych

 

ul. Michalczyka 9 (boczna ul. Długiej, przed OBI jadąc od strony Mostu Mieszczańskiego) prowadzony przez Ekosystem Sp. z o.o.

8:00 - 17:00 w dni powszednie i 8:00 – 16:00 w soboty.

Wjazd przez bramę, a następnie w lewo do końca, do niebieskich kontenerów.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów  Komunalnych ul. Janowska 51, prowadzony przez Ekosystem Sp. z o.o.

Duże ilości nakrętek od instytucji, firm, placówek oświatowych prosimy dostarczać na adres:

ul. Janowska 51, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00

Dojazd do PSZOK Janówek

Za wszystko, co robicie dla naszych podopiecznych – z serca dziękujemy! Dla wielkich rzeczy, małe gesty.

Kontakt:

Dla osób prywatnych, firm i instytucji:

Katarzyna Turczyńska
516 290 630

katarzyna.turczynska [at] hospicjum.wroc.pl

 


Dla przedszkoli i szkół:

Katarzyna Lubiszewska
795 524 909
nakretki [at] hospicjum.wroc.pl

 

Do pobrania:

Lista instytucji: