Nakrętki dla Hospicjum

Nakrętki dla Hospicjum 2014/2015

Podsumowanie Edycji 2014/2015

Podsumowaliśmy 5. edycję akcji Nakrętki dla Hospicjum.

Udział wzięły:

154 firmy i instytucje

296 przedszkoli i szkół

Niezliczona liczba osób prywatnych

 Wspólnymi siłami zgromadziliśmy 80 ton i 149 kg dobrego plastiku! Zyskaliśmy 101 414 zł. To wystarczy na opłacenie półtora miesiąca rehabilitacji dla WSZYSTKICH podopiecznych. Wielkie dzięki.

 Dziękujemy za Wasz wysiłek, uwagę, organizację i dobre serca. We wrześniu zaczynamy 6. edycję akcji. Zbierać można już teraz. I pamiętajcie, że nie tylko nakrętki pomagają, ale wszystkie plastikowe surowce z oznaczeniami PP, PE, LDPE, HDPE.


Zapraszamy na Festyn Nakrętkowy

Cały rok przedszkola i szkoły pomagają nam. Każdego dnia dzieci i młodzież pamiętają, aby „dobry plastik” wrzucać do specjalnych pojemników. Za to chcemy podziękować. Tradycyjnie podziękowanie ma formę festynu, na który zapraszamy.

Do 16 czerwca czekamy na zgłoszenia: nakretki [at] hospicjum.wroc.pl (prosimy podać liczbę dzieci, wiek, nazwę placówki, dane kontaktowe zgłaszającego).

Zaproszenie na Festyn Nakrętkowy Plan dnia Festynu Nakrętkowego


5. edycja Nakrętek dla Hospicjum kończy się dla szkół i przedszkoli z końcem czerwca. Ale od września ruszamy znowu. Tylko zważymy i spieniężymy to, co mamy. W ciągu 9ciu ostatnich miesięcy zebraliśmy 56 ton nakrętek. Dla porównania - dorosła samica hipopotama waży 1,5 tony.

Nakrętki dla Hospicjum Nakrętki dla Hospicjum

Kontakt

Ariadna Kamińska

795 524 913

nakretki [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania:


Listę placówek, które biorą udział w akcji „Nakrętki dla Hospicjum” znajdziecie poniżej.
Jeśli Państwa placówki nie ma na liście lub dane są błędne prosimy o kontakt.

lista szkół
lista firm i instytucji

Ruszamy z kolejną edycją akcji Nakrętki dla hospicjum. Odkręcamy i wrzucamy, zaglądamy na denka butli oraz czytamy etykiety i nadruki na tubach oraz wszelkich innych opakowaniach. Szukamy oznaczeń

oznaczenia surowców

i zbieramy, zbieramy, zbieramy. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczamy na opłacenie domowej rehabilitacji dla naszych podopiecznych. W ubiegłym roku zebraliśmy kwotę, która pozwoliła zapewnić aż 1688 godzin rehabilitacji!

Mały kontener dostępny jest przy naszej siedzibie (wejście od ul. Kilińskiego), a dane na magazyn uzyskacie pisząc na %20nakretki [at] hospicjum.wroc.pl
Szkoły i przedszkola oraz firmy proszę o wypełnianie i nadsyłanie zgłoszeń, a zbieraczy indywidualnych - od razu o działanie.
Za wszystko co robicie dla naszych dzieciaków – serdecznie dziękujemy!

Dla wielkich rzeczy, małe gesty.

11.06.2015

Pamiętacie, że zbieramy nie tylko nakrętki, ale też dobry plastik PP, PE, LDPE, HDPE? Ta butelka po mleku ma symbol HDPE. Jeśli potraktujemy ją jak pojemnik na zbiórkę nakrętek i zapełnimy nimi – będzie to 100% wykorzystania. Zatem – patrzcie, kombinujcie i oszczędzajcie miejsce.

Nakrętki dla Hospicjum Nakrętki dla Hospicjum

Kibice Razem Śląsk Wrocław zapraszają na najbliższe mecze… z nakrętkami.
Nakrętki będą zbierane przed meczami od 23 maja do 7 czerwca przy bramach wejściowych na stadion.
Pomagać można przy każdej okazji!

Nakrętki dla Hospicjum

Jest udogodnienie dla tych, którzy zbierają nakrętki, ale mają trudności z dostarczeniem ich do magazynu hospicjum dla dzieci. Kiedy macie już dużo nakrętek piszecie mail na adres marketing [at] toyotawroclaw.pl. Pracownicy Toyoty ustalą termin odbioru, przyjadą i odbiorą je od Was. Możecie też przywieźć nakrętki do jednego z salonów: w Lubinie lub w Długołęce (8 km od Centrum Wrocławia). Finalnie wszystkie one trafią do nas.

Zbieramy nakrętki. Ale nie tylko. Tymczasowa doniczka, opakowanie po peelingu i pojemnik po serku mają oznaczenie PP. Coś jeszcze?

Nakrętki dla Hospicjum

Spółka ULTIMO S.A. również włączyła się w pomoc dzieciakom z wrocławskiego hospicjum dla dzieci. W siedzibie spółki ruszyła akcja wewnętrzna "Wykręć plastic, bądź fantastic", zachęcająca pracowników do zbiórki nakrętek i dobrego plastiku. Firma, by zaktywizować pracowników, przygotowała z tej okazji ulotki oraz eko-pojemniki z sercem, do których pracownicy będą wrzucali zebrane nakrętki.
Czekamy na intensywne zbiory dobrego plastiku i zachęcamy do brania przykładu!

Nakrętki dla Hospicjum Nakrętki dla Hospicjum


06.05.2015

Bardzo wielu naszych podopiecznych potrzebuje ssaka, który ułatwia odsysanie wydzieliny. Koszt takiego urządzenia to 1700 zł. Inne dzieci (z problemami oddechowymi) korzystają z koncentratorów tlenu – to koszt 2300 zł za urządzenie.

Nakrętki dla Hospicjum


08.04.2015

Zbieramy i zbieramy. Ale kiedy podczas prelekcji w przedszkolu czy szkole pytam „Po co? Jak te nakrętki pomagają nieuleczalnie chorym dzieciom?”, wtedy nie bardzo wiadomo jaka jest prawidłowa odpowiedź. Nakrętki (i inne dobre plastiki czyli PP, PE, LDPE i HDPE) to surowiec odnawialny. Fundacja dostaje pieniądze, a recykling sprawia, że te nakrętki wracają do nas jako nowe nakrętki, doniczki czy łopaty do odśnieżania. Proste jak pomaganie


29.10.2014

Do zbierania nakrętek mogą się przyłączyć klienci Magnolia Park. Wystarczy znaleźć naszą beczkę w pobliżu restauracji Vege Life i gotowe.

Pamiętajcie zbieramy wszystkie nakrętki i dobry plastik, który ma oznaczenia PP, PE, LDPE i HDPE. To butelki po chemii gospodarczej, niektórych szamponach i innych kosmetykach, płynach po spryskiwaczach, serkach, jogurtach. Wystarczy poszukać na opakowaniu nadrukowanego lub wytłoczonego symbolu. I jeśli jest – przepłukać i odłożyć, a potem przekazać nam.

Zapraszamy do pomagania. Przypominamy, że za pieniądze pozyskane ze sprzedaży nakrętek opłacamy rehabilitacje domową naszym dzieciakom. Dla wielkich rzeczy, małe gesty.


26.09.2014

Tak zbierano nakrętki w Lubinie. Można było zobaczyć też do czego się one nadają. Festyn Eko Życie w Lubinie (organizator Senta)


zobacz galerię