Nakrętki dla Hospicjum

Nakrętki dla Hospicjum 2013/2014

Zbieramy na rehabilitację dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych.
Zapraszamy!

01.08.2014

Możemy śmiało powiedzieć, że zakończyła się czwarta edycja akcji Nakrętki dla Hospicjum. Ten rok był bardzo dobry – pozyskaliśmy 101 294,40 zł. Wszystkie te pieniądze przeznaczamy na opłacenie domowej rehabilitacji dla naszych podopiecznych. Dziękujemy Wam bardzo za ten wspólny rok. I zaczynamy od razu kolejną – piątą edycję. Zasady bez zmian.

22.07.2014

Podczas wakacyjnych upałów wspominamy chłodny dzień festynu nakrętkowego. Pamiętacie jak było?

Foto: Grzegorz Lityński, litynski.com

4. edycja akcji Nakrętki dla Hospcjum trwa od 1 września 2013 r. do 30 czerwca 2014 r. Jej celem jest pozyskanie jak największych środków finansowych na rehabilitację dla naszych podopiecznych. Aby to uzyskać Fundacja zbiera – przy ogromnym wspraciu przedszkoli, szkół, instytucji i osób prywatnych – nakrętki plastikowe i inne surowce (szczegóły obok w materiałach do pobrania).

Placówki edukacyjne mogą zgłaszać się do akcji poprzez wypełnienie i przesłanie nam wypełnionego formularza (obok). Firmy, które chcą zbierać dla nas proszę o mail na adres nakretki [at] hospicjum.wroc.pl Adres magazynu możecie Państwo otrzymac mailowo.

Kontakt:

Ariadna Kamińska

795 524 913

nakretki [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania:

Listę placówek, które biorą udział w akcji „Nakrętki dla Hospicjum” znajdziecie poniżej.
Jeśli Państwa placówki/firmy nie ma na liście lub dane są błędne prosimy o kontakt.

lista szkół
lista firm

I jeszcze jeden transport nakrętkowy

Ostatnio odbyły się transporty i wiemy, że od września udało nam się wspólnie zebrać 38 ton 224 kg nakrętek, co dało kwotę 47 396,80 zł. Zgromadzone pieniądze pozwalają na pokrycie kosztów rehabilitacji dla nieuleczalnie chorych dzieci, którymi opiekuje się Fundacja.

Koniec akcji już wkrótce – przed nami jeszcze tylko 2 miesiące zbierania w tej edycji. Czy uda nam się pobić rekord roku ubiegłego? Byłoby świetnie zbliżyć się do 80 ton. A może je przekroczyć? Stąd już niedaleko do 100 ton :) Pamiętajcie, że każda nakrętka to możliwość zrobienia dobrego uczynku, to pomaganie w czystej postaci. Pomagajmy więc!

Kolejny transport nakrętkowy

11 marca wyjechał z naszego magazynu kolejny transport nakrętek. Tym razem było ich 11 650 kg. Wielkie dzięki osadzonym z Zakładu Karnego nr 1 za porządki w magazynie i za załadunek. Kochani zbieracze – czekamy na nakrętki, zakrętki i koreczki. Wszystkiego dobrego.

Nakrętkowa beczka w Civitas Christiana

Od niedawna naszą beczkę znajdziecie w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” przy ul. Kuźniczej 11-13, na I piętrze.

Beczka nakrętkowa na wrocławskim prawie

Na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii we Wrocławiu od dzisiaj stoi nasza beczka. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie pełna.

29.10.2013

Kolejny rok współpracuje z nami Ka-Ka-Wu Jarosław Wojdyła z Oławy. Ci, którzy mieszkają w Oławie lub okolicach mogą dostarczać nakrętki do firmy Ka-Ka-Wu Jarosław Wojdyła do punktu skupu przy ul. 3 Maja 1a (koło wieży ciśnień, na terenie Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej). Mogą je zwozić szkoły, przedszkola, a także firmy, instytucje i osoby prywatne. Każdy kto chce pomóc.

Zebrane surowce plastikowe firma Ka-Ka-Wu Jarosław Wojdyła dostarczy do magazynu Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” we Wrocławiu. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację naszych podopiecznych - dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych.

29.10.2013

Oto „zakręcony” kubeł ze Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu.

3.10.2013

Ważna informacja dla placówek, które jeszcze nie przesłały zgłoszenia. Czekamy na nie do 31 października. Proszę o wypełnienie, podpisanie i podbicie pieczątkami formularza i przesłanie skanu na adres nakretki [at] hospicjum.wroc.pl lub faxem 71/367 51 09 lub pocztą (Al. Wiśniowa 36, 53-157 Wroclaw). Formularz zgłoszenia znajduje się też na www.hospicjum.wroc.pl/nakretki. Proszę pamiętać, że ma dwie strony.Patronat honorowy

kuratorium oświaty

patronat honorowy marszałka województwa dolnośląskiego

Zadanie Prowadzenie kampanii informacji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji współfinansowane ze środków PFRON otrzymanych od Gminy Wrocław.

Państwowegy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Gmina Wrocław www.wroclaw.pl

Zadanie Prowadzenie kampanii informacyjnych na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji finansowane przez:

Państwowegy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Nie ma barier. Dolny Śląsk Województwo Dolnośląskie