Nakrętki dla Hospicjum

Nakrętki dla Hospicjum 2012/2013

Aktualności

20.12.2012

W przedświątecznej atmosferze wyjechała kolejna partia nakrętek. 19 stycznia 4 860 kg zebranych przez Was nakrętek i surowców plastikowych (PP, PE, LDPE, HDPE) zostało dostarczonych do recyklingu, a na nasze konto wpłynęło 5346 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy za zbiórkę i dostarczanie nakrętek do magazynu. A osadzonym z Zakładu Karnego za nieocenioną pomoc w segregowaniu i pakowaniu tych zbiorów.

28.11.2012

I wreszcie zamieszczamy bazę przedszkoli, szkół i uczelni, które biorą udział w akcji. Tych, którzy nie odnajdą się w bazie, a zbierają dzielnie proszę o kontakt nakretki [at] hospicjum.wroc.pl. Jeśli są jakieś nieścisłości w danych też proszę o korektę.

14.11.2012

Cały czas weryfikujemy listę szkół i przedszkoli, które biorą udział w akcji. Bardzo prosimy o czujność i wyrozumiałość :)

23.10.2012

23 października wyjechał z naszego magazynu pierwszy w tym roku szkolnym transport nakrętek, który dzielnie upakowali w aucie panowie z Zakładu Karnego. Nakrętek było 4 920 kg. Dziękujemy.


Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim nasza akcja zbierania nakrętek plastikowych (i nie tylko). Środki pozyskane w 3. edycji Fundacja przeznaczy na zakup sprzętu dla chorych dzieci. Zasady naszej kolorowej, plastikowej akcji nie ulegają zmianie:

 • zbieramy od 1 września 2012 r. do końca czerwca 2013 r.
 • przedszkola i szkoły prosimy o zgłoszenie udziału mailowo podając nazwę i adres szkoły, osobę kontaktową i dyrekcję
 • nasz magazyn jest dostępny codziennie – informacje o adresie i dojeździe uzyskacie mailowo (nakretki [at] hospicjum.wroc.pl)
 • najpóźniej w czerwcu 2012 r. (do 30.06.) nakrętki powinny znaleźć się w naszym magazynie
 • nakrętki można dostarczać w dowolnych ilościach, w transzach, ratach – to Wam ma być wygodnie
 • jeśli będziecie planowali duży transport, proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny, żebyśmy mogli zorganizować pomoc przy rozładunku
 • Po podsumowaniu akcji każda placówka, która jest na liście otrzyma od nas dyplom i list z podziękowaniami i podsumowaniem akcji. Z reguły wysyłamy korespondencję pod koniec sierpnia, żeby na początek roku informacja była u Państwa.

Kontakt

Ariadna Kamińska

795 524 913

nakretki [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania:


Listę placówek, które biorą udział w akcji „Nakrętki dla Hospicjum” znajdziecie poniżej.
Jeśli Państwa placówki nie ma na liście lub dane są błędne prosimy o kontakt.

lista szkół
lista firm

Zapraszamy firmy, instytucje, osoby prywatne do wspólnego zbierania i poprzez to, do dbania o nasze chore dzieci i o środowisko.

Prosimy też o kontakt tych, którzy chcą pomóc przedszkolom i szkołom w transporcie nakrętek do Wrocławia – przy okazji prywatnych lub służbowych wyjazdów, aby nie generować dodatkowych kosztów.

Dla przypomnienia - w czasie 2. edycji akcji zbiórkę prowadziło 270 przedszkoli i szkół, a także osoby prywatne, firmy i instytucje. Pozyskane surowce zostały odpłatnie przekazane firmom zajmującym się recyklingiem, które dają im nowe życie. Solidarne działanie dało znakomity efekt: 51,8 ton nakrętek, co przełożyło się na 55 710,09 zł.

Te pieniądze przeznaczymy na remont budynku (remont rozpocznie się jeszcze przed końcem tego roku), w którym stworzymy specjalistyczną przychodnię dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych. Będzie to jedyna taka placówka w województwie. Dzięki niej dziecko z przewlekłą, ciężką chorobą w jednym miejscu będzie mogło skorzystać z pomocy pediatry, a także lekarzy innych specjalności - neurologa dziecięcego, kardiologa czy ortopedy. Taka forma pomocy zapewni dzieciom chorym pomoc specjalisty bez kolejek, a ponadto umożliwi kontakt z wybranymi, najbardziej doświadczonymi lekarzami.

collage zdjęć nakrętkowych


Akcja nakrętkowa w mediach

18 wrz
Loading Video...


Co można zbierać przypominamy poniżej:

 • zakrętki po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itd.
 • zatyczki, korki, przykrywki, dekle
 • łyżeczki, miarki np. na mleko, od syropów itp.
 • opakowania po jajkach niespodziankach
 • tubki i opakowania po kremach, szamponach, artykułach spożywczych etc. z oznaczeniami (najczęściej w trójkącie): PP, PE, LDPE, HDPE.
 • uszkodzone zabawki, skrzynki np. po napojach oraz inne elementy plastikowe, ale tylko i wyłącznie te, które mają widoczne oznaczenie (najczęściej w trójkącie) duże litery: PP, PE, LDPE, HDPE. plastikowe symbole

Wszystkie zbierane rzeczy muszą być czyste i pozbawione metalowych elementów. Nie można wrzucać metalowych zakrętek i kapsli oraz zakrętek ze spryskiwaczy np. do mycia szyb, które zawierają metalowe sprężynki.
Prosimy nie wrzucać baterii.