Nakrętki dla Hospicjum

Nakrętki dla Hospicjum 2011/2012

W roku szkolnym 2011/2012 akcja “Nakrętki dla Hospicjum” będzie trwała od września 2011 r. Do końca czerwca czekamy na nakrętki w magazynie we Wrocławiu. Możecie je Państwo dowozić w dowolnym transzach od teraz zaczynając. Jeśli ktoś nie ma adresu i wskazówek dojazdu do magazynu przy Podwalu bardzo wystarczy wysłać mail na adres nakretki [at] hospicjum.wroc.pl

W naszej akcji można zbierać:

  • zakrętki po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itd.
  • zatyczki, korki, przykrywki, dekle
  • łyżeczki, miarki np. na mleko, od syropów itp.
  • opakowania po jajkach niespodziankach
  • tubki i opakowania po kremach, szamponach, artykułach spożywczych etc. z oznaczeniami (najczęściej w trójkącie): PP, PE, LDPE, HDPE.
  • uszkodzone zabawki, skrzynki np. po napojach oraz inne elementy plastikowe, ale tylko i wyłącznie te, które mają widoczne oznaczenie (najczęściej w trójkącie) duże litery: PP, PE, LDPE, HDPE. plastikowe symbole

Kontakt

Ariadna Kamińska

795 524 913

nakretki [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania:

Listę placówek, które biorą udział w akcji „Nakrętki dla Hospicjum” znajdziecie poniżej.
Jeśli Państwa placówki nie ma na liście lub dane są błędne prosimy o kontakt.

Wszystkie zbierane rzeczy muszą być czyste i pozbawione metalowych elementów. Nie można wrzucać metalowych zakrętek i kapsli oraz zakrętek ze spryskiwaczy np. do mycia szyb, które zawierają metalowe sprężynki.
Prosimy nie wrzucać baterii.

Zebrane surowce proszę gromadzić w workach poliuretanowych.


Pieniądze ze sprzedaży przeznaczymy na remont budynku, w którym stworzymy specjalistyczną przychodnię dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych.

Będzie to jedyna tego typu placówka na terenie Dolnego Śląska. Rodzice będą mogli przyjechać ze swoim chorym maluchem i w jednym miejscu skonsultować się u wielu specjalistów oraz mieć pewność, że warunki lokalowe pozwolą im na bezpieczny i nieobciążający dla dziecka pobyt.


Harmonogramy działań w ramach akcji organizowanych przez Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” „Nakrętki dla Hospicjum” 2011/2012:

Pomoc w transporcie mamy wstępnie obiecaną na terenie powiatu wałbrzyskiego, na terenie Głogowa i okolic, na terenie gminy Świebodzice, na terenie miasta Kłodzko.

W pozostałych rejonach prosimy, aby Państwo skontaktowali się z Urzędami lub lokalnymi przedsiębiorcami, którzy mogliby dostarczać nakrętki do Wrocławia. Gwarantujemy Państwu wsparcie w kontaktach z instytucjami czy indywidualnymi darczyńcami.

Prosimy, aby zbierali Państwo nakrętki do worków poliuretanowych (inaczej zbożowych), które można próbować wypożyczyć z lokalnych Centrów Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej (po sprzedaży puste worki wracają do Państwa).


List dziękczynny

List dziękczynny za udział w akcji nakrętkowej

5 sierpnia 2012 r.

2. edycja "Nakrętki dla Hospicjum" zakończona

Od września 2011 r. do końca czerwca 2012 r. trwała zbiórka nakrętek i surowców plastikowych „Nakrętki dla Hospicjum”. Swoim zasięgiem obejmowała cały Dolny Śląsk, bo to obszar działania Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci – jedynego w województwie hospicjum dla dzieci. Zbiórkę prowadziło 270 przedszkoli i szkół, a także osoby prywatne, firmy i instytucje.

Pozyskane surowce zostały odpłatnie przekazane firmom zajmującym się recyklingiem, które dają im nowe życie. Solidarne działanie dało znakomity efekt: 51,8 ton nakrętek, co przełożyło się na 55 710,09 zł. Akcja „Nakrętki dla Hospicjum” uczy od najmłodszych lat jak drobne, nic nie znaczące przedmioty zamieniać w dobry gest i uczynek. Pokazuje, że pomoc to nie tylko pieniądze, ale czas, uważność, systematyczność. Mali i duzi uczą się empatii oraz oswajają się z trudnymi tematami. A dodatkowo dbają o nasze środowisko. Przyszłość z takimi ludźmi jawi się w jasnych barwach.

Zgromadzone pieniądze Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przeznaczy na remont budynku, w którym powstanie jedyna na Dolnym Śląsku specjalistyczna przychodnia dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w akcji, pomagali, informowali, organizowali. Cieszymy się, że mamy takich przyjaciół.

Od września, zgodnie z kalendarzem szkolnym, startujemy z trzecią odsłoną akcji. Środki pozyskane w 3. edycji przeznaczymy na zakup sprzętu dla chorych dzieci. Zapraszamy!

22 maja 2012 r.

Festyn kończący drugą edycję akcji "Nakrętki dla Hospicjum" za nami.

Kochani, spotkanie nakrętkowych zbieraczy już za nami, a 2. edycja akcji przechodzi do historii. Spotkaliśmy się przed Wrocławskim Parkiem Wodnym i spędziliśmy wspólnie kilka godzin. W tym czasie były zabawy, mnóstwo prezentów i ćwiczenie cierpliwości – układanie mozaiki z nakrętek. Mieliśmy możliwość pobyć koło siebie, nacieszyć się tym, że jest nas wielu, którzy wspólnie robią coś dla innych. Bardzo wam dziękujemy za przybycie, za trud podróży, za uśmiechy i występy.

Dziękujemy Pani Dorocie Brzozowskiej za pokaz tworzenia cudów z baloników, Agacie Skowrońskiej za poprowadzenie imprezy, firmie PogoArt za nagłośnienie i Wrocławskiemu Parkowi Wodnemu za gościnę.

24 kwietnia 2012 r.

Nakrętki z Oławy dla hospicjum dla dzieci.

Kochani zbieracze nakrętek w Oławie i okolicach. Jeśli chcecie nam pomóc, a przerażał Was dowóz nakrętek do Wrocławia, to nie martwcie się. Zebrane nakrętki możecie dowozić do firmy Ka-Ka-Wu Jarosław Wojdyła do punktu skupu przy ul. 3 Maja 1a (koło wieży ciśnień, na terenie Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej). Mogą je zwozić szkoły, a także firmy, instytucje, osoby prywatne. Każdy kto chce pomóc.

Zebrane surowce plastikowe firma Ka-Ka-Wu Jarosław Wojdyła dostarczy do magazynu Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” we Wrocławiu. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na adaptację lokalu, w którym powstanie jedyna na Dolnym Śląsku specjalistyczna przychodnia dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych.

Do firmy punktu skupu można też dostarczać inne surowce wtórne:

  • makulaturę
  • baterie
  • szkło
  • aluminium

Po zważeniu i obliczeniu surowców każdy darczyńca wpisze się na listę, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane zbiorczo na konto Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

ZAPRASZAMY!

27 marca 2012 r.

Drodzy zbieracze nakrętek i nie tylko nakrętek. Do końca czerwca czekamy na nakrętki w magazynie we Wrocławiu. Możecie je Państwo dowozić w dowolnym transzach od teraz zaczynając. Jeśli ktoś nie ma adresu i wskazówek dojazdu do magazynu przy Podwalu wystarczy wysłać mail na adres nakretki [at] hospicjum.wroc.pl

20 marca 2012 r.

Do tej pory, od września 2011 r. zebraliśmy 13 ton nakrętek i innych surowców plastikowych! Dziękujemy za to i zbieramy dalej. Zbliża się wiosna i nowa energia. Wykorzystajmy ją.

16 marca 2012 r.

Jeśli ktoś chce jeszcze dołączyć do naszej akcji – zapraszamy. Prosimy o maila na adres nakretki [at] hospicjum.wroc.pl

25.11.2011 r.

Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Świebodzice oraz Starosta Wałbrzyski. Na terenach objętych patronatem mamy zapewniony transport nakrętek do Wrocławia. Dodatkowo w Świebodzicach został uruchomiony punkt oddawania nakrętek: Zakład Gospodarki Komunalnej, ul. Strzegomska 40.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

25.10.2011 r.

Nakrętki można dostarczać do Szpitala im. Marciniaka (dawny Kolejowy) przy Al. Wiśniowej 36 we Wrocławiu. Od godziny 9.00 do 15.00 zapewniamy pomoc przy ich rozładunku. Proszę uprzedzać telefonicznie o Państwa przybyciu: 501 856 033. Mniejsze ilości można zostawiać na portierni szpitala również po godzinie 16.00. Jeśli chcecie Państwo oddać nakrętki w innych godzinach lub dniach (np. w weekend) proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy – skierujemy Was do magazynu.

Niestety nie będziemy mogli postawić w mieście kontenera, o którym niektórych z Państwa informowaliśmy.