Nakrętki dla Hospicjum

Nakrętki dla Hospicjum 2010/2011

Dobiega końca nasza akcja zbierania nakrętek. Aktywność przedszkoli i szkół jest bardzo duża. Ponad 300 palcówek z województwa odpowiedziało na apel wsparcia naszego domowego hospicjum dla dzieci. To bardzo budujące. Chylimy czoła przed mrówczą praca dzieci i młodzieży. Dziekujemy za zaangażowanie opiekunów, którzy swoim entuzjazmem i wiarą w sens tego przedsięwzięcia mobilizowali podopiecznych.

Fundacja ma przyjemność zaprosić przedstawicieli szkół – dzieci i opiekunów na imprezę kończąca tę edycję akcji “Nakrętki dla Hospicjum”. Proponujemy plenerowe spotkanie w piątek 10 czerwca 2011 r. w godzinach 1000 - 1700. Wspólnie będziemy się bawić przed Wrocławskim Parkiem Wodnym.

Bardzo proszę o potwierdzenie Państwa uczestnictwa w spotkaniu 10 czerwca z podaniem (szacunkowo) liczby osób oraz pełnej nazwy szkoły, z której dociera zgłoszenie (czasem po adresie mailowym trudno się zorientować).

Ponieważ dochodzą głosy, że nie wszyscy Państwo otrzymali zaproszenia drogą mailową proszę odsyłać potwierdzenia nawet do 3 czerwca.


Jeszcze do końca maja zbieramy nakrętki! Od pierwszych dni czerwca będziemy przyjeżdżać do przedszkoli i szkół po zebrane worki. Prosimy o przesyłanie maili na adres nakretki [at] hospicjum.wroc.pl z następującymi informacjami:

 1. Nazwa Szkoły
 2. Adres
 3. Osoba kontaktowa i nr telefonu
 4. Liczba worków do odebrania
 5. Godziny otwarcia szkoły
 6. Jeśli jest portiernia prosimy o taką informację - wraz z godzinami otwarcia

Nasze worki już dawno się skończyły, więc prosimy o zbieranie nakrętek do mocnych (najlepiej podwójnych) worków foliowych.

Kontakt

Ariadna Kamińska

795 524 913

nakretki [at] hospicjum.wroc.pl

Do pobrania:


plakat akcji Nakrętki dla Hospicjum

Zbiórka nakrętek to pomysł sprawdzony. Wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. A ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego. Pomóc.

Zachęcamy wszystkich do zbierania nakrętek na rzecz podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Mechanizm jest prosty – szkoły, przedszkola i wszyscy chętni zbierają nakrętki. Kiedy jest ich już dużo piszecie mail na adres nakretki [at] hospicjum.wroc.pl. My ustalamy termin odbioru, przyjeżdżamy i odbieramy je od Was. Potem oczywiście sprzedajemy. A wiosną wszyscy będziemy cieszyć się z naszych osiągnięć. Zbieranie, transporty i sprzedaż chcemy sfinalizować do końca czerwca 2011 r. Uzyskane pieniądze przeznaczymy na wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla naszych podopiecznych.

Dzięki codziennej uwadze zamienisz nakrętki na coś szalenie ważnego - na dar serca.

Szukamy do współpracy przy zwożeniu nakrętek do Wrocławia firm transportowych i osób prywatnych dysponujących dużym autem osobowym lub busem. Bardzo przyda nam się Wasze wsparcie!

W naszej akcji można zbierać:

 • zakrętki po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itd.
 • zatyczki, korki, przykrywki, dekle
 • łyżeczki, miarki np. mleko, syropy itp.
 • opakowania po jajkach niespodziankach
 • wszystkie opakowania, pudełka, uszkodzone zabawki, skrzynki np. po napojach oraz inne elementy plastikowe, które mają widoczne oznaczenie (najczęściej w trójkącie) duże litery: PP, PE, LDPE, HDPE, tylko te oznaczenia !!!

Wszystkie zbierane rzeczy muszą być pozbawione metalowych elementów i innych zanieczyszczeń. Nie można wrzucać metalowych zakrętek i kapsli oraz zakrętek ze spryskiwaczy np. do mycia szyb, które zawierają metalowe sprężynki.

Łyżeczki i tacki jednorazowe mają oznaczenie "PS" i nie można ich mieszać z zakrętkami. Można je zbierać do osobnych oznaczonych symbolem "PS" worków i muszą być czyste.

Akcja nakrętkowa w telewizji

07 kwi