Opieka paliatywna w rękach organizacji społecznych – TOK FM

21 wrz

W Polsce od kilku lat rośnie liczba organizacji, które biorą na swoje barki usługi społeczne. Szczególnie widać do w ochronie zdrowia, gdzie liczba placówek pozarządowych zwiększyła się w ostatnich latach o blisko 20 procent. Tu przykładem są hospicja, które w dużej części prowadzone są przez fundacje i stowarzyszenia. Jako Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” również jesteśmy taką organizacją - zajmujemy się opieką paliatywną dla nieuleczalnie i śmiertelnie chorych Dzieci. Mamy serca społeczników, więc nasze działania znacznie wykraczają poza kontrakty, które podpisujemy z NFZ. Jak dokładnie wygląda nasza praca i dlaczego czasami czujemy się bardzo osamotnieni w naszej misji?

Jak wygląda codzienna praca w hospicjum opowiadają Beata Hernik-Janiszewska, prezeska fundacji, Elżbieta Warkocz - pielęgniarka i Paulina Grzegorek – psycholożka: