Błękitny Pies w Teatrze Polskim – 22.09.2020 – ECHO24

22 wrz

Błękitny Pies to wyjątkowy w swojej formie i treści spektakl Teatru Polskiego, który swoją premierę będzie mieć w piątek 25 września.

Spektakl powstał na podstawie książki Opowieści o Błękitnym Psie czyli rzeczach trudnych dla dzieci autorstwa Beaty Majchrzak.

Spektakl „Błękitny pies” to spektakl mówiący o czwórce dzieci, ale ogólnie o czwórce, bo tak naprawdę mówiący o problemach, które dzieci mogą dotykać - mówi Agata Skowrońska, reżyserka.

Nie są to jednak problemy dnia codziennego, a rzeczy, które mają poważny wpływ na życie młodych bohaterów, takie jak poruszanie się na wózku inwalidzkim, śmiertelna choroba czy autyzm.

Przy okazji spektaklu będzie można wesprzeć dzieci i podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci poprzez udział w aukcji charytatywnej, która odbywa się na platformie Allegro. Są tam do wylicytowania różnego rodzaju ciekawe przedmioty, książki, obrazy, a nawet pobyt tygodniowy w hotelu w Kudowie Zdroju. Cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony dla dzieci terminalnie, przewlekle i nieuleczalnie chorych pod opieką Fundacji - mówi Magdalena Sysło z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.