Kudowski Bieg Sponsorowany 2018

Znajdujesz się na

W minioną sobotę – 29 września zostaliśmy zaproszeni na XII Kudowski Bieg Sponsorowany.

Impreza, jak co roku, udała się fantastycznie. Dzieci przez cały wrzesień szukały dla siebie sponsorów, którzy w zamian za pokonany dystans zgodzili się finansowo wesprzeć Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.


I tak, uczniowie wraz z rodzicami, pensjonariuszami okolicznych sanatoriów oraz chętnymi firmami i wolontariuszami hospicjum, biegli przez Park Zdrojowy. Ze sceny odbywały się licytacje wartościowych przedmiotów, jak np. koszulka Reprezentacji Polskich siatkarzy, książki z dedykacją Marka Krajewskiego, czy książka himalaisty Piotra Pustelnika. W samych tylko licytacjach udało się uzbierać imponujące 3040 złotych!


Rzecz jasna nie mogło zabraknąć i nas! Pletliśmy warkoczyki, malowaliśmy buzie, rozdawaliśmy balony i puszczaliśmy ogromne bańki mydlane. Wieczorem organizatorzy imprezy zaprosili nas na koncert w Teatrze Zdrojowym, gdzie grała Martyna Jakubowicz.
Koncert, na który wstępem był wrzut do fundacyjnej puszki, okazał się fenomenalny. Artystka wykonała swoje najsłynniejsze utwory, a nam udało się zebrać 2139,31 złotych. Ogromnie za to dziękujemy!


Dla naszych wolontariuszy nie był to koniec wrażeń. Zostaliśmy w Kudowie na noc, by podsumować cały rok działań, powspominać odbyte akcje i zjeść wspólny tort w nagrodę za ciężką pracę. Razem spędziliśmy również następny dzień i w pięknych okolicznościach przyrody aktywnie spędziliśmy czas.


Następny taki wyjazd już za rok. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Bardzo dziękujemy za gościnność naszym gospodarzom ZSP im. Jana Pawła II i do zobaczenia na kolejnej edycji!