Jesienna edycja kiermaszu książkowego

Znajdujesz się na

Za nami kolejna już edycja jesiennego kiermaszu „Kup Pan Książkę”. Całe wydarzenie odbyło się w dniach 15-18.11, a swoją gościnną przestrzeń udostępniło nam, jak zawsze Kino Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21.  Zaraz niedaleko kas, przy głównym wejściu do budynku znajdowało się nasze stoisko książkowe, które przyciągnęło setki zainteresowanych.

Przygotowania do kiermaszu zawsze zaczynają się kilka miesięcy wcześniej. Zbieramy nowe i używane książki, od wszystkich tych, którzy chcą podzielić się swoimi zasobami biblioteczek. Później do pracy wkraczają wolontariusze. Każda książka jest przez nich opieczętowana, wyselekcjonowana i przydzielona do odpowiedniej kategorii tematycznej jak np. literatura dziecięca, kryminały, hobby.

Przed samym kiermaszem zwozimy do kina swoje zasoby i z pomocą wszystkich odwiedzających stoisko książki mogą otrzymać drugie życie. Ceny zaczynają się już od 5 zł, a wyłowić można naprawdę prawdziwe perełki literackie.

Tę edycję zakończyliśmy finansowym wynikiem 27.301,70 zł ze sprzedaży. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku. Te pieniądze możemy przeznaczyć np. na niezbędny sprzęt medyczny lub turnusy rehabilitacyjne dla naszych pacjentów.