Jak pomagać

Wolontariat

Zostań wolontariuszem naszej fundacji. Potrzebujemy wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności. Lubisz robić zdjęcia? Zrób portrety naszym podopiecznym. Masz zdolności manualne? Pomóż przygotować nam upominki dla mam naszych dzieciaków. Masz prawo jazdy i jeździsz? Możesz być naszym jednodniowym kierowcą! Mamy zajęcie dla każdego Tu możesz przeczytać więcej >>

Pomoc finansowa dla hospicjum dla dzieci

Najważniejsza i najbardziej kosztowna w domowym hospicjum jest opieka medyczna - zakup specjalistycznego sprzętu, leków i środków medycznych czy opłacanie domowej rehabilitacji. Są też rzeczy nieoczywiste, które dużo kosztują np. utrzymanie aut, którymi dojeżdżamy do dzieci. Jeśli chcesz nas wspomóc możesz zrobić to w formie darowizny na konto lub przeznaczając   1% podatku dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci (KRS 0000287982).

logo wpłaty on-line
Wpłaty dokonujesz bezpośrednio z konta bankowego. Szybko i bezpiecznie. Zrób przelew >>
logo wpłaty na konto
Wpłata na podane numery kont
Poniżej podajemy numery kont, na które należy wpłacać pieniądze za pomocą przelewu elektronicznego z własnego banku. To sposób dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z PayU.
 
 
 • konto główne: 69 1140 1140 0000 2052 8800 1001 (PLN)

 • konto do wpłat w euro: 42 1140 1140 0000 2052 8800 1002 (EUR)

 • konto do wpłat w dolarach: 09 1140 1140 0000 2052 8800 1014 (USD)

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a
50-260 Wrocław
logo blankiet wpłaty

Wpłata w banku lub na poczcie

- Tu znajdziesz wypełniony blankiet wpłaty >>
- Tu znajdziesz wypełniony blankiet przelewu >>

 

Systematyczna pomoc

Systematyczna pomoc

Potrzebujemy systematycznej pomocy. Szukamy darczyńców, którzy będą wpłacać miesięcznie na konto hospicjum dla dzieci zadeklarowane przez siebie kwoty (może to być 50 zł, 100 zł czy 200 zł). Te stałe wpłaty pozwolą nam zaplanować wydatki i wsparcie dla naszych pacjentów i ich rodzin. Tu więcej informacji >>

Rola domowego hospicjum nie kończy się na opiece medycznej. Równie ważna jest pomoc socjalna i psychologiczna, którą otaczamy całą rodzinę chorego dziecka. Możesz przekazać nam darowizny rzeczowe od mebli po chusteczki pielęgnacyjne lub cokolwiek, co może urozmaicić czas naszym małym pacjentom i ich rodzinom (np. prezenty i atrakcje na spotkanie ze Św. Mikołajem, organizację ferii czy czasu wolnego rodzeństwa, spotkania dla rodziców – Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn).

Bardzo ważną formą wsparcia może być darowizna w formie bezpłatnego druku materiałów informacyjnych lub bezpłatnego udostępnienia powierzchni reklamowych – by pozyskiwać fundusze podatku musimy prowadzić działania informacyjne.

Kartki Świąteczne 2019

Kartki świąteczne powstały specjalnie po to, by wspierać dzieci, które są naszymi podopiecznymi. Projekty wykonali artyści związani z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dzięki zakupie kartek, możecie sprawić, że święta będą wyjątkowe nie tylko dla tych, którym wyślecie piękne życzenia, ale też dla rodzin, które mamy pod swoimi skrzydłami.

Wysyłając kartkę Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci wspierasz naszych podopiecznych. Dziękujemy!

E-kartka dla hospicjum        E-kartka dla Hospicjum      Karnety świąteczne

Oferta i więcej informacji produktowych pod linkami:

Oferta

Cennik

 

Pomoc rzeczowa dla dzieci

Potrzebujemy też pomocy rzeczowej. Potrzeby rodzin z nieuleczalnie chorymi dziećmi są bardzo różne –  Tutaj szczegółowo je opisujemy >>

Uwaga. Nie przyjmujemy używanych zabawek i ubrań.

Akcje Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

 • Jesteśmy aktywni w poszukiwaniu środków na opiekę nad naszymi dziećmi. Dlatego stworzyliśmy akcje, dzięki którym możecie angażować się w wolontariat i pomóc nam w działaniu. Oto one:
 • Nakrętki dla Hospicjum czyli zbiórka nakrętek i „dobrego plastiku” dla każdego – szkół, przedszkoli, firm i osób indywidulanych. Więcej szczegółów tutaj.
 • Pola Nadziei czyli kwestowanie z żonkilami. Zapraszamy przedszkola, szkoły, firmy, kościoły. Więcej szczegółów tutaj.
 • Wrocławski Bieg Sponsorowany to pierwszy dzień wiosny na sportowo. Dla przedszkolaków, uczniów, studentów, pracowników. Więcej szczegółów tutaj.
 • Kup Pan Książkę to kiermasz używanych i nowych książek. Dla każdego! Więcej szczegółów tutaj.
 • Noworoczny Koncert Charytatywny rokrocznie prowadzony przez kabaret Neo-Nówka. Można kupić bilet, podarować niezwykły fant na aukcję albo zostać sponsorem. Więcej szczegółów tutaj.
 • Nadzieja Zamiast Bukietu to propozycja pomagania dla młodych par. Wystarczy poprosić gości o pomoc zamiast kwiatów. Więcej szczegółów tutaj.

Akcje organizowane dla nas 

 • Zapraszamy do wspierania akcji, które są prowadzone na naszą rzecz. Jesteśmy ich beneficjentami, a organizacją zajmują się inni. dziękujemy i zapraszamy do pomocy.
 • Idea Fair Play umożliwia przekazanie datku naszej organizacji przy wykupie dowolnego rodzaju ubezpieczenia.Więcej szczegółów tutaj.
 • Pomaganie przez ubranie to akcja, w której pomagasz pozbywając się niepotrzebnych ubrań, tekstyliów i obuwia. Więcej szczegółów tutaj.
 • Fani Mani daje możliwość pomagania nam przy codziennych zakupach on line. Więcej szczegółów tutaj.
 • Pomagajek to wrocławski krasnal, który dba o innych. Kupując produkty Pomagajka masz pewność, że część pieniędzy trafia do naszych podopiecznych. Więcej szczegółów tutaj.
 • Masz pomysł i siły na akcję? Może chcesz wziąć naszą puszkę na imprezę urodzinowa czy rocznicową? Chcesz przeprowadzić zbiórkę w pracy? Masz energię, żeby  zorganizować koncert, zawody czy piknik? Czekamy fundacja [at] hospicjum.wroc.pl

Portale społecznościowe

Dołącz do naszych profili. Spraw, by jak najwięcej Twoich znajomych dowiedziało się o Fundacji, o tym, dla kogo jesteśmy i co można zrobić, żeby chorym dzieciakom i ich bliskim żyło się jak najlepiej.

 

Umieszczenie materiałów reklamowych

Umieść na swojej stronie nasze materiały reklamowe. Tu możesz je pobrać >>

Bądź naszym ambasadorem

Dowiedz się jak działamy, kim jesteśmy, komu pomagamy i opowiedz znajomym o naszym hospicjum i jego potrzebach.