Grupa Wsparcia dla Rodziców po Stracie Dziecka

 
GRUPA WSPARCIA - REAKTYWACJA
 
Odpowiadając na Państwa potrzeby dotyczące kontynuacji terapii zaplanowaliśmy następujące terminy spotkań:
4.08.2020 godz. 17:00
18.08.2020 godz. 17:00
1.09.2020 godz. 17:00
 
Spotkania odbywają się w siedzibie Fundacji przy ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a we Wrocławiu.
W zależności od ilośći uczestników mogą one trwać do 3 godzin zegarowych.
 
W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 511 450 966
 
Pozdrawiamy
Zespół Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
 
 
FUNDACJA WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI
 PROWADZI GRUPĘ WSPARCIA DLA OSÓB PO STRACIE DZIECKA, RODZICÓW I INNYCH OSÓB NAJBLIŻSZYCH
 

GRUPA WSPARCIA JEST PROWADZONA DLA RODZIN, KTÓRE BYŁY POD OPIEKĄ WROCŁAWSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI JAK RÓWNIEŻ WSZYSTKICH OSÓB POTRZEBUJĄCYCH, BĘDĄCYCH PO STRACIE I NIEZWIĄZANYCH DOTĄD Z NASZĄ FUNDACJĄ

Strata bliskiej osoby doświadczana jest na wiele sposobów – fizycznie, emocjonalnie i duchowo. To zawsze szok i kryzys, zlepek silnych emocji, utrata poczucia bezpieczeństwa i sensu, naruszenie poczucia własnej tożsamości. Ważne jest, aby uzmysłowić sobie, że te różne reakcje są naturalną częścią procesu żałoby. I tak jak każdy w inny sposób będzie odczuwał swój żal, tak samo nie ma jednego skutecznego sposobu na poradzenie sobie z nim.

Grupa ta jest jednym z rozwiązań mających na celu pomoc w przejściu przez okres żałoby. To miejsce, gdzie ludzie mogą otwarcie wyrażać swoje emocje, znaleźć akceptację i zrozumienie innych. Uczestnicy grupy wsparcia znajdują się na różnych etapach żałoby, co jest szczególnie cenne dla tych, którzy straty doświadczyli niedawno. Umożliwia to bowiem także odnalezienie własnego sposobu na poradzenie sobie ze stratą oraz znalezienie swojego miejsca na dalszej drodze życiowej.

Osoby po stracie, chcące dołączyć do grupy wsparcia, w pierwszej kolejności zapraszamy na spotkania indywidualne z psychoterapeutą. Mają one na celu przygotowanie do późniejszej pracy w grupie.

 

Istnieje również możliwość skorzystania ze wsparcia w żałobie w trakcie indywidualnych spotkań z psychologiem. Spotkania odbywają się bezpłatnie w domach Pacjentów lub w siedzibie Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu, we wspólnie ustalonych terminach.

.

 

 

 

Grupa Wsparcia Po Stracie Dziecka

Kontakt:

tel. 511 450 966