Grupa Wsparcia dla Rodziców po Stracie Dziecka

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT❗️

Ze względu na sytuację zagrożenia epidemicznego spotkania grupy wsparcie zostają zawieszone do odwołania. Wszystkie osoby w potrzebie prosimy o kontakt telefoniczny
pod numerem 71 367 51 09
 

W tej trudnej dla wszystkich sytuacji, życzymy Państwu dużo zdrowia.
Pozdrawiamy
Zespół Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

 
 
 
 
FUNDACJA WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI
 PROWADZI GRUPĘ WSPARCIA DLA OSÓB PO STRACIE DZIECKA, RODZICÓW I INNYCH OSÓB NAJBLIŻSZYCH
 

GRUPA WSPARCIA JEST PROWADZONA DLA RODZIN, KTÓRE BYŁY POD OPIEKĄ WROCŁAWSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI JAK RÓWNIEŻ WSZYSTKICH OSÓB POTRZEBUJĄCYCH, BĘDĄCYCH PO STRACIE I NIEZWIĄZANYCH DOTĄD Z NASZĄ FUNDACJĄ

Strata bliskiej osoby doświadczana jest na wiele sposobów – fizycznie, emocjonalnie i duchowo. To zawsze szok i kryzys, zlepek silnych emocji, utrata poczucia bezpieczeństwa i sensu, naruszenie poczucia własnej tożsamości. Ważne jest, aby uzmysłowić sobie, że te różne reakcje są naturalną częścią procesu żałoby. I tak jak każdy w inny sposób będzie odczuwał swój żal, tak samo nie ma jednego skutecznego sposobu na poradzenie sobie z nim.

Grupa ta jest jednym z rozwiązań mających na celu pomoc w przejściu przez okres żałoby. To miejsce, gdzie ludzie mogą otwarcie wyrażać swoje emocje, znaleźć akceptację i zrozumienie innych. Uczestnicy grupy wsparcia znajdują się na różnych etapach żałoby, co jest szczególnie cenne dla tych, którzy straty doświadczyli niedawno. Umożliwia to bowiem także odnalezienie własnego sposobu na poradzenie sobie ze stratą oraz znalezienie swojego miejsca na dalszej drodze życiowej.

Osoby po stracie, chcące dołączyć do grupy wsparcia, w pierwszej kolejności zapraszamy na spotkania indywidualne z psychoterapeutą. Mają one na celu przygotowanie do późniejszej pracy w grupie.

 

Istnieje również możliwość skorzystania ze wsparcia w żałobie w trakcie indywidualnych spotkań z psychologiem. Spotkania odbywają się bezpłatnie w domach Pacjentów lub w siedzibie Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu, we wspólnie ustalonych terminach.

.

Miejscem spotkań jest siedziba Fundacji  we Wrocławiu przy ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a.

 

 

Grupa Wsparcia Po Stracie Dziecka

Kontakt:

tel. 71 367 51 09