Festyn nakrętkowy i Żółty marsz Życia

W piękny słoneczny wtorek 14 czerwca miało miejsce wielkie wspólne świętowanie. Razem z zaprzyjaźnionymi wolontariuszami szkolnymi wesoło bawiliśmy się, podsumowując dwie akcje – Pola Nadziei i Nakrętki dla Hospicjum.
Start imprezy rozpoczął Żółty Marsz Życia – żonkilowy pochód, którzy wędrował ulicami Wrocławia i opowiadał hasło Kwiat dla Ciebie- dla nas nadzieja. Tym symbolicznym marszem zamknęliśmy kolejną, już 12 edycję kampanii edukacyjnej Pola Nadziei. Podczas trwania projektu Pola Nadziei pracownicy Fundacji prowadzili zajęcia edukacyjne w szkołach, a uczniowie kwestowali wraz z kwiatami żonkili. Kwiaty te jako symbol nadziei i odradzającego się życia są symbolem tego projektu, który zapoczątkowała Fundacja „Marie
Curie” Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Tego typu działania podejmowane są przez hospicja na terenie całej Europy.
Żonkilowy pochód zaprowadził wszystkich szkolnych wolontariuszy prosto na Festyn
Nakrętkowy, gdzie czekała cała masa niespodzianek.
W swoje gościnne progi przyjęła nas jak zawsze Hala Stulecia. To właśnie w sąsiedztwie pięknej fontanny i pergoli rozłożyliśmy stoiska z atrakcjami i w ten sposób dziękowaliśmy wolontariuszom ze szkół za ich trud pracy, zaangażowanie i działanie na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
W organizacji Festynu Nakrętkowego pomogli nam między innymi:
• Koło Naukowe FutrOwce Uniwersytet Przyrodniczny we Wrocławiu
• Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Straż Miejska Wrocław
• Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu,
• Żołmierze z DA Nieśmiertelni
• Nadodrzański Oddział SG. Placówka Wrocław-Strachowice,
• Ekosystem
• Odra Centrum
• Zumba Dominka Bator-Wróbel z Oławy,
• Zespół muzyczny z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze,
• Julka Piekarnia
• WCRS
• Pan Roman – niezawodne puszczanie pięknych baniek mydlanych
Podczas Festynu Nakrętkowego mieliśmy okazję nie tylko się pobawić, ale również i nagrodzić laureatów konkursu rysunkowego i literackiego „Żółty żonkil symbolem życia”. Był to niezwykły czas, gdzie uczniowie z różnych szkół i przedszkoli mają okazję poznać się i pobawić we wspólnym gronie. W gronie, które łączy jedno – wspólne działanie na rzecz małych pacjentów Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Kolejna edycja Festynu Nakrętkowego tylko potwierdziła naszą dobrą dewizę, POMAGANIE NAS NAKRĘCA!
Zachęcamy do zobaczenia fotorelacji z wydarzenia.