Dzień Odry 2021

Znajdujesz się na

18 września Wydział Promocji Miasta i Turystyki po raz kolejny zaprosił nas do współpracy przy imprezie, która tradycyjnie już, odbyła się na nadodrzańskim bulwarze Xawerego Dunikowskiego.

Dzięki temu wydarzeniu wrocławianie mogą poznać Odrę jako miejsce rekreacji i wypoczynku, ale także ważny element środowiska i gospodarki. Można było skorzystać z bogatego programu artystycznego i naukowego. Wspólna zabawa była okazją, aby bliżej poznać naszą wrocławską rzekę. A potencjał Odry jest ogromny – zrewitalizowane nabrzeża dają możliwość wypoczynku i rekreacji, w okolicy rzeki powstaje wiele miejsc komercyjnych, wypożyczalni sprzętu, a po rzece pływają liczni armatorzy floty pasażerskiej.

Mieszkańcy Wrocławia mogli wykonać badanie EKG przy wykorzystaniu mobilnych urządzeń (Kardia 6L, Eho-mini) oraz uczestniczyć w warsztatach z robotyki. Dla budowniczych była przygotowana strefa z klockami Lego Classic.

Wrocławski WOPR organizował specjalne przepłynięcia łodziami ratowniczymi, na których pokład można było wsiąść za symboliczne wsparcie naszej Fundacji. Podobną akcję zorganizowała Fundacja Hobbit, która na naszą rzecz zorganizowała zbiórkę. W zamian można było wziąć udział w zawodach wodnych np. pływaniu na SUP.

Na naszym stoisku prowadziliśmy kiermasz książek oraz mieliśmy specjalne stoiska dla najmłdoszych. Nasi wspaniali Wolontariusze, malowali bużki dzieciom, robili brokatowe tatuaże oraz pletli warkoczyki. Tym razem obecni byli Wolontariusze Fundacji i szkolni z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im.Unicef w Bielanach Wrocławskich. Łącznie było nas ponad 50 osób!

Udało nam się zebrać kwotę ponad 2 500 zł! Całość zostanie oczywiście przekazana na pielęgnację naszych Podopiecznych.

Za datki, pomoc oraz dobre słowa dziękujemy!