Beata Hernik-Janiszewska nagrodzona Super Diamentem Wrocławia

Tuż przed Bożym Narodzeniem w restauracji “Letnia” odbyła się 45. Wrocławska Księga Pamięci, podczas której wręczono medale „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia” oraz statuetki Super Diamentów. Wśród osób wyróżnionych przez prezydenta Jacka Sutryka znalazła się prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci Beata Hernik-Janiszewska, którą doceniono za wprowadzenie na Dolnym Śląsku opieki wytchnieniowej na rzecz rodzin dzieci hospicyjnych, realizując projekt z funduszy unijnych „Per Aspera ad Astra”.

„Warunkiem dobroci i uczynności jest wczuwanie się w cudze radości i cierpienia” – ta myśl słynnego pisarza i laureata literackiego Nobla André Gide’a była mottem kolejnej Wrocławskiej Księgi Pamięci, która doskonale charakteryzuje zarówno Beatę Hernik-Januszewską, jak i innych nagrodzonych przez prezydenta.

– Tu, przy tym stole, doskonale widać, że Wrocław jest miastem szczególnym dlatego, że tworzą go wrocławianki i wrocławianie, którzy swoje życie zawodowe i społeczne traktują jako wielką odpowiedzialność i powołanie. Bardzo państwu tego gratuluję i dziękuję, czego wyrazem są te honorowe wyróżnienia, które mam przyjemność wręczać – powiedział w trakcie uroczystości Jacek Sutryk.