Świętowanie na Madagaskarze

To był niesamowity dzień. Dopisała aura, która wszystkich wprawiła w jeszcze bardziej pogodny nastrój. Jak co roku Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci zorganizowała naszym podopiecznym i ich rodzeństwu obchody Dnia Dziecka, które odbyły się 17 czerwca. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i tak liczne przybycie.

Dzień Dziecka 2018

Miejscem zabawy była gościnna Stara Garbarnia w Leśnicy a tematem przewodnim MADAGASKAR. Był oczywiście zacnie nam panujący Król Julian i mnóstwo zwierzaków. Nasi niezawodni, pomysłowi wolontariusze przeistoczyli się w lemury, zebry, lwy, żyrafy, pingwiny, tygrysy, hieny i inne madagaskarskie futrzaki... Mnóstwo radości, balonów, dobrego jedzenia i nieposkromionej zabawy towarzyszyło nam do ostatniej minuty świętowania.

Nasz wyjątkowy dzień rozpoczął się od odtańczenia tańca, który jest celebrowany zawsze na wyspie Madagaskar. Wszyscy, bez wyjątku, "wyginali śmiało ciało". Wrażenia artystyczne i muzyczne, wspaniale kreacje sceniczne w rytm kastanietów zapewniła nam szkoła tańca flamenco Dragonitas del Fuego. Furorę zrobił iluzjonista Damian Kość, który oprócz występu na scenie, zabawiał dzieci w małych grupkach zdradzając tajniki sztuk magicznych. Różnego rodzaju atrakcje przygotowały wolontariaty pracownicze firm współpracujących z Fundacją oraz uczniowie Akademii Wojsk Lądowych. Niesamowity tort a’la wyspa Madagaskar upieczony przez Mamą naszego podopiecznego zrobił furorę i był obiektem wielu zdjęć.

Nieocenieni wolontariusze przez całą imprezę troszczyli się o dzieci i angażowali w różnego rodzaju zabawy, puszczanie mydlanych baniek, dekorowanie babeczek, malowanie twarzy, dmuchanie balonów czy rysowanie zwierzaków…Cel został osiągnięty! Na twarzach dzieci widzieliśmy uśmiech i szczęście. Dzień Dziecka zwieńczony był tym, na co dzieci czekały najbardziej, czyli wręczaniem prezenty. Było ich mnóstwo a każdy z dzieciaków został nimi wręcz zarzucony. Nasze świętowanie i uczczenie Dnia Dziecka nie mogło by się odbyć bez rzeszy ludzi dobrych serc, które zadbały o to, żeby dla żadnego dziecka nie zabrakło niespodzianek.  

Gorąco dziękujemy:

Pracownikom firm: Becton Dickinson, BNY Mellon, Capgemini, CH Robinson, Geoban, Gigaset Communication Service, Hoist Polska Sp. z o.o., HPE, Infor, Kaufland, KPMG, Tieto oraz UPS za przekazane prezenty i wsparcie w dniu imprezy.

Ukłony składamy również podopiecznym Hospicjum Ojców Bonifratrów obecnym na wydarzeniu, Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego, Klubowi Rotary Cieplice, Fundacji Hasco Lek, firmie Pushek Klaudia Pokojowczyk, Zrzeszeniu Studentów przy Uniwersytecie Ekonomicznym, Starej Garbarni, Szkole Tańca Flamenco Dragonitas del Fuego Lilianny Bochenkiewicz, Wrocławskiemu Centrum Seniora, iluzjoniście Damianowi Kościowi, Akademii Wojsk Lądowych oraz firmie Toyota Dobrygowski.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu, energii i chęciom po raz kolejny mogliśmy tak hucznie świętować Dzień Dziecka!

Dziękujemy i do zobaczenia za rok :)