Per Aspera ad Astra

Per Aspera ad Astra

Dzień dobry,

z radością informujemy, że Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci realizuje kompleksowy projekt „Per Aspera ad Astra”  dotyczący wsparcia opieki hospicyjnej dla dzieci i młodzieży od 0 do 26 lat z terenu Dolnego Śląska, dofinansowywany z Unii Europejskiej. Projekt jest przewidziany na 3 lata.

Celem projektu jest zapewnienie Osobom Niepełnosprawnym posiadającym skierowanie lekarskie zawierające kod jednostki chorobowej kwalifikujący do opieki hospicyjnej i ich Opiekunom bezpłatnej pomocy w dwóch aspektach:

1.      Specjalistycznej usługi opiekuńczej (wytchnieniowej), czyli wysokowyspecjalizowanej Opiekunki/Opiekuna, który przez 5 godzin w tygodniu (20 h/mies.) będzie opiekował się niepełnosprawnym Podopiecznym. Ten czas Rodzic będzie mógł przeznaczyć na wyjście z domu i załatwianie swoich spraw, na swoje pasje czy chociażby po prostu odpocząć.

2.      Druga forma pomocy to wsparcie Psychologa, który będzie spotykał się z Rodzicem/Rodzicami chorego dziecka w ramach projektu przez 2, 5 godziny w miesiącu.

W związku z realizacją projektu przewidujemy zaangażowanie wysoko wykwalifikowanego personelu świadczącego wsparcie psychologiczne w miejscu zamieszkania i stąd zwracamy się do Państwa z prośbą o oszacowanie wartości zamówienia.