Łowcy nagród z Ceneo.pl pomogli Podopiecznym z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Wystarczyło 168 godzin, żeby pracownicy i użytkownicy Ceneo.pl zebrali ponad 15 tysięcy złotych dla podopiecznych z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Największa porównywarka internetowa już kolejny raz zachęcała do wymiany CeneoPunktów na charytatywne cegiełki.

Akcja charytatywna CENEO

Łowcy nagród – to użytkownicy Ceneo.pl, którzy przy okazji zakupów internetowych zbierają CeneoPunkty. W tym roku wielu z nich ponownie zamiast wybrać ciekawe i atrakcyjne gadżety zdecydowało się przekazać swoje punkty dla podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, która od lat opiekuje się terminalnie chorymi dziećmi z Dolnego Śląska i prowadzi jedyne domowe hospicjum w regionie.

To niesamowite jak wielu naszych użytkowników odpowiedziało na apel i włączyło się do akcji. Dzięki nim możemy pomóc dzieciom z nieuleczalnymi chorobami i nowotworami. Ta akcja w naszej firmie ma też inny wymiar. To gest pamięci wobec naszego kolegi Adriana Kowalczyka, który zawsze angażował się w pomoc dla potrzebujących, ale dwa lata temu przegrał walkę z nowotworem. Jego historia uświadomiła nam, jak ważny jest każdy gest wobec osób, które walczą o powrót do zdrowia. – wyjaśnia Tomasz Jankowski PR Manager Ceneo.pl.

W tym roku pracownicy serwisu zorganizowali w swoim biurze we Wrocławiu dodatkowo zbiórkę pieniędzy na rzecz fundacji. Dzięki temu łącznie na konto fundacji trafiło 15 546, 05 zł. Symboliczny czek został złożony na ręce przedstawicieli fundacji. W czasie spotkania w siedzibie fundacji, ustalono jakie działania uda się zrealizować dzięki tej pomocy.

Kochająca rodzina, czas na zabawę i przyjemności, przyjaźnie, warunki do nauki, podróże.  Tego potrzebuje każde dziecko. A dziecko nieuleczalnie chore potrzebuje dodatkowo leków uśmierzających ból, specjalistycznego sprzętu medycznego, dostępu do rehabilitacji, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa nieprzerwanie od 2007 roku. Opiekuje się dziećmi w ich własnych domach, na całym Dolnym Śląsku. Dziękujemy za Państwa wsparcie. Przekazane środki, przeznaczymy na pomoc socjalną dla naszych Podopiecznych i ich Rodzin.- deklaruje Beata Hernik – Janiszewska prezes fundacji.

Pracownicy Ceneo.pl już zapowiadają, że w przyszłym roku powtórzą akcję charytatywną.