Bieg sponsorowany z Małym Księciem

Pod takim hasłem biegały dzieci oraz rodzice z Przedszkola nr 57 „Mały Książę. Od pięciu lat nasze przedszkole wspiera Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, biorąc udział w akcji Pola Nadziei, zbiórce słodyczy dla podopiecznych fundacji, sprzedaży kalendarzy hospicyjnych, przekazując ozdoby świąteczne na kiermasze, a także biorąc udział w konkursie plastycznym.

W tym roku postanowiliśmy zorganizować „Bieg sponsorowany z Małym Księciem”. Przy organizacji wydarzenia wsparli nas rodzice, dzięki którym udało się wykonać medale dla uczestników biegu. 27 marca ogród przedszkolny zamienił się w kolorową bieżnię. Pogoda i humor dopisały, a siły małych uczestników były nie do wyczerpania. Bieg uroczyście otworzyła pani dyrektor przedszkola Aneta Żmijowska. Cel imprezy przybliżyła uczestnikom wolontariuszka hospicjum panie Kasia Wysocka, której serdecznie dziękujemy, a rozgrzewał biegaczy trener piłki nożnej pan Arkadiusz Batora.

Sponsorem biegu dziecka byli jego rodzice, którzy bardzo chętnie włączyli się do wspólnej zabawy. Między uczestnikami krążyli mali wolontariusze z grupy Kotki, których zadaniem było rozdawanie ulotek oraz zbieranie do skarbonek datków za udział w biegu.

Dzięki zaangażowaniu społeczności przedszkolnej impreza zakończyła się pełnym sukcesem. Zebrana kwota 604,25 zł została przekazana na konto fundacji i na pewno będzie dobrze spożytkowana. Jeszcze raz okazało się, że pomaganie może być dobrą zabawą, podczas której integruje się cała rodzina.

Maria Kołodziej, Przedszkole nr 57 „Mały Książę”