3. Kongres Wrocławskich NGO

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest aktywnie działającą organizacją pozarządową w przestrzeni wrocławskiej. Wraz w innymi prężnie działającymi organizacjami współtworzymy 3. Kongres NGO we Wrocławiu chcąc mieść wpływ na świadomość społeczną w kontekście pożyteczności działań NGO we Wrocławiu.

Podczas Kongresu w trakcie DEBATY o Wrocławiu - będziemy rozmawiać o ważnych dla miasta rozwiązaniach realizowanych i rekomendowanych przez NGO – chcemy promować politykę spójności zamiast polityki roszczeń, nakreślimy wyzwania jakie stoją przed nami w perspektywie najbliższej dekady.

Tegorocznym motywem przewodnim wydarzenia będzie 30-lecie działania organizacji społecznych i budowy społeczeństwa obywatelskiego w wolnej Polsce. Z tej okazji gośćmi specjalnymi  Kongresu będą Ewa Kulik-Bielińska oraz Henryk Wujec. Chcemy wspólnie spojrzeć na drogę, którą przemierzyliśmy i zastanowić się nad wyzwaniami, jakie stawia przed nami przyszłość - szczególnie w kontekście solidarności, dialogu i odpowiedzialnego obywatelstwa.

3. Kongres Wrocławskich NGO

28 maja 2019 roku w przestrzeni przy ulicy Legnickiej 65 we Wrocławiu: Centrum Sektor 3/ Skate Park/ PPM Zajezdnia.

Zobacz film: 3. Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych - dlaczego warto tam być? 

Zachęcamy również do polubienia naszego wydarzenia na Facebooku - 3. Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych , w którym publikujemy na bieżąco wszelkie informacje i komunikaty związane z Kongresem.

 INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

● Udział w 3. Kongresie Wrocławskich NGO jest bezpłatny.
● Zapewniamy opiekę nad dziećmi od 2 do 12 roku życia w godzinach 10.00-16.00.
● DBAJMY O ŚRODOWISKO! Przynieś swój kubek na ciepłe napoje.
● Na 3. Kongresie można zaprezentować swoją organizację - zapraszamy z ROLL-UPEM!
● UWAGA - zapewniamy miejsca parkingowe wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami. Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej.
● Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Toalety dostosowane dla osób poruszających się na wózkach znajdują się w budynku Centrum Sektor 3 (parter i 1.  piętro). Oferujemy wsparcie asystentów oraz tłumaczenie w PJM.
 
Program kongresu