20.05 Firma INMED-Karczewscy rozpoczyna akcję "Licytacje na pomoc Podopiecznym z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci".

Wielki Finał odbędzie się 1 czerwca w Dzień Dziecka! Weź udział w licytacji i pomóż Dzieciom z Hospicjum!

Co będzie można wylicytować?

Na początek licytowana będzie fotografia wrocławskiego Ratusza wykonana przez Janusza Krzeszowskiego - słynnego z pięknych zdjęć Wrocławia, którą przekazał w darze Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Licytacja potrwa od 20 do 22 maja 2020 roku. W następnej kolejności będzie można wylicytować bezprzewodowy głośnik JBL Flip 4 (25-27 maja), a na Wielki Finał - koszulkę Roberta Lewandowskiego z jego oryginalnym podpisem. Licytacja koszulki rozpocznie się 28 maja, a zakończy 1 czerwca w Dzień Dziecka!

Zapraszamy wszystkich do udziału w licytacjach, gdzie zadeklarowaną kwotę wygrany wpłaca do skarbonki zrzutki https://zrzutka.pl/z/inmednapomoc

Regulamin licytacji znajduje się tutaj. - https://bit.ly/2WG0yzv

Skąd pomysł?

Obecna sytuacja społeczno-gospodarcza związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, postawiła wielu z nas w trudnej, nowej sytuacji, z którą musimy się zmierzyć. Niektórzy skutki odczują mocniej niż inni, część osób bez pomocy innych może sobie w ogóle nie poradzić. Potrzebujących jest wiele i choć z pomocą nie dotrzemy wszędzie to staramy się robić co w naszej mocy, aby odpowiedzieć chociaż na część tych potrzeb.

Firma INMED-Karczewscy od kilku lat, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, angażuje się w szereg działań, przede wszystkim względem osób potrzebujących profesjonalnej opieki medycznej – dzieci, jak również dorosłych. Pracownicy firmy biorą udział w biegach charytatywnych, regularnie zbierają nakrętki, co roku wspierają rodziny w ramach Szlachetnej Paczki. Ale firma prowadzi także działania na większą skalę, zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym.

Dlaczego to robi?

Dlatego, ponieważ zmartwiły nas wieści z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, które pod swoją opieką ma ponad 60 dzieci, nie tylko z Wrocławia, ale i z całego województwa dolnośląskiego. Ograniczenia związane z brakiem możliwości przeprowadzenia corocznych akcji dobroczynnych – Wrocławskiego Biegu Sponsorowanego, kwest i zbiórek w ramach akcji Pola Nadziei – pozbawi Hospicjum 300 tys. zł dochodu co stanowi sporą część rocznego budżetu przeznaczanego na pomoc Podopiecznym. Podobna sytuacja jest z wpływami z 1%, które stanowią, aż 30% budżetu Hospicjum. Okres gospodarczej zapaści i kryzysu sprawi, że wpływy z niego w przyszłym roku będą znacząco uszczuplone. Dlatego już teraz należy przygotować się na to, co czeka ich w przyszłości, co będzie z pewnością długofalowym skutkiem pandemii z jaką borykamy się wszyscy od początku marca.

Komu to pomaga?

Podopiecznym Hospicjum czyli dzieciom nieuleczalnie i przewlekle chorym, które zostają odesłane ze szpitala do domu bez możliwości medycznych na ich wyleczenie. Muszą być pod stałą opieką specjalistów, aby funkcjonować bez bólu i cierpienia. Każde dziecko pod opieką Hospicjum ma zapewnioną wizytę pielęgniarską, lekarską, wsparcie psychologa, rehabilitację, neurologopedę oraz, w ramach projektu „Per Aspera ad Astra”, opiekę wytchnieniową – co niestety, zostało w obecnej sytuacji ograniczone do minimum.

Dla nas, okres izolacji w domach jest trudnym doświadczeniem, ale wiemy, że kiedyś wrócimy do normalności. Rodziny pod opieką Hospicjum funkcjonują tak przez cały czas, bez szansy na powrót do „zwykłego” życia. Możemy sobie wyobrazić, co naprawdę znaczy być zamkniętym w domu, ograniczonym, przywiązanym do tego miejsca, tak jak chore dzieci i opiekujący się nimi rodzice. Mamy szansę przekonać się, jak wiele trudności trzeba pokonać, czego wymaga zorganizowanie życia w sytuacji choroby, która na stałe zmienia sposób funkcjonowania całej rodziny.

Co jest potrzebne?

To, co jest potrzebne Pacjentom Hospicjum to sprzęt oraz leki, które podnoszą jakość ich życia i są niezbędne w jakże trudnej codzienności. Miesięczne koszty leków to kwoty rzędu nawet 1000 zł na jedno dziecko, rehabilitacji – 750 zł, nie wspominając już o sprzęcie medycznym, czy opiece specjalistów i lekarzy - koncentrator tlenu to koszt nawet 4000 zł, ssak elektryczny – 3000 zł, pompa infuzyjna – 4000 zł.

Co będzie można wylicytować?

Zapraszamy także do wpłat na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, osoby które wzięły udział w licytacji, chociaż ich propozycje zostały przelicytowane. Pamiętaj, każdy grosz się liczy!