Wielkie Tchnienie Życia, nasze wielkie święto!

Znajdujesz się na

W ostatnią sobotę miało miejsce nasze wielkie święto – Wielkie Tchnienie Życia.

Jest to wydarzenie organizowane przez Fundację z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Ten dzień zawsze przypada w drugą sobotę października.

Wielkie Tchnienie Życia zawsze świętujemy w sposób radosny i pogodny. W tym roku zgromadziliśmy się w piękne słoneczne popołudnie na wrocławskim rynku. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy medyczni hospicjum, wolontariusze, uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół oraz przechodnie.

Jak co roku puszczaliśmy do nieba  małe i duże bańki mydlane. Jest to piękny symbol dzieciństwa, ale i kruchości. Przypomina nam o naszych pacjentach, którzy jak każde dzieci najbardziej lubią śmiać się i bawić, ale ich życie jest bardzo delikatne.

Zorganizowaliśmy również wesoły happening. Za pomocą swoich rąk stworzyliśmy łańcuch życia, którym udało nam się opleść serce rynku – miejski ratusz. Tworząc to pozytywne zamieszanie, udało się nam zwrócić uwagę wielu osób i zachęcić do dołączenia się.

To symboliczne spotkanie i zorganizowane atrakcje pokazują całemu miastu siłę wolontariatu i moc pomagania, jaka dociera do pacjentów dziecięcego hospicjum.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i widzimy się ponownie za rok.