Wielkie Tchnienie Życia

Wielkie Tchnienie Życia

Druga sobota października. Tego dnia przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Od 2008 roku świętujemy go po swojemu. Krótko, radośnie, kolorowo, czasem głośno. Zawsze w doborowym towarzystwie hrabiego Aleksandra Fredry na wrocławskim Rynku. Oprócz poety są z nami chore dzieci z rodzinami, pracownicy i wolontariusze – z fundacji, ze szkół i firm oraz wrocławianie (bywa, że znani). Spotykamy się i świętujemy. Wielkie Tchnienie Życia. Przychodzą zdrowi i chorzy, młodzi i starsi, zabiegani i zrelaksowani – żeby na chwilę ucieszyć się świadomie swoim życiem. Takim, jakie jest. Bo jest nasze jedyne, niepowtarzalne i najważniejsze.

Zapraszamy wszystkich, którzy zechcą z nami być. Bez względu na pogodę. Wasza obecność będzie wyrazem jedności z dziećmi, które los doświadczył chorobą i cierpieniem. Bądźmy razem.

14 października  2016 r. o godz. 16.00 przy pomniku Aleksandra Fredry na wrocławskim Rynku.

W tym roku happening będzie polegał na utworzeniu z ludzi wstęgi życia, która otoczy cały wrocławski rynek. Niebieskiej, pełnej życia i energii, która zamanifestuje życie. Zatem czekamy na Was i Waszych bliskich, żeby efekt był niezapomniany. Ubierzcie się (w miarę możliwości) na niebiesko.

Przyjdźcie, bądźmy razem tego dnia!

Oto jak było w ubiegłych latach:

Galeria: http://www.hospicjum.wroc.pl/galeria/wielkie-tchnienie-zycia-2016-galeria 

Film: https://www.youtube.com/watch?v=GUPD8R8-3pU